Marner

Mitchell Marner vypadl minimálně na čtyři týdny ze sestavy Toronto Maple Leafs. Jedna z hlavních ofenzivních hvězd týmu si v sobotním utkání s Philadelphia Flyers, které Toronto prohrálo 2:3 po samostatných nájezdech, poranila kotník.

Podle prohlášení, které k jeho zdravotním potížím klub vydal, podstoupil dvaadvacetiletý útočník vyšetření magnetickou rezonancí během neděle, kdy už Toronto hrálo další zápas a prohrálo 4:5 na ledě Chicago Blackhawks.
"Jsem za Mitche doopravdy zklamaný. A jsem zklamaný za celý náš tým," prohlásil kouč Mike Babcock. "I když tohle říkám, je zřejmé , že se zároveň otevřela příležitost pro někoho dalšího, aby se ukázal. My trenéři si s tím musíme poradit a nějak sestavu poskládat, aby byli ti správní hráči na správných postech."
Marner se zranil velmi smolně zkraje druhé třetiny, když špatně upadl po nenápadně vyhlížejícím souboji s Carsenem Twarynskim, který se odehrál hned při zahajovacím buly. Bylo zřejmé, že na nohu se nemůže vůbec postavit a doklouzal po kolenou na střídačku.
I když se pak ještě zkusil vrátit do hry při jednom střídání, sám od sebe během něho upadl a pak už zamířil do kabin. V polovině druhé třetiny ještě otestoval na ledě svùj kotník během televizní přestávky, ale tím pro něho zápas skončil.
"Ostatní kluci ho teď musí zastoupit," prohlásil hvězdný centr Auston Matthews. "Mitch je velkou součástí našeho týmu. Hraje klíčové role, je ve speciálních formacích, ale stejně tak dùležitý je i při hře pět na pět. Samozřejmě ho budeme postrádat, ale takové věci se stávají a my to musíme zvládnout i bez něho.."
Při utkání v Chicagu zaujal Marnerovu pozici veterán Jason Spezza, který byl ve třech předchozích zápasech mimo sestavu.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Marner je v dosavadním průběhu sezony druhým nejproduktivnějším hráčem Toronta, když si v 18 zápasech připsal stejný počet bodù za čtyři góly a 14 nahrávek. První je s 25 body (13+12) z 19 utkání Matthews.
Přes léto hledal Marner dlouho společnou řeč s vedením klubu ohledně podmínek nového kontraktu. Nakonec podepsal až 13. září lukrativní smlouvu na šest let s celkovým příjmem přes 65 milionů dolarù.