mn020217_169

Bez české stopy se neobešel čtvrteční program zámořské NHL. Michal Neuvirth zazářil v brance Philadelphie, které výrazně pomohl k triumfu nad Montrealem. Do statistik se asistencemi zapsali rovněž Ondřej Palát a Radim Vrbata, jejich celky ale shodně prohrály.

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:1
Z vysoké porážky na ledě Caroliny se oklepali hráči Philadelphie, kteří na svém ledě přehráli Montreal 3:1 a poskočili už na sedmou příčku v tabulce Východní konference.
Velký podíl na úspěch Flyers měl i český brankář Michal Neuvirth, který si připsal celkem 15 úspěšných zákroků a za celý duel za svá záda pustil jediný kotouč.
"Tohle jsme přesně potřebovali," radoval se obránce Philadelphie Mark Streit. "Po špatném výkonu v minulém utkání jsme dokázali zabrat. Přesně v to jsme doufali."
Flyers se mohli znovu spolehnout na střelecký příspěvek Matta Reada. Šikovný útočník čekal na gól od 3. listopadu, jeho branka proti Canadiens v čase 43:32 se později ukázala jako vítězná.

Buffalo Sabres - New York Rangers 1:2 v prodl.
Ze dvou neúspěchů v řadě se oklepali New York Rangers, kteří zvítězili na ledě Buffala 2:1 v prodloužení a přiblížili se samotnému čelu tabulky Východní konference.
V utkání dlouho vládli oba brankáři, stav 0:0 přerušil až v čase 37:50 Mats Zucarello, který využil přesilovou hru. Za domácí srovnal krok necelých šest minut před koncem základní hrací doby Cody Franson, v prodloužení rozhodl o výhře Rangers Kreider.

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 2:5
Ani přestávka pro Utkání hvězd nepomohla Tampě Bay, aby našla lepší sportovní formu. Lightning neuspěli i ve druhém zápase po pauze, tentokrát na svém ledě podlehli Ottawě 2:5 a zůstávají u dna tabulky Východní konference.
Tampa sice zásluhou trefy Tylera Johnsona v úvodu prostředního dějství vedla, Ottawa ale dokázala skóre parádně otočit. Dva góly vstřelil Mark Stone, obránce Erik Karlsson přispěl třemi asistencemi. V dresu Tampy zapsal asistenci Ondřej Palát.

Nashville Predators - Edmonton Oilers 2:0
Výhodu domácího ledu zužitkoval Nashville, který především díky skvělému výkonu brankáře Pekky Rinneho přehrál Edmonton 2:0.
Finský reprezentant předvedl 31 úspěšných zákroků a oslavil druhé čisté konto v sezoně, útočník Ryan Johansen se pak na vítězství podílel brankou a asistencí.

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 3:4
Roli favorita splnilo Chicago, které uspělo na ledě Arizony 4:3 a po třech porážkách v řadě se znovu dočkalo maximálního bodového zisku.
Po dvou bodech za gól a asistenci si v dresu Blackhawks připsali Patrick Kane a Artemi Panarin, trefil se rovněž Marián Hossa. Pro slovenského reprezentanta to byla už 19. branka v sezoně. Za domácí zapsal jednu nahrávku Radim Vrbata.

St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 5:1
První duel po odvolání trenéra Kena Hitchcocka z přehledem zvládli hráči St. Louis, kteří před svými fanoušky deklasovali Toronto 5:1.
Blues o svém triumfu rozhodli ve druhém dějství, kdy svému soupeři vstřelili tři branky. Po třech bodech zapsali útočník Paul Stastny a obránce Colton Parayko.

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 1:4
Roli favorita potvrdili hráči San Jose Sharks, kteří zvítězili na ledě Vancouveru 4:1 a udrželi si postavení na druhém místě tabulky Západní konference.
Dvakrát se trefil Chris Tierney, jubilejní 500. gól v NHL oslavil veterán Patrick Marleau. Jednou asistencí se pak na výhře týmu z Kalifornie podílel Tomáš Hertl.

Další čtvrteční výsledek:
Dallas Stars - Winnipeg Jets 3:4
1. 500 pro Marleaua
Na utkání proti Vancouveru nikdy nezapomene. Hvězdný útočník San Jose Patrick Marleau v něm totiž vstřelil jubilejní 500. gól v kariéře. Sharks navíc s přehledem zvítězili.
2. Vítězný start
Přišel a hned bral dva body. Trenér Mike Yeo má za sebou vítězný start v roli hlavní trenéra Blues, ve které nahradil odvolaného Kena Hitchcocka. St. Louis přehrálo Toronto 5:1.
3. Skvělý Pavelec
Parádní duel má za sebou brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který v souboji s Dallasem předvedl 39 úspěšných zákroků. Výrazně se tak podílel na triumfu Jets 4:3.
1. Pekka Rinne (NSH): 0 inkasovaných gólů, 31 úspěšných zákroků
2. Paul Stastny (STL): 2 góly, 1 asistence, 3 střely
3. Mark Scheifele (WPG): 2 góly, 6 střel
Na co se těšit:
Na programu je dohromady pět zápasů, parádní podívanou slibuje souboj mezi Pittsburghem a Columbusem.