Nakládal se poprvé trefil, Calgary přesto padlo

První branku v zámořské NHL oslavil v úterý obránce Jakub Nakládal, hráčům Calgary Flames to na vítězství přesto nestačilo. Na ledě Boston Bruins totiž podlehli 1:2.

Český obránce se prosadil ve 46. minutě, když se k němu dostal kotouč po ose Michael Frolík - Jyrki Jokipakka a svou první trefou v NHL dorovnal otevírací trefu Landona Ferrara z osmé minuty zápasu.

Ani tenhle zásah ovšem trápícímu se Calgary na bodový zisk nestačil. Bruins totiž strhli vítězství na svou stranu necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby, když se po přihrávce Davida Krejčího prosadil v přesilové hře Patrice Bergeron.

"Tohle bylo jedno z těch utkání, ve kterých jsme potřebovali opravdu zabrat," prohlásil autor vítězného gólu po zápase. "Povedlo se mi vstřelit důležitý gól, už předtím jsme ale měli dost šancí."

Konečný výsledek nakonec dokonale ilustruje aktuální rozpoložení obou mužstev. Bruins vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů a jsou pátí v tabulce Východní konference. Calgary naopak prohrálo pětkrát v řadě a na Západě je předposlední.