Sustr_TBL

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 0:4
V naprosto jednoznačnou záležitost se proměnil jediný duel pondělního programu NHL, ve kterém hráči Tampa Bay Lightning zvítězili na ledě celku New York Islanders suverénně 4:0.

Na výhře favorizovaných hostů se jednou asistencí podílel i český obránce Andrej Šustr. Jeho spoluhráč Ondřej Palát vyšel bodově naprázdno.
"Ve třetí třetině jsme ale příliš zvolnili," zlobil se útočník Tampy Steven Stamkos. "Dostali jsme našeho brankáře do těžké pozice, musel vytáhnout několik skvělých zákroků."
Lightning si už v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který v dalším průběhu utkání ještě navýšil. Nejprve se trefil JT Brown, po něm mířil přesně i Ryan Callahan.
Ve druhé části nejprve předvedli parádní souhru Steven Stamkos s Nikitou Kucherovem, jenž přidal třetí gól. Konečný výsledek pak stanovil obránce Vladislav Namestnikov.

Hostující gólman Andrei Vasilevskiy předvedl 34 úspěšných zákroků, z toho 20 v závěrečné třetině. Za Islanders se v brance objevil Jaroslav Halák z 31 střel ale čtyřikrát kapituloval.
1. Kucherovův gól
Byla to parádní spolupráce, kterou vystřihli Steven Stamkos a Nikita Kucherov. Na jejím konci stál zásah druhého jmenovaného, který dodal Tampě v duelu s Islanders klid.
2. Vasilevsiyho show
Celkem 20 zákroků musel jen za třetí třetinu vytáhnout gólman Tampy Bay Andrei Vasilevskiy. Obstál a po zásluze mohl slavit čisté konto.
3. Neklidné Ostrovy
Tým New York Islanders tápe. Družině kolem lídra Johna Tavarese se vůbec nedaří, proti Tampě zapsala už čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.
1. Andrei Vasilevskiy (TBL): 0 inkasovaných gólů, 34 zákroků
2. Nikita Kucherov (TBL): 1 gól, 1 asistence, 3 střely
3. Steven Stamkos (TBL): 2 asistence, 3 střely