Frk_092317_2568x1444

Debut Detroit Red Wings v nové hale Little Caesars Arena ozdobil český útočník Martin Frk. Při výhře 5:1 nad Boston Bruins dal dva góly, na další nahrál a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Mladík, jenž bojuje o místo v detroitské sestavě, tak ukázal, že by mu led v novém působišti Red Wings mohl svědčit.

"Určitě jsem moc rád, ale hokej není jen o skórování," řekl Frk po zápase podle mlive.com. "Je to i o tom, co předvádíte na druhé straně hřiště. Já musím být dobrým hráčem vepředu i vzadu, nejen v útočném pásmu. Je to pro mě plus, ale uvidíme, jak bude probíhat další zápas."
Za Boston nastoupila hned trojice Čechů, ani útočníci David Pastrňák s Davidem Krejčím, ani obránce Jakub Zbořil však nebodovali a všichni tři měli shodně -1 v plus/minus hodnocení.

Svůj první gól v přípravných zápasech vstřelil Michael Špaček, jenž v čase 4:51 využil přesilovku a dostal Winnipeg Jets do vedení na ledě Edmonton Oilers. To však hostům nestačilo, domácí i díky dvěma gólům Jesse Puljujaarviho duel otočili a odešli s výraznou výhrou 6:2.
Gól slavil v zápase s Chicago Blackhawks také Lukáš Sedlák, který zužitkoval jednu ze svých čtyř střel na branku: trefou ze druhé třetiny dostal Columbus Blue Jackets do vedení 2:1 a pomohl ke konečné výhře 3:2.

factorPrime

Jakub Vrána asistoval na jediný gól Washington Capitals při porážce 1:4 s Carolina Hurricanes. Na straně vítězů nastoupil Martin Nečas: brněnský útočník odehrál 15:46 minuty, z toho 2:22 v přesilovkách. Dostal se k jedné střele, ale nebodoval.
Jednu asistenci si připsal Tomáš Plekanec, jenž byl u jediného gólu Montreal Canadiens při prohře 1:5 s Ottawa Senators. Český centr byl s časem na ledě 19:47 vůbec nejvytíženějším forvardem Canadiens, za něž tentokrát nenastoupili křídlo Aleš Hemský ani obránce Jakub Jeřábek. 15 minut a 5 sekund odehrál za Ottawu útočník Filip Chlapík, jenž nebodoval a odešel s jedním záporným bodem v plus/minus.
Gólovou nahrávku si připsal i Pavel Zacha, s 19:48 nejvytíženější forvard New Jersey Devils. Pomohl tím svému týmu k výhře 2:1 nad New York Rangers.
Do zápasu Arizona Coyotes zasáhl Marek Langhamer, jenž odchytal 25 minut utkání proti San Jose Sharks a ze 12 střel ani jednou neinkasoval. Obránce Radim Šimek na druhé straně odehrál téměř 20 minut, třikrát vystřelil na branku a předvedl jeden hit. Sharks uspěli v poměru 5:4 po nájezdech.

Kari Lehtonen pomohl Dallas Stars k výhře 4:0 nad St. Louis Blues čistým kontem, k němuž mu stačilo pouhých 15 zákroků. Hrdinou zápasu byl bek Adam Hamhuis, jenž dal gól a na další nahrál. Radek Faksa navzdory čtyřem střelám na branku nebodoval, na druhé straně se neprosadili Adam Musil ani Vladimír Sobotka.
V Pekingu už během sobotního dne porazili Los Angeles Kings celek Vancouver Canucks 4:3 (psali jsme samostatně) a zvládli tak i druhý díl China Games.