Rodrigues zajistil Sabres náskok na ledě Detroitu

První bod v dresu Buffala ve třetím zápase po příchodu z Calgary si připsal útočník Michael Frolík. Jednatřicetiletý kladenský odchovanec pomohl v nedělním duelu v Detroitu asistencí k vítězství 5:1. Klubový rekord nepřekonala Tampa Bay, jejíž šňůra deseti výher se zastavila na ledě New Jersey po prohře 1:3.

Frolíkův první bod za Sabres
Svůj bodový účet v dresu Buffala načal Frolík ve 43. minutě, kdy si připsal druhou přihrávku u branky Zacha Bogosiana na 4:1. Český útočník předal puk Curtisovi Lazarovi, který jej vyvezl zpět k modré čáře a přenechal Bogosianovi. Zadák Sabres následně po šikovném průniku překonal Jimmyho Howarda zakončením do bekhendu.
Pro Frolíka to byl 11. bod a 6. asistence v 41 utkáních v sezoně. Celkem má někdejší hráč Florida Panthers, Chicago Blackhawks i Winnipeg Jets na kontě v NHL 381 bodů za 158 branek a 223 asistencí z 834 zápasů.
Sabres vedli v Detroitu přesně po pěti minutách hry už 2:0 díky dvěma gólům Evana Rodriguese, který se trefil poprvé v sezoně a ukončil 33 zápasů trvající gólový půst. Nejdříve se prosadil v čase v čase 2:59 a o chvíli později využil i přesilovou hru.
"Člověk stále věří, že se to prolomí. Je hezké dát hned dva góly a doufám, že to bude pokračovat," řekl Rodrigues, který mohl v 56. minutě dosáhnout i na první hattrick v kariéře, ale na Howarda nevyzrál.
Buffalo to nijak mrzet nemuselo. Už po první třetině mělo za stavu 3:0 vývoj utkání ve své moci, protože se ještě ve 13. minutě prosadil ve vlastním oslabení Zemgus Girgensons. Ve druhé třetině sice snížil Madison Bowey, ale jasnou výhru hostů zajistili Bogosian a také Rasmus Ristolainen, který ve 44. minutě využil přesilovku.

Zajacova šikovná teč proti Lightning

Devils utnuli sérii Lightning
Po deseti zápasech skončila vítězná série Tampy Bay, která prohrála na ledě New Jersey 1:3. Lightning tak nepřekonali klubový rekord, který vytvořili také mezi 9. a 27 únorem loňského roku, ani nejdelší sérii této sezony. O tu se dělí s New York Islanders (12. října - 5. listopadu).
Tampa Bay prohrála poprvé od 21. prosince, kdy podlehla na ledě Washington Capitals 1:3. "Jsme pyšní, že jsme měli takovou šňůru. Mluvili jsme před ní o tom, že potřebujeme sbírat body a deset výher v řadě je skvělé číslo," řekl kapitán Lightning Steven Stamkos.
Do sestavy Lightning se po jednozápasové absenci způsobené zraněním v dolní části těla vrátil český útočník Ondrej Palat. Na ledě strávil 15 minut a 31 sekund.
Devils vyhráli podruhé za sebou, přesto došlo v managamentu před utkání ke změně. Z pozice generálního manažera byl propuštěn Ray Shero a dočasně jej nahradil Tom Fitzgerald.

Malkin passes Jagr

Malkin překonal Jágra
Dvěma přihrávkami se podepsal po výhru Pittsburghu na ledě Arizony 4:3 po nájezdech ruský útočník Evgeni Malkin a se 642 asistencemi překonal na třetím místě klubové historie českou legendu Jaromíra Jágra. O úspěchu Penguins rozhodl v osmé sérii nájezdů Teddy Blueger.
Pro Pittsburgh to byla už 14. výhra z posledních 18 zápasů, přestože se potýká a marodkou a postrádá i ofenzivní hvězdy Sidneyho Crosbyho a Jakea Guentzela. Gólman Tristan Jarry se podílel na výhře 24 zásahy.
"Několikrát nás zachránil, když se zdálo, že to bude stoprocentně gól. Měli jsme trošku štěstí, ale máme dva body," pochvaloval si třiatřicetiletý Malkin, který má v 884 duelech v NHL za Penguins na kontě 1046 bodů.

Bluegerova rozhodující trefa v nájezdech

Huberdeau předstihl Jokinena
Gólem a asistencí přispěl k vítězství Floridy nad Torontem 8:4 útočník Jonathan Huberdeau a stal se nejproduktivnějším hráčem v historii Panthers. Šestadvacetiletý Kanaďan si polepšil na 420 bodů za 143 tref a 277 asistencí z 512 duelů. Překonal tak finského forvarda Olliho Jokinena.
Klubový rekord překonal Huberdeau díky přihrávce na Mikea Hoffmana, který ve 45. minutě v přesilové hře svou druhou trefou v utkání dovršil výsledek. "Je to skvěle. Nemohl jsem si to přát lepší. Byl to další parádní večer. Hráli jsme velice dobře," užíval si Huberdeau zápis do historie.
Jokinen za Floridu sehrál a připsal si 419 bodů za 188 gólů a 231 asistencí v 567 duelech.

Saros vynuloval Jets

Šestou domácí porážku za sebou si připsal Winnipeg, který podlehl Nashvillu 0:1. Jets nenašli recept na gólmana Juuseho Sarose, který si díky 28 úspěšným zákrokům udržel první čisté konto v sezoně a celkově osmé v kariéře v NHL. Jedinou branku utkání vstřelil v čase 11:53 útočník Kyle Turris.
V dresu Predators poprvé po 12 zápasech nebodoval Roman Josi, který si při své sérii připsal 20 bodů za sedm branek a 13 asistencí. Skončila tak nejdelší aktivní šňůra a zároveň nejdelší od obránce v této sezoně NHL.
Nashville po úvodní prohře pod novým koučem Johnen Hynesem, který nahradil odvolaného Petera Laviolettea, vyhrál podruhé za sebou. "Měli jsme jen pár tréninků, ale myslím, že kluci se rychle učí novinky. Blokujeme spoustu střel a odstavují hráče, takže vidíme puky," popsal Saros, jak se pro něj i Pekku Rinneho zlepšila defenzivní práce.

Sarosova osmá nula v kariéře

Horvat zařídil výhru Canucks
Třetí porážku za sebou si připsala Minnesota, která podlehla na vlastním ledě Vancouveru 1:4. Dvěma góly se zasloužil o úspěch Canucks kapitán Bo Horvat a 23 zásahy přispěl gólman Markström, který vychytal i sobotní vítězství v Buffalu 6:3.
"Získali jsme díky naší výhře v Buffalu hodně sebevědomí a přenesli jsme si to do dnešního zápasu. Hráli jsme opravdu dobře a pouštěli jsme soupeře do šancí minimálně. Trošku jsme od toho upustili ve třetí třetině, ale celkově jsme odehráli velmi dobré utkání," prohlásil Horvat.