Repete. Tampa si vybojovala unikátní příležitost

Za posledních 30 let obhájily Stanley Cup jen dva kluby. Lightning jsou připravení tuhle šanci využít

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Sestřih: Lightning - NYI 1:0

Sestřih: Lightning zdolali Islanders a jsou ve finále

Yanni Gourde dal jediný gól, Andrej Vasilevskij vychytal nulu a Lightning si tak opět zahrají finále Stanley Cupu

• 05:06 •

Hrát finále Stanley Cupu je privilegium, kterého se v kratším období NHL dostane málokomu. Natož, aby se tak stalo dva roky po sobě. Od finále v letech 2008 a 2009, v nichž si to dvakrát rozdali Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins, hrál dvakrát za sebou ve finále jediný klub - Penguins v letech 2016 a 2017.

Neprojdete. Tampa slaví díky precizní obraně

Lightning jsou ve finále zásluhou obětavých bloků a hlavně Vasilevského. Je jako skála, velebí ho Stamkos

Napsal Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/cs

Vasilevskij udržel nulu

Vasilevskij dovedl Lightning do finále s nulou

Andrej Vasilevskij stanovil nový rekord NHL, když čtvrtou sérii v řadě uzavřel s čistým štítem, dovedl tak Lightning do finále Stanley Cupu

• 03:32 •

Vlastně museli být v klidu. Bez ohledu na to, jak fantastickou ofenzivní silou hokejisté Tampa Bay Lightning disponují, mohli jít do rozhodujícího semifinále s jistotou, že jim postačí jediný gól.

Lightning zvládli 7. zápas a jsou opět ve finále

Páteční zápas play off: Šampionům stačil v tuhé bitvě k postupu přes Islanders jediný gól Gourdeho v oslabení

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Montreal Canadiens v závěrečné sérii o Stanley Cup vyzvou tým Tampa Bay Lightning. Úřadující šampioni odklidili při návratu do finále z cesty dalšího soupeře, porazili po napínavém průběhu celé série v klíčovém sedmém utkání New York Islanders 1:0 a budou usilovat o třetí celkový triumf ve své historii. Vedle minulého ročníku slavili již v roce 2004. O postupu rozhodl útočník Yanni Gourde, který se prosadil zkraje druhé třetiny dokonce v oslabení.

Dáme to! Islanders skoro 40 let nehráli větší zápas

Tým Barryho Trotze čeká sedmý duel semifinále s Tampou. Už dávno není partou zakřiknutých, před bitvou si věří

Napsal Lukáš Hron via @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Za čtyřicet let se z nemluvněte stane chlap s prošedivělými vousy a krizí středního věku za krkem. Za čtyřicet let skončí mnohé politické režimy, spousta manželství i přátelství. Za čtyřicet let na leccos zapomenete.

Sebevědomí mistrů. Velké zápasy umíme, zní z Tampy

Lightning možná budou muset hrát sedmý duel bez Kučerova, ale věří v postupového démona Vasilevského i sílu zkušeností

Napsal Michael Langr @nhlcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Tenhle soupeř je houževnatý jako málokdo. Znovu a znovu dokážou New York Islanders povstat a vybojovat výhru ve chvíli, kdy jsou dole. Tak jako v šestém semifinále, v němž na domácím ledě zdolali 3:2 v prodloužení Tampa Bay Lightning, přestože dva dny před tím schytali osmigólový debakl a favorit z Floridy je rozmontoval do posledního šroubku.

Potíže Tampy: Bez výhry i bez Kučerova

Eso Lightning kvůli zranění neodehrálo ani minutu. Bude Rus připraven na zápas číslo sedm?

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: NYI - Lightning 3:2 pp

Beauvillier završil povedený obrat Islanders

Anthony Beauvillier skóroval po 68 sekundách prodloužení a Islanders dokonali v šestém utkání obrat proti Lightning

• 05:06 •

Tohle se zkrátka nemělo stát.

Hokejisté Tampa Bay Lightning smutní hned nad dvojnásobnou ztrátou. Přišli o možnost radovat se z postupu do finále, v šestém duelu proti New York Islanders nedokázali využít dvougólový náskok a padli 2:3 v prodloužení, stav je tak srovnán na 3:3. A navíc přišli o Nikitu Kučerova.

Islanders si obratem vynutili sedmý zápas

Středeční zápas play off: Lightning vedli už 2:0, ale Beauvillier dokonal v prodloužení otočku na 3:2

Úřadující šampioni ještě nemají hotovo a budou muset zpátky do práce, aby si vybojovali návrat do finálové série o Stanley Cup. Hokejisté týmu Tampa Bay Lightning svůj první mečbol nevyužili. Přestože k tomu měli velmi dobře našlápnuto a vedli v průběhu šestého utkání na ledě New York Islanders i díky asistenci Ondřeje Paláta 2:0, nakonec se po vítězství 3:2, o němž rozhodl v čase 61:08 Anthony Beauvillier, radovali domácí. Série je tak vyrovnaná 3:3 na zápasy.

Islanders věří v rychlou amnézii

Newyorský tým se probírá z knokautu. Kouč Trotz ale v podobné situaci proti Tampě před třemi lety uspěl

Napsal Lukáš Vrkoč via @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

V této sérii už nesmí prohrát, jinak se jejich sny o Stanley Cupu rozplynou jak ranní mlha nad Lindberghovým 'bulvárem' vedoucím k aréně Nassau Coliseum. Právě tady New York Islanders svedou ve čtvrtek ve 2:00 SELČ (Nova Sport 1, NHL.tv) souboj o přežití v letošním play off.

Tampa zahnala šelmu do kouta, ale čeká boj

Lightning sice naposledy rozdrtili Islanders 8:0, zároveň dobře vědí, že v semifinále ještě není hotovo

Napsal Lukáš Hron / nezávislý autor NHL.com/cs

Vypadá to krásně. Snad až příliš. Když někoho smetete 8:0, lehce můžete nabýt dojmu, že přidat poslední nutnou výhru v sérii je neškodná formalita. Že vás zkrátka čeká zápas, ve kterém se nemůže nic stát.

Palát přispěl gólem k demolici Islanders

Pondělní zápas play off: Úřadující šampioni zničili celek z New Yorku 8:0 a jsou krok od postupu, trefil se i český útočník

Palátova branková teč

Palátova branková teč po buly

Ondřej Palát po vyhraném vhazování elegantně tečoval střelu Davida Savarda a zajistil Tampě Bay průběžný náskok 5:0

• 00:46 •

Po čtyři zápasy byla semifinálová série mezi Tampa Bay Lightning a New York Islanders ohromně vyrovnaná, zpravidla rozhodovaly maličkosti. V utkání číslo pět v Amalie Areně ale přišel zlom. Úřadující šampioni totiž zdecimovali rivala z Long Islandu 8:0 a mají nakročeno k postupu do přímé bitvy o Stanley Cup. Po dvou brankách vstřelili Steven Stamkos s Alexem Killornem, jednou se trefil rovněž český reprezentant Ondřej Palát.