NoahHanifin

Sezona NHL je pro každý ze 30 týmů plná zvratů. Tady je pět hlavních otázek, kterým před ročníkem 2016-17 čelí celek Carolina Hurricanes.
Mohou Hurricanes využít dobrého začátku?

V každé z úvodních dvou sezon, kdy mužstvo vedl kouč Bill Peters, si Carolina do prosince vykopala hlubokou propast. V sezoně 2014-15 začala bilancí 8-19-3, o rok později 8-13-4. Zajistit si dobrý start bude pro Hurricanes důležité, protože na úvod ročníku odehrají šest zápasů mimo svou halu. Na venkovních kluzištích se Carolina představí v 18 z úvodních 28 zápasů. Jak tuhle skutečnost berou Hurricanes vážně? Už nyní trenéři zdůrazňují důležitost úvodního duelu proti týmu Winnipeg Jets, který je na programu 13. října.
Jsou brankáři dostatečně dobří, aby pomohli týmu do play off?
Vedení klubu zdůvodnilo špatný start do minulé sezony i výkony brankářů Cama Warda a Eddieho Lacka. Oba se ve druhé polovině ročníku zlepšili, společně dosáhli na 90,2 procentuální úspěšnost zákroků. Přesto to stačilo jen na 29. místo v celé lize. Problémem je, že inkasovali minimálně tři góly ve 28 z 31 proher v základní hrací době. Aby Carolina mohla bojovat o postup do play off, musí být Ward a Lack schopní týmu vychytat některé zápasy. Oba mají smlouvu ještě na další dvě sezony a Hurricanes věří, že budou podávat lepší výkony.
Má mladá obrana dostatek zkušených hráčů?
Mladí obránci Caroliny si v minulé sezoně vedli dobře, pětatřicetiletý Ron Hainsey je ale jediným zadákem, kterému je více než 24 let. Dvaadvacetiletý Jacob Slavin bude zřejmě nastupovat v elitní dvojici s Justinem Faulkem (24), Brett Pesce (21) a Noah Hanifin (19) budou mít rovněž hodně prostoru. Ryan Murphy (23) bude bojovat o místo na soupisce poté, co poslední tři sezony strávil pendlováním mezi prvním týmem a farmou v Charlotte. To je velká odpovědnost pro skupinu talentovaných, ale nezkušených obránců.

Justin Faulk

Může se Carolina zlepšit v prodlouženích a nájezdech?
Hurricanes šli v minulé sezoně do prodloužení celkem 26, což je zařadilo na druhé místo mezi všemi celky v NHL. V prodloužení ovšem měli bilanci 8-11 a v nájezdech 2-5. I proto se snažili tým doplnit o šikovné hráče. Útočník Lee Stempniak, který přišel v létě jako volný hráč, vstřelil v minulé sezoně v prodloužení dva góly. Měl by doplnit centry Jordana Staala (3 góly) a Victora Raska (2 góly), kteří dokážou v prodloužení fyzicky dominovat. V nájezdech je to něco jiného, po odchodu Rileyho Nashe (3 proměněné nájezdy z pěti) zůstali na soupisce Hanifin a Slavin, kteří se dokázali v nájezdech jednou prosadit.
Může Jeff Skinner sbírat body pravidelně?
Čtyřiadvacetiletý Skinner je jedním z nejdynamičtějších hráčů v lize, ale body sbírá v sériích. V minulé sezoně se mu hned osmkrát stalo, že odehrál minimálně čtyři zápasy bez vstřeleného gólu. Ve zmíněných 40 zápasech zapsal 10 asistencí. Během 14 zápasů v prosinci ale nastřílel 10 branek a přidal čtyři nahrávky. Carolina v tomto období měla bilanci 8-4-2. Když se Skinnerovi střelecky daří, je Carolina mnohem nebezpečnějším mužstvem.