Montreal zaskočil Tampu, Condo má čisté konto

Hráči Montreal Canadiens dokonale zaskočili favorizované Tampa Bay Lightning, když na jejich ledě zvítězili 3:0.

Hlavním hrdinou utkání se stal hostující brankář Mike Condon, který si připsal celkem 26 úspěšných zákroků a oslavil vůbed první čisté konto v NHL.

"Tentokrát jsme zkrátka nebyli schopní vstřelit gól," povzdechl si trenér Lightning Jon Cooper. "Ve třetí části jsme měli tři střelu na branku, to se prostě nemůže stát."

Canadiens své branky rozdělili do všech tří třetin. Nejprve se prosadil David Desharnais, po něm mířil přesně i Torrey Mitchell.

Definitivní podobu výsledku pak dal ranou do prázdné branky Philip Danault. Tampa se mohla vrátit do zápasu ve 29. minutě, Ondřej Palát ale neproměnil trestné střílení.

Lightning se tak rázem propadli až na šestou příčku v tabulce Východní konference, Montrealu náleží až třináctá pozice bez naděje na postup do play off.