flyers bruins

Výborné výkony českých hokejistů mohli sledovat diváci zápasu mezi Philadelphia Flyers a Boston Bruins. Na výsledku 4:3 v prodloužení se výrazně podílela hned trojice z nich - Petr Mrázek, Jakub Voráček a David Pastrňák.
Vidět ovšem nebyli sami. Ondřej Kaše rozhodl v nastavení o výhře Anaheim Ducks nad Colorado Avalanche a Ondřej Palát byl jediným střelcem Tampa Bay Lightning v duelu s Nashville Predators.

Washington Capitals si zajistili konečné první místo v Metropolitní divizi.
Philadelphia Flyers - Boston Bruins 4:3 v prodl.
Vynikající Mrázek v brance a režisér Voráček v poli byli nakonec nad síly Čechů z Bostonu, byť se Pastrňák 33. gólem sezony už jen na jeden zásah přiblížil svému maximu v lize.
Gólman Flyers lapil 36 střeleckých pokusů Bruins, mimo jiné i velkou šanci Pastrňáka a byl to on, komu mužstvo vděčí za důležité dva body. Voráček k tomu přispěl dvěma nahrávkami včetně té na vítěznou branku dalšího z hrdinů zápasu Claudea Girouxe, která byla velmi povedená.
"Snažil jsem se ho (Khudobina) zmrazit," vyprávěl střelec rozhodující trefy poté, co zkusil naznačit zakončení mezi nohami, ale nakonec zvolil bekhendový blafák. "Myslím, že se to povedlo a já mohl puk uklidit do sítě. Byl to zábavný moment."
David Krejčí část druhé třetiny neodehrál vinou zraněného zápěstí, nakonec se ale stihl vrátit. Kapitán Bruins Zdeno Chára se v sestavě týmu objevil po osmizápasové absenci.

Tampa Bay Lightning - Nashville Predators 1:4
Souboj mužstev z popředí obou konferencí překvapivě lehce vyhráli hosté a to díky parádní formě Filipa Forsberga.
Švédský útočník se podílel na třech ze čtyř gólů svého týmu, když dva včetně toho rozhodujícího sám dal. Odpověď Paláta, který pohotově švihem z kruhu překonal Juuseho Sarose, byla tentokrát málo.
"Je to pro nás dobrá výhra a zároveň dobrý test proti jednomu z nejlepších mužstev ligy," radoval se Forsberg, který potřetí v kariéře překonal hranici 60 bodů. To se předtím povedlo jen J.-P. Dumontovi. "Tenhle výkon je přesně takový, jaký bychom měli předvádět v play off a zvláště na ledě soupeře," dodal.
"Udělali jsme spoustu dobrých věcí. Ale jen v 50 minutách hry," hodnotil utkání kouč Tampy Jon Cooper.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 1:3
Generálku na možné druhé kolo bojů o Stanley Cup si střihli Penguins a Capitals. A možná trochu překvapivě z ní vyšli vítězně hostující hráči.
Hned 36 úspěšnými zákroky se na úspěchu podílel gólman Washingtonu Philipp Grubauer. "Je fajn, že jsme získali body, které nám pomohly vyhrát divizi," usmíval se s vědomím, že Penguins už jeho tým v tabulce Metropolitní divize přeskočit nemohou.
"Je to povzbuzení, protože několik posledních zápasů se nám zrovna tady moc nepovedlo. Do další fáze sezony nás to jedině posílí."
Brankář Pittsburghu Matt Murray odešel v základní hrací době poražen poprvé od 4. ledna. Dohromady šlo o deset zápasů (9-0-1) trvající sérii. Kapitán Capitals Alex Ovechkin odehrál 1000. zápas v NHL a je sedmým Rusem, který na tuto hranici dosáhl.

Ostatní zápasy:
Montreal Canadiens - New Jersey Devils 1:2
Anaheim Ducks - Colorado Avalanche 4:3 v prodl.
Kdo jiný než jeden z nejzajímavějších hráčů této sezony Taylor Hall by měl rozhodnout o důležité výhře pro Devils. Kanadský útočník si vítěznou trefu nechal na závěr zápasu a prosadil se lehce ze samostatného úniku v oslabení.
Carey Price nastoupil za Canadiens k 556. utkání kariéry a vyrovnal se v čele historických tabulek klubu legendárnímu Jacquesi Planteovi.
Klíčová může ovšem být i branka Kašeho v účtování Západní konference. Český forvard se prosadil po povedené individuální akci v prodloužení. Ducks ovšem může v závěru základní části trápit zdravotní stav gólmanské jedničky Johna Gibsona, který byl už v první třetině střídán.