Neuvirth čaroval v posledních vteřinách proti Wild

Hokejisté Minnesota Wild už zvedali ruce nad hlavu, střela Charlie Coylea přece musela skončit v brance Philadelphia Flyers, ale opak byl pravdou.

Puk v letu totiž zastavila výstroj Michala Neuvirtha, který se vrhnul do brankoviště a neskutečným způsobem překazil soupeřům radost. Výsledek 3:2 pro domácí zůstal v platnosti.

„Cítil jsem, že mi puk trefil hokejku, ale netušil jsem, jestli už nebyla v brance. Občas něco takového předvedu v tréninku, ale tohle bylo skvělé,“ vykládal Neuvirth. „Při záznamu jsem si nebyl jistý, ale jakmile situaci ukázali z jiného úhlu, věděl jsem, že to byl dobrý zákrok.“

Na začátku třetí třetiny se trefil za Flyers Pierre-Edouard Bellemare a víc branek už diváci ve Wells Fargo Center neviděli.

Za Philadelphii se prosadili také Sam Gagner a Mark Streit. Gólman Michal Neuvirth předvedl 24 zákroků včetně neuvěřitelného kousku proti příležitosti Coylea.

Byla to třetí domácí výhra Flyers za 10 zápasů (3-3-4). Jejich šestizápasová série utkání před vlastním publikem pokračuje proti Arizona Coyotes v sobotu.

Za Minnesotu stříleli Thomas Vanek a Mikael Granlund, ale Wild prohráli druhý zápas v řadě, když předchozí čtyři s novým koučem Johnem Torchettim na lavičce vyhráli.

Porážka také znamenala konec jejich třízápasové vítězné série na cizích ledech, nejdelší od šesti výher v řadě, které zaznamenali v únoru a březnu 2015.

Minnesota měla dvě velké šance na srovnání. Pět minut před koncem v přesilovce, ale Neuvirth proti Granlundovi výborně zasáhl pravým betonem. Po Coyleově šanci 2,6 vteřiny před vypršením základní hrací doby se celá situace zkoumala u videa, ale puk brankovou čáru nepřešel.