Karlsson_1

Ottawa Senators - New York Rangers 2:1 (stav série: 1:0)
Vydařený vstup do semifinále Východní konference za sebou mají hráči Ottawy, kteří na svém ledě přehráli New York Rangers 2:1 a v sérii se ujali vedení 1:0 na zápasy.
Hrdinou zápasu se stal kapitán Senators Erik Karlsson, který v čase 55:49 zužitkoval přihrávku Mikea Hoffmana a rozhodl o důležitém triumfu svého mužstva.

"Přesně tohle dělá velké hráče velkými," prohlásil trenér Ottawy Guy Boucher. "Dokážou se prosadit přesně ve chvíli, kdy to potřebujete a je na vás největší tlak."
V utkání dlouho vládly defenzivy obou celků, jako první udeřili v čase 27:10 hosté. Přesilovou hru využil obránce Ryan McDonagh a oslavil svou první trefu v letošních bojích o Stanley Cup.
Ottawa zareagovala krátce před druhou sirénou, kdy se rovněž v početní výhodě trefil Ryan Dzingel a srovnal krok. Na trefu Karlssona ze závěru základní hrací doby už hosté odpověď nenašli.
"Je to těžké, nechybělo moc a mohli jsme jít po druhé třetině do šatny s vedením," litoval obránce Rangers Dan Girardi. "Ale takový je hokej, jsme mužstvo, které se z toho dokáže oklepat."
Velký zápas odchytali oba brankáři. Domácí Craig Anderson předvedl dohromady 34 úspěšných zákroků, hostující Henrik Lundqvist jich vytáhl dokonce 41.
Hrdina zápasu: Erik Karlsson (OTT)
Jako správný kapitán vzal odpovědnost na sebe a v závěru třetí části rozhodl o prvním triumfu svého mužstva. Na ledě strávil přes 28 minut.
Další zápas série: Sobota 15:00 (Sobota 21:00 SELČ) v Ottawě