Andersonův první gól v NHL

Jako jediný z českých hokejistů bodoval v programu pěti pondělních zápasů útočník Martin Frk a pomohl jednou asistencí k vítězství Los Angeles nad Coloradem 3:1. Porážce Avalanche nezabránil 32 zákroky brankář Pavel Francouz. Za Washington se při porážce v Buffalu 2:3 po nájezdech jednou trefil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin a se 48 trefami se dotáhnul v čele tabulky střelců na vedoucího Davida Pastrňáka z Boston Bruins.

Frk se podílel na vítězné trefě
Už šestou výhru za sebou vybojovalo Los Angeles, které je stále na dně Západní konference, ale v poslední době je je skvělé formě. Sérii Kings nezastavil ani druhý nejlepší celek Západu Colorado, pro které to byla po předchozí sérii sedmi vítězství třetí porážka z posledních čtyř duelů.
Nezabránil jí ani Francouz, který při zranění Philippa Grubauera odchytal jedenáctý z uplynulých dvanácti duelů. Za tu dobu zůstali Avalanche teprve podruhé bez bodu.
Jako první překonal Francouze v 15. minutě Austin Wagner, který do odkryté branky dorazil puk po střele Nikolaje Prochorkina. Za 63 sekund nabil Frk na modrou čáru Mikeymu Andersonovi a do vlastní sítě jeho střelu nešťastně tečoval Kevin Connauton.
Ve 43. minutě vykřesal naději Avalanche Pierre-Edouard Bellemare. V čase 54:35 ale vyzrál na Francouze bekhendovým blafákem Alex Iafallo a definitivně rozhodl.
Avalanche dohrávali od 35. minuty bez ofenzivního lídra Nathana MacKinnona, který odstoupil pro zranění v dolní části těla. Na ledě strávil 11 minut a 37 sekund a vyslal jednu střelu na branku. Původ jeho zranění nebyl jasný. Kouč Avalanche Jared Bednar se po utkání obával, že může jít o dlouhodobější absenci.

Iafallo udeřil z bekhendu proti Avalanche

Ovečkin dohnal Pastrňáka
Washington sice prohrál v Buffalu 2:3 po nájezdech, ale nově vede Metropolitní divizi o bod před Philadelphia Flyers. Capitals v KeyBank Center smazali ve třetí třetině dvoubrankovou ztrátu, ale v sedmé sérii penalt rozhodl ve prospěch Sabres Dominik Kahun. Sabres tak slavili po šesti prohrách za sebou.
"Chtěli jsme si odvézt dva body. Nedopadlo to, jak jsme si přáli, ale jsem rád, že jsme nepřestali hrát a měli jsme šance zápas otočit," řekl trenér Capitals Todd Reirden.
Sabres dostal do vedení v 5. minutě 20. gólem v sezoně švédský nováček Victor Olofsson a po 53 sekundách druhé třetiny zvýšil v přesilové hře hlavní ofenzivní lídr Buffala Jack Eichel.
V čase 43:33 se prosadil Ovečkin, který se na levém kruhu po vyhraném vhazování Jevgenije Kuzněcova šikovně uvolnil přes Kylea Okposa a prostřelil Linuse Ullmarka. Dotáhl se tak v boji o svůj devátý zisk Maurice Richard Trophy na Pastrňáka a se 706 góly mu chybí dva k vyrovnání Mikea Gartnera na sedmém místě historického pořadí.
V 53. minutě vyrovnal šťastně Dmitry Orlov, jehož nahození mířící vedle si srazil bruslí do vlastní branky obránce Rasmus Ristolainen. V nájezdech se před Kahunem prosadili jen ve čtvrté sérii domácí Rasmus Dahlin a hostující Kuzněcov. Rozhodnout mohl v šestém kole český útočník Jakub Vrana, ale neuspěl stejně jako na úplný závěr Slovák Richard Panik.

Ovečkin udeřil ihned po vhazování

Dokonalý obrat Jets
Winnipeg v souboji dvou celků na hraně play off zdolal Arizonu 4:2, přestože prohrával už 0:2. Jets tak oslavili třetí vítězství za sebou a posunuli se v Západní konferenci na pozici první divoké karty o bod před Minnesota Wild. Coyotes ztrácejí na postupové pozice tři body.
Dvoubrankové vedení zajistil Arizoně dvěma góly Nick Schmaltz, který v 16. minutě otevřel skóre a dvě sekundy před koncem úvodního dějství se prosadil znovu. Ve druhém dějství se ale o vyrovnání postarali Nikolaj Ehlers a Tucker Poolman.
V čase 51:33 dovršil obrat Cody Eakin, který se dostal k odraženému puku a překonal Darcyho Kuempera bekhendovým zakončením. Byla to jeho první branka za Jets, kteří jej získali 21. února z Vegas. Výsledek dovršil 36 sekund před koncem při hře Coyotes bez brankáře Mark Scheifele.

Ehlers oslavil branku proti Coyotes

Cenné body pro Panthers
Po šňůře čtyř porážek se otřepala Florida a díky druhé výhře za sebou ztrácí z 10. pozice Východní konference už jen bod na druhou divokou kartu, kterou drží Carolina Hurricanes. Panthers uspěli po výsledku 2:1 na ledě obhájce Stanley Cupu a lídra Západu, který prohrál teprve podruhé z posledních jedenácti duelů.
Jako první se ale prosadili v utkání domácí Blues, které dostal ve 32. minutě do vedení obránce Colton Parayko. Za pět minut ale odpověděl v přesilové hře Mike Hoffman a v čase 44:23 rozhodl Brett Connolly.

"Bylo to pro náš tým velice důležité vítězství. Je to nejlepší část sezony. Bojujeme, abychom se dostali do play off. Každý tomu dává ještě o trošku navíc. Jsme blízko, každý se bude snažit vydat ze sebe to nejlepší a uvidíme, jak to dopadne," prohlásil Connolly.

Golden Knights si upevnili vedení
Bitvu dvou celků z čela Pacifické divize vyhrálo v Edmontonu Vegas 3:2 po prodloužení a uniklo Oilers na rozdíl tří bodů. Rozhodl o tom po 133 sekundách nastavení obránce Shea Theodore, který vítěznou brankou zajistil také nedělní úspěch na ledě Calgary Flames 5:3.
Stal se tak 11. bekem za posledních 21 let, kterému se to povedlo ve dvou po sobě jdoucích dnech. V této sezoně byl Theodore druhý po Johnu Carlsonovi z Washingtonu, který rozhodl zápasy Capitals 3. a 4. prosince.
Vegas se podařilo uhlídat nejúdernějšího hráče ligy Leona Draisaitla, Connor McDavid do utkání nenastoupil, Přesto dvakrát prohrávalo. V úvodním dějství ale zareagoval na gól Alexe Chiassona Nicolas Roy a na trefu Ryana Nugenta-Hopkinse odpověděl Jonathan Marchessault. Ten také v prodloužení nabil mezi kruhy na rozhodující gól Theodoreovi.