ovi

Alex Ovechkin vyslal jasný vzkaz, že ceněná meta 50 gólů, které zůstal v minulé sezoně hodně vzdálen, je pro něho stále dosažitelným cílem. Při výhře 6:1 nad celkem Montreal Canadiens skóroval Ruský útočník ve službách týmu Washington Capitals dokonce čtyřikrát a za dva zápasy nastřílel už sedm branek.
Prvního gólu v nejlepší hokejové lize světa se už ve druhém startu dočkal obránce Jan Rutta, když přispěl k výhře celku Chicago Blackhawks nad týmem Columbus Blue Jackets 5:1. Jaromír Jágr zatím ještě odsunul svou premiéru v dresu Calgary Flames, jež přesto porazilo Winnipeg Jets 6:3. I ve druhém vystoupení v sezoně skóroval za Detroit Red Wings útočník Martin Frk.

Washington Capitals - Montreal Canadiens 6:1
Pouze úvodní třetina stačila Alexi Ovechkinovi k tomu, aby si i ve druhém utkání Capitals v sezoně připsal hattrick. Zatímco v úvodním vystoupení v Ottawě si ho schoval na závěrečné dějství a poté proměněným nájezdem přispěl k výhře 5:4, tentokrát položil základ k debaklu Canadiens, kteří již před první přestávkou prohrávali 0:4. U první dnešní trefy Ovechkina, která přišla již po 20 sekundách hry, asistoval český talent Jakub Vrána. Ovechkin se pak v dalším průběhu trefil ještě jednou, na všechny góly mu nahrával Evgeny Kuznetsov.
Podle záznamů Elias Sports Bureau je 'Ovie' prvním hráčem v NHL, jenž dal hned na začátku sezony hattrick ve dvou utkáních po sobě. V sezoně 1917-18 zvládli podobný kousek Cy Denneny, Joe Malone a Reg Noble.

"Má manželka je tady. A spolu s ní i její sestra. A pokaždé, když ona dorazí, tak dám hattrick," prozradil Ovechkin. "Takže teď jsou to dva za sebou a ona odjíždí v pondělí. Rozhodně si ještě s někým promluvím o tom, aby zůstala a jela také do Tampy. Tohle je hodně velká zábava, když se vám takhle daří a cítí to celá vaše lajna," hlásil Ovechkin, jemuž na čtyři góly stačilo osm střel.
Premiéru prvního Australana v NHL zvýraznil gólem Nathan Walker. "To je prostě neuvěřitelné. Opravdu velmi mimořádný moment, na který mohu být pyšný," jásal Walker. "Nemám vůbec slov."
Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets 5:1
Chicago navázalo na úvodní výhru 10:1 nad Pittsburghem. Ruttův velký okamžik přišel ve 33. minutě, kdy mu střeleckou parketu připravil hvězdný útočník Patrick Kane a sedmadvacetiletý český reprezentační bek, který nebyl do NHL draftovaný, zvýšil na 4:1. Skóre pak dovršil slovenský forvard Richard Pánik.

Calgary Flames - Winnipeg Jets 6:3
Přestože zatím nedošlo na očekávanou premiéru Jaromíra Jágra v dresu s hořícím písmenem C na hrudi a fanoušci si mohli zabouřit během úvodní představovačky pouze při jeho nástupu v civilu, zápas samotný jim přinesl i tak dost zábavy. Flames prohrávali v duelu už 1:3, ale pak přišla smršť ze strany domácích, kteří čtyřmi góly během druhé části vývoj zcela otočili.
Ottawa Senators - Detroit Red Wings 1:2 po nájezdech
Čtyřiadvacetiletý Martin Frk prožívá skvělý úvod sezony poté, co si vybojoval místo v prvním týmu Detroitu. V úvodním duelu se podílel gólem a asistencí na výhře 4:2 proti Minnesotě, dnes byl v základní hrací době jediným úspěšným střelcem Red Wings. V čase 57:26 otevřel skóre v Ottawě, ale domácí kontrovali už po 43 sekundách, když vyrovnal Dion Phaneuf. Nájezdy pak rozhodl Frans Nielsen.

Toronto Maple Leafs - New York Rangers 8:5
Toronto směřovalo zpočátku k další jasné výhře, když vedlo během první třetiny už 5:1. Od druhého dějství si ale místo Henrika Lundqvista stoupl do brankoviště Pavelec a do druhé přestávky bylo vyrovnáno. Nulu však Pavelec nakonec neuhájil. Ze 24 střel si připsal 21 úspěšných zákroků, Toronto opanovalo třetí třetinu 3:0 a slavilo další výhru - po dvou utkáních nastřílelo 15 gólů!
New York Islanders - Buffalo Sabres 6:3
Reakci hodnou šampionů na výprask 1:10 z Chicaga předvedl Pittsburgh, který chce v sezoně útočit na vítězný hattrick. Penguins v repríze posledního finále Stanley Cupu porazili Nashville 4:0. Nulu v utkání, které přineslo ve třetí třetině několik potyček, vychytal Matt Murray.
Florida v derby, které bylo opět plné branek, vrátila Tampě Bay úvodní porážku 3:5 z ledu Lightning. Panthers otočili stav z 2:3 na 5:3 zkraje třetí třetiny, kdy skórovali třikrát během dvou minut a 28 sekund. U vítězné trefy asistoval Radim Vrbata, v dresu poražených nahrál na gól Ondřej Palát.
Úspěšnou premiéru v nové sezoně za sebou mají hokejisté New Jersey Devils. S útočníkem Pavlem Zachou v sestavě porazili Colorado 4:1, když využili tři ze čtyř přesilovek, které v utkání měli, výsledek pak uzavřel bek John Moore v oslabení. Zacha nebodoval.
Pod výhru Philadelphie 3:2 v prodloužení v Anaheimu se podepsal nahrávkou útočník Jakub Voráček, stejně si vedl na straně poražených Ondřej Kaše. Kuriozitou zápasu New York Islanders s Buffalem Sabres byly při výsledku 6:3 hned čtyři branky ve vlastním oslabení. Oba celky daly po dvou, v barvách Buffala dal obě Evander Kane.

1. Alex Ovechkin (WSH): 4 góly, 8 střel, 3 plusové body
2. John Tavares (NYI): 2 góly, 1 asistence, 4 střely
3. Matt Murray (PIT): 26 zákroků, 0 inkasovaných gólů