firstperiod_mediawall_112518atNSH

Útočník Ondřej Kaše se jako jediný český hokejista prosadil v nedělním programu čtyř zápasů NHL, ale svým třetím gólem z posledních čtyř utkání nezabránil porážce Anaheimu v Nashvillu 2:5. Domácí Predators slavili především díky třem trefám Austina Watsona, který zaznamenal svůj první hattrick v kariéře.

Kašeho gól tentokrát body nepřinesl
Střeleckou formu z minulé sezony i po návratu po zranění prokazuje Kaše, který v minulé sezoně vstřelil v 66 zápasech 20 branek a ve svém třetím ročníku v NHL třiadvacetiletý odchovanec Kadaně skóroval v šesti zápasech už třikrát.
V Nashvillu se Kaše prosadil osm sekund před koncem druhé třetiny. Po úspěšném forčekingu se dostal po přihrávce Marcuse Petterssona sám před Pekku Rinneho a snížil na 2:3. Ducks to nebylo nakonec nic platné, protože Predators dvěma góly v závěrečném dějství pečetili výsledek.
Poprvé tak Kašeho trefa v tomto ročníku nepomohla Anaheimu k bodovému zisku. Předtím se prosadil při domácí prohře s Colorado Avalanche 3:4 po prodloužení a také při následné výhře před vlastním publikem nad Vancouver Canucks 4:3.
V dresu Ducks se poprvé od 21. října objevil obránce Andrej Šustr, který byl v neděli téměř po měsíci povolán z farmy v San Diegu z American Hockey League. Ve svém pátém vystoupení za Anaheim strávil bývalý hráč Tampy Bay na ledě 11 minut a pět sekund a připsal si jeden záporný bod v bilanci plus/minus.
Hrdina Watson
Úspěch Nashvillu řídil šestadvacetiletý Watson, který si vychutnal svůj nejvydařenější zápas v kariéře v NHL. Nejdříve ve 12. minutě otevřel skóre, potom 84 sekund před koncem druhé části zvýšil v přesilové hře na 3:1 a v čase 58:54 při hře Anaheimu bez brankáře upravil na konečných 5:2.
"Je vždycky příjemné dát góly a přispět k úspěchu. Byl to zábavný večer," řekl Watson, který měl dosud na kontě ve 222 zápasech v NHL 50 bodů za 24 branek a 26 asistencí. Nashville vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a v čele NHL s 35 body z 24 duelů předstihl Tampu Bay, která má shodný počet bodů.
Calgary skórovalo třikrát v oslabení
Na vítězství Calgary na ledě Arizony 6:1 se podíleli shodně dvěma góly obránce Noah Hanifin a útočník Mark Jankowski. Flames se prosadili celkem třikrát ve vlastním oslabení. Pro Coyotes se staly v posledních dvou duelech přesilové hry utrpením, protože v nich inkasovali celkem pětkrát. Přitom v předešlých 20 duelech v sezoně se jim to nestalo ani jednou.
Arizona tak podtrhla nepodařené období. Prohrála totiž počtvrté za sebou a z posledních deseti utkání vyhrála jen dvě a dosáhla pouze na šest bodů. Calgary naopak oslavilo čtvrtou výhru z uplynulých pěti duelů.
Tři branky v oslabení v jednom utkání dali hosté potřetí v klubové historii Calgary/Atlanta Flames. Předtím se jim to povedlo 8. března 1991 proti St. Louis Blues a 17. října 1997 proti Coloradu.
Do branky Calgary se po čtyřzápasovém vystoupení Davida Ritticha v řadě vrátila jednička Mike Smith, který pochytal 28 střel a čisté konto mu sebral za stavu 6:0 až v 54. minutě Clayton Keller. Kvůli zranění v sestavě Flames chyběl potřetí za sebou útočník Michael Frolík.
Body Lightning zařídil Point
Třetí výhru za sebou si připsala Tampa Bay, která doma porazila New Jersey 5:2. Stejně jako v pátek proti Chicago Blackhawks (4:2) rozhodla čtyřmi góly už v první třetině. Hlavní hvězdou utkání byl Brayden Point, který vstřelil dvě branky a na další přihrál.
Dvaadvacetiletý kanadský útočník se tak se 17 góly z 24 utkání dotáhnul na třetím místě mezi kanonýry na Davida Pastrňáka z Boston Bruins a Alexe Ovechkina z Washington Capitals. Vede Patrik Laine z Winnipeg Jets s 19 trefami a následuje Jeff Skinner z Buffalo Sabres s 18 brankami.
Brown zastavil sérii neúspěchů
Los Angeles po šňůře pěti porážek na vlastním ledě konečně potěšili své fanoušky ve Staples Center a zdolali Edmonton 5:2. Kings se tak dočkali doma úspěchu poprvé od 6. listopadu, kdy vyhráli nad Anaheimem 4:1.
Pátým hattrickem kariéry se o to zasloužil Dustin Brown, který v osmé minutě vstřelil první branku utkání, v druhém dějství vyrovnal na 2:2 a 54 sekund před koncem zvýšil na 4:2.
Rovněž tři body si připsal kapitán Anze Kopitar, který nejdříve asistoval u dvou tref Browna a ve 45. minutě se sám postaral o vítěznou trefu.
Oilers prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů, ale ve třetím vystoupení pod novým trenérem Kenem Hitchcockem, který v úterý nahradil odvolaného Todda McLellana, nebodovali poprvé. Nepomohly jim ani dvě branky Alexe Chiassona.