Montreal zdolal Detroit, Mrázek byl střídán

Další těžkou porážku v boji o postup do play off utrpěli hráči Detroit Red Wings, kteří prohráli na ledě Montreal Canadiens 3:4. Gólman Petr Mrázek vydržel v brance pouze necelých 12 minut.

Český brankář totiž odnesl raketový vstup, který předvedlo domácí mužstvo. Canadiens na svého soupeře vlétli a během dvanácti minut vstřelili dva góly. Nejprve se trefil Max Pacioretty, po něm i Paul Byron.

"Tohle je pro nás opravdu těžká ztráta," prohodil po zápase zklamaně útočník Dylan Larkin. "Moc to bolí."

Mrázek musel po druhé inkasované brance přepustit místo mezi třemi tyčemi Jimmymu Howardovi.

Stalo se mu to už podruhé v řadě, nedochytal totiž ani sobotní duel proti Pittsburghu. A Detroitu tahle změna pomohla. Ovšem jen dočasně.

V průběhu druhé třetiny hosté ožili a třemi góly skóre otočili. V rozmezí necelých čtyř minut udeřili Gustav Nyquist, Anthony Mantha a Mike Green.

Na životně důležité body ale hosté nedosáhli. Ve třetím dějství totiž nejprve vyrovnal Sven Andrighetto, aby v 52. minutě rozhodl o triumfu kanadského týmu svým druhým gólem Max Pacioretty.

Detroit tak ztratil druhý z posledních tří zápasů a zůstává mimo příčky zajišťující postup do play off. Aktuálně mu v tabulce Východní konference náleží devátá pozice.