Cirelli pomohl Lightning k výhře prvním hattrickem

Jeden z nejpovedenějších zápasů v sezoně má za sebou útočník Ondřej Palát. Český reprezentant pomohl třemi asistencemi svému celku Tampa Bay Lightning k drtivému vítězství 7:1 na ledě Winnipeg Jets. V pátečním programu na sebe upozornil i Filip Zadina, jeho branka však zajistila Detroit Red Wings v domácím střetu s Pittsburgh Penguins pouze bod. Brankář Petr Mrázek se v barvách Carolina Hurricanes do akce nedostal, zůstal jen na střídačce.

Palát zářil při rozborce Jets
Vyrovnaný zápas? Kdepak! Hráči celku Tampa Bay Lightning totálně zdecimovali tým Winnipeg Jets, na jehož ledě zvítězili drtivě 7:1. Třemi asistencemi zazářil útočník Ondrej Palat, hlavní postavou zápasu však byl Anthony Cirelli.
Dvaadvacetiletý centr ve svém 147. startu v NHL oslavil premiérový hattrick. Dvakrát se trefil už v prvním dějství, další branku přidal v průběhu závěrečné části.
"Je to něco speciálního, na tenhle zápas do konce života nezapomenu," prohlásil Cirelli. "Vstřelit hattrick v takhle náročné lize, to je vždycky výjimečné. Stálo při mě i trochu štěstí."
Prakticky od úvodního vhazování nebylo pochyb o tom, kdo na ledě vládne. Lightning byli lepší ve všem. V rychlosti, v důrazu, v nasazení.
"Směrem dozadu jsme nebyli dobří natolik, abychom vůbec mohli přemýšlet o výhře," uznal kouč Winnipegu Paul Maurice. "V první třetině jsme ze sedmi střel soupeře třikrát inkasovali, to je zkrátka špatně."
Lightning se ujali vedení v čase 9:27, kdy se po přihrávce Paláta poprvé trefil Cirelli. O tři minuty později udeřil Kučerov, na 3:0 zvyšoval v závěru úvodního dějství opět Cirelli. A znovu po Palátově asistenci.
"První třetina nám vyšla výborně. Navázali jsme na výkony z předchozího období, všichni hráči přesně věděli, co mají na ledě dělat," pochvaloval si hostující trenér Jon Cooper.
Jets ve druhé části vystupňovali aktivitu, na branku gólmana Andreje Vasilevskiho vyslali celkem 18 střel. Ujala se ale jen ta, kterou vyslal Jack Roslovic ve 32. minutě. V tu dobu už ale hosté vedli o pět branek, protože se znovu trefil Kučerov a po něm i Carter Verhaeghe.
V závěrečné části nejprve Cirelli po Palátově nahrávce zkompletoval hattrick, definitivní podobu výsledku pak stanovil Alex Killorn.
Lightning tak poskočili na čtvrtou příčku tabulky Východní konference, Vasilevskij dohromady 30 úspěšnými zákroky oslavil desáté vítězství v řadě.

Zadina využil přesilovku a poslal Red Wings do vedení

Zadinův gól přinesl jen bod
Vstřelil šestý gól v sezoně, nakonec však museli mladý útočník Filip Zadina i tým Detroit Red Wings vzít zavděk jediným bodem. Pittsburgh Penguins totiž dokázali v Little Caesars Areně zvítězit 2:1 po prodloužení. Vítězný gól dal kapitán Sidney Crosby.
"Dostal jsem skvělou přihrávku od Malkina a soustředil jsem se pouze na to, abych puk dobře trefil. Vyšlo nám to skvěle," radoval se hrdina duelu.
Dlouho to přitom vypadalo, že by se mohli radovat domácí. Po bezbrankové první části se v čase 23:29 ujali vedení, když Zadina v přesilové hře převzal křížnou přihrávku od Franse Nielsena a ranou z pravého kruhu překonal brankáře Matta Murrayho.
"Givani Smith odvedl před brankou soupeře skvělou práci. Bylo poměrně jednoduché se trefit, protože jejich gólmman nemohl vidět vůbec nic," popsal svůj zásah český útočník.
Penguins ale v úvodu třetí části vyrovnali, početní výhodu po Malkinově asistenci zužitkoval produktivní útočník Bryan Rust.
"Bohužel se potvrdilo, že když dáte takhle kvalitnímu soupeři příležitost, on jí dokáže okamžitě využít," povzdychl si domácí útočník Dylan Larkin.
Dramatický duel tak dospěl až do prodloužení, které rozsekl Crosby. Hvězdný útočník se tak bodově prosadil i ve třetím utkání po návratu z marodky. Od uzdravení zvládl už tři branky a čtyři asistence.
"Sid vynechal spoustu zápasů, ale vůbec to na něm není znát. Okamžitě se přizpůsobil tempu a rychlosti soutěžních utkání a hraje výborně," pochválil svého klíčového muže trenér Mike Sullivan.

Steel rozhodl v prodloužení o výhře Ducks

Steel trefil výhru Ducks
Druhý triumf po sobě vybojovali hokejisté celku Anaheim Ducks, když dokázali zvítězit na ledě Carolina Hurricanes 2:1 po prodloužení.
Rozhodující trefu obstaral v čase 61:36 mladý útočník Sam Steel, jenž využil přihrávku Jakoba Silfverberga a přidal svou čtvrtou branku v ročníku.
"Snažil jsem se být neustále v pohybu, abych si našel prostor pro zakončení. Věděl jsem, že mi Jakob bude přihrávat. Jsem nadšený, že jsme díky mému gólu vyhráli," prohlásil Steel.
Hurricanes, v jejichž dresu usedl gólman Petr Mrazek jen na střídačku, přitom vstoupili do zápasu lépe. V čase 3:59 otevřel skóre útočník Sebastian Aho. Hosté si odpověď schovali na závěr úvodní třetiny, po asistenci kapitána Ryana Getzlafa pálil přesně Erik Gudbranson.
Další góly už diváci v základní hrací době neviděli, duel se tak posunul až do přidaných pěti minut. V nich Steel zajistil kalifornskému mužstvu zisk jednoho bodu navíc.
"Začátek nám vyšel, pak ale převzal kontrolu nad zápasem soupeř," prohlásil domácí trenér Rod Brind'Amour. "Musím říct, že hráli mnohem lépe. My jsme se nedokázali do utkání pořádně dostat.
Carolina tak potvrdila současný útlum, prohrála totiž potřetí za sebou a dál figuruje na šestém místě tabulky Východní konference. Ducks jsou na Západě předposlední.