Rázně ukončila sérii čtyř zápasů bez bodu Carolina, který v pondělí doma rozdrtila Ottawu 8:2. Gólem a asistencí k tomu pomohl dvacetiletý český útočník Martin Necas a prožil svůj první dvoubodový zápas v kariéře v NHL. Gólman Petr Mrazek se podepsal pod výhru Hurricanes 27 úspěšnými zákroky.

Sedmé vítězství v řadě nepřidal lídr NHL Washington, který doma podlehl Arizoně 3:4 po nájezdech. Capitals, v jejichž dresu si připsali po nahrávce forvard Jakub Vrana a obránce Michal Kempny, ale i tak prodloužili bodovou sérii na 12 zápasů.
Nečasův další příspěvek
V pátém z posledních šesti duelů (2+4) bodoval talent Nečas, který v minulém ročníku s výjimkou sedmi startů za Hurricanes strávil celou dobu v Charlotte v American Hockey League. Vylepšil tak svou bilanci v sezoně na 12 bodů za čtyři branky a osm asistencí z 18 zápasů. To jej řadí na třetí místo v produktivitě nováčků.
Nečas nejdříve v 18. minutě zvýšil v přesilové hře náskok Caroliny na 2:0. Na pravý kruh se před něj odrazila střela Jakea Gardinera zblokovaná Vladislavem Naměstnikovem a Nečas překonal gólmana Anderse Nilssona, který se nestihl přesunout.
Druhého bodu se dočkal 133 sekund před koncem, kdy při hře čtyř proti čtyřem nabil na modré čáře Joelu Edmundsonovi, který prostřelil Craiga Andersona a dovršil výsledek. Nečas, jehož si Carolina vybrala v roce 2017 v prvním kole draftu na 12. místě, nasbíral v NHL celkově ve 26 utkáních 14 bodů za pět tref a devět přihrávek.

Aho oslavil druhý gól proti Ottawě

Carolina v předešlých čtyřech zápasech dala dohromady sedm branek a proti Ottawě se probudila. "Je hezké vidět, jak to tam zase padá. V posledních dvou týdnech jsme se neprosazovali. Dnes jsme byli schopní proměňovat šance," pochvaloval si kouč Hurricanes Rod Brind'Amour.
Dvěma trefami zazářil Sebastian Aho a obránce Edmundson si připsal tři body za gól a dvě asistence. Stejnou bilanci jako Nečas měli Ryan Dzingel a Warren Foegele. Carolina tak oplatila Senators sobotní porážku 1:4 z Ottawy.
Nilsson vydržel v brance Ottawy do 33. minuty, když zvýšil Haydn Fleury na 4:0. Inkasoval čtyřikrát z 19 střel. "Chytal výborně, nebyla to vůbec jeho chyba. Ale řekli jsme si, že čtyři góly jsou dost," uvedl trenér Ottawy D.J. Smith. Anderson ve zbytku inkasoval rovněž čtyřikrát z 24 pokusů Caroliny.
Capitals po finiši brali jen bod
Washington prohrával s Arizonou už 0:3, ale boj o sedmé vítězství v řadě nevzdal. Dokázal 76 sekund před koncem třetí třetiny smazat ztrátu, ale v nájezdech obrat nedovršil. Za Coyotes se v nich prosadili Nick Schmaltz i Conor Garland, za domácí T.J. Oshie ani Evgeny Kuznetsov neuspěli. Klub z Glendale tak ukončil sérii tří proher.
"Vstali jsme mrtvých. Měli jsme šanci už v prodloužení díky Vinniemu (Hinostrozovi) a musím ocenit kluky, kteří dali důležité góly v nájezdech," byl šťastný trenér Arizony Rick Tocchet, že jeho tým po promarněném vedení dovedl duel do vítězného konce,
Coyotes vedli od 15. minuty díky brance Claytona Kellera a skvěle jim vyšel úvod druhé části. V čase 20:10 se trefil Christian Fischer a za dalších 35 sekund i Michael Grabner.

Grabner udeřil z brejku proti Capitals

Capitals se z toho oklepali ve 29. minutě, kdy Vrána vyslal do úniku Kuzněcova, který prostřelil Anttiho Raantu mezi betony. Po 143 sekundách třetí třetiny se trefil bekhendem opět Kuzněcov, k němuž se odrazil puk od zadního mantinelu po střele Kempného.
Český bek si po doléčení zranění drží průměr bodu na zápas, protože v této sezoně má z 11 utkání na kontě tři branky a osm asistencí.
Prodloužení vynutil z dorážky po ráně Alexandra Ovečkina Oshie. "První dvě třetiny jsme nehráli to, co chceme. Musíme hráče ocenit, že se nevzdali a vyrovnali ve třetí třetině. Ale nemůžeme takto hrát. Můžeme být rádi za bod z tohoto zápasu," prohlásil kouč Capitals Todd Reirden.
V sestavě Capitals se poprvé po desetizápasové absenci zaviněné zraněním v horní části těla objevil slovenský útočník Richard Panik, který do Washingtonu přišel v létě právě z Arizony.