cs roundup 0314

Michal Kempný přijde o celé play off. Obránce Washington Capitals musí místo toho rehabilitovat po operaci natrženého stehenního svalu na levé noze. Rekonvalescence by měla trvat 4-6 měsíců.
Český zadák, který po loňském únorovém příchodu z Chicago Blackhawks pomohl Capitals vybojovat Stanley Cup, se zranil 20. března v duelu s Tampa Bay Lightning.

V této sezoně byl jedním z klíčových washingtonských obránců. Nastupoval v první dvojici vedle Johna Carlsona, v průměru hrál 19 minut a 11 sekund za zápas. V 71 startech dal šest gólů, nasbíral 25 bodů a s +24 v plus/minus hodnocení byl nejlepší z týmu a 16. v celé NHL.
Více k tématu: [Ovechkin je znovu na 50 a zdvihá laťku výš a výš]
"Můžu být trochu (vysunutější) na modré a snažit se tak držet puk mimo naše pásmo. A v obranné třetině je (Kempný) trochu agresivnější okolo brankoviště, za brankovou čárou a tak. Samozřejmě už velmi dobře čteme hru toho druhého a vzájemně z ní těžíme. Je důležitým členem našeho mužstva a bez něj budeme muset všichni zabrat," uvedl Carlson 22. března.
Kempný hraje v NHL třetím rokem. Jako nedraftovaný začínal v Chicagu v sezoně 2016-17. Celkem má za oba kluby na kontě 174 duelů s 11 góly, 32 asistencemi a +39 body v plus/minus.
Capitals už mají jistý postup do letošního play off, v úterý vedli Metropolitní divizi s náskokem tří bodů na New York Islanders.