Montreal vládne NHL, ale Price se znovu zranil

Výhra Montreal Canadiens 5:1 nad New York Rangers, díky níž se kanadský tým osamostatnil v čele NHL, má trpkou příchuť. Největší hvězda týmu Carey Price se totiž ve středečním duelu znovu zranil.

První brankář Canadiens odstoupil po dvou třetinách kvůli potížím v dolní části těla. Pravděpodobně se jedná o stejný problém, kvůli kterému mezi 30. říjnem a 19. listopadem vynechal šest utkání - zranění pravé nohy.

Trenér Michel Therrien po zápase netušil, jak dlouho bude jeho jednička mimo hru. V pátečním zápase na ledě New Jersey Devils Price nenastoupí, tak to však vedení Montrealu plánovalo už dříve. V sobotu hrají Canadiens s Devils znovu v domácí hale Bell Centre.

Price, jenž v sezoně 2014-15 získal Vezina i Hart Trophy, chytal třetí zápas po návratu. Po dvou třetinách odcházel se 22 zákroky.

"Carey se cítil dobře, doktoři byli v pohodě. Kdybychom měli pochyby, tak bychom neriskovali," ujišťoval Therrien, že nic nepodcenil. "V zápase si to zase natáhl a samozřejmě jsme to nechtěli pokoušet. Pořád je začátek sezony, takže je pro nás důležité, aby chytal pouze jako zdravý."

Montrealu se start do nové sezony skvěle vydařil a tým příliš nezpomalil ani po Priceově první absenci. S náhradníkem Mikem Condonem měl bilanci 5-2-2. S Pricem však vyhrál 12 utkání ze 14.