Orpik rozhodl v prodloužení a Washington vede 2:0

Pořádně se nadřeli, ale úkol splnili. Hokejisté Washingtonu zvládli i druhý domácí duel na úvod play off, Carolinu udolali 4:3 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 2:0 na zápasy.

V brance Hurricanes opět nechyběl gólman Petr Mrázek, jenž inkasoval čtyři góly a celkem si připsal 29 úspěšných zákroků.

Mrázek vychytal Wilsona a Carlsona

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 4:3 v prodl. (stav série: 2:0)
Je to muž na černou práci. Na rozbíjení ofenzivních snah soupeřů. Tentokrát se ovšem obránce Brooks Orpik pasoval do role hrdiny. V prodloužení totiž potřeboval pouhých 108 vteřin, aby svým gólem rozhodl o výhře Washingtonu 4:3 nad Carolinou.
"Už v prvním utkání hrál výborně. Neustále opakuji, že zkušenosti jsou v play off k nezaplacení. Není to poprvé, kdy se Brooks ve vyřazovací části střelecky prosadil," uvedl domácí trenér Todd Reirden.
Kouč Capitals měl pravdu. Oprik podruhé v kariéře ukončil v prodloužení gólem duel play off. Něco takového se povedlo pouze 11 obráncům v historii NHL
Samotný duel byl ovšem obrovsky vyrovnaný. Stejně jako první vzájemné dostaveníčko obou týmů v sérii. Washington dvakrát vedl, hosté ale pokaždé dokázali srovnat krok.
Ofenzivním tahounem obhájců Stanley Cupu byl opět útočník Nicklas Backstrom, jenž zazářil gólem a asistencí. Nejprve v čase 3:37 otevřel skóre, následně v polovině třetí části pomohl připravit branku pro Toma Wilsona.
"Tohle jsou snad nejlepší dva zápasy, jaké jsem Nicklase za svých pět let ve Washingtonu viděl odehrát," prohlásil Reirden.
Hurricanes ovšem znovu prokázali houževnatost. Dokázali se po brankách Lucase Wallmarka a Sebastiana Aha dostat z nepříznivého stavu 0:2, nezlomil je ani zmíněný třetí gól domácích z hole Wilsona.
[Kompletní pokrytí série Washingtonu s Carolinou]
V čase 55:00 parádně tečoval nahození Dougieho Hamiltona veterán Jordan Staal a poslal dramatický střet do prodloužení. V něm ovšem Carolina na kýženou výhru nedosáhla.
"Hráči na ledě nechali úplně všechno. Já jako trenér od nich nic víc požadovat nemohu," chválil i přes neúspěch hostující kouč Rod Brind´Amour.
Ten znovu vsadil na gólmana Petra Mrázka, jenž si dohromady připsal 29 úspěšných zákroků včetně parádního zásahu proti Johnu Carlsonovi v úplném závěru základní hrací doby. Ani český reprezentant ovšem Carolinu k úspěchu nedovedl.
Další zápas: Pondělí 15. dubna (úterý 16. dubna 1:00 SELČ) v PNC Areně v Raleigh.