Hokejisté týmu Nashville Predators zvládli skvěle odčinit předchozí zaváhání v Denveru a vyhráli na ledě celku Colorado Avalanche těsně 3:2. V celé sérii tak vede nejlepší celek Západní konference i celé ligy po základní části 3:1 na zápasy. Útočník Nathan MacKinnon si připsal dva body za gól a nahrávku.

Colorado Avalanche - Nashville Predators 2:3 (stav série: 1:3)
Dvě třetiny vše vypadalo na poklidnou jízdu Predators za cenným třetím bodem v sérii, ale finiš Avalanche přinesl dramatický závěr.
Skóre otevřel v 16. minutě svou třetí trefou v letošním play off Filip Forsberg, už v čase 31:49 byl rozdíl tříbrankový po trefách Coltona Sissonsa a Craiga Smitha.
"Myslím, že jsme začali skvěle," ocenil kouč vítězů Peter Laviolette. "Byla to z naší strany výborná odpověď na předchozí zápas, v němž jsme podle mého názoru zrovna moc dobře nehráli," připomněl porážku 3:5 ve třetím utkání.
Ve třetí třetině už hájil branku domácích Andrew Hammond, jenž nahradil Jonathana Berniera, který odstoupil kvůli zranění ve spodní části těla.
Jeho protějšek Pekka Rinne, jenž pomohl k výhře 31 zákroky, ale přišel ve 46. minutě o čisté konto, když využil přesilovku pět na tři Gabriel Landeskog.
"Dnes to byla pořádná bitva," prohlásil s úlevou Rinne. "Za první dvě třetiny jsme si vybudovali výborný náskok a vedli 3:0, ale Colorado je dobrý tým, bojovali a vrátili se do hry."
Už devět minut před vypršením základní hrací doby byli domácí na dostřel po trefě Alexandera Kerfoota. Hostující trenér Laviolette se snažil situaci ještě zvrátit, faul na Rinneho ale sudí z videa nevyčetli.
Rinne měl pak obrovské štěstí v závěru, když Colin Wilson trefil v končící 58. minutě zblízka tyč. Vyrovnání nepřinesla domácím ani hra bez gólmana.
"Na konci jsme odvedli dobrou práci, i když soupeř byl blízko a bojoval o vyrovnání," připomněl Rinne.
"Avalanche jsou dobrým týmem, vážně moc dobrým. Doteď to byly čtyři tvrdě odbojované zápasy a čekáme, že v pátek to bude stejné," předpověděl Forsberg.
Avalanche se hodlají o postup ještě poprat. "Jsme ještě pořád ve hře, série ještě neskončila," zdůraznil forvard poražených Nathan MacKinnon. "Nemůžeme však vyhrát celou sérii bez výhry v zápase číslo 5."
Další zápas:Pátek 20. dubna (sobota 21. dubna 3:30 SELČ) v Bridgestone Areně v Nashvillu.