Tampa slaví postup. Ale práce ještě není hotová

Sebevědomí i energie máme dost. A když nám bude docházet, každý večer načerpáme novou, upozornil obránce Hedman

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

To bylo nervů. Ale pak také radosti.

Tampa Bay Lightning dotáhli svou misi ve Východní konferenci do zdárného konce vítězstvím v šestém duelu série proti New York Islanders (2:1 po prodloužení) a od víkendu budou bojovat proti Dallas Stars o Stanley Cup. O trofej, po které už roky coby tradiční největší favorité tolik touží.

Konec. Islanders magii nezopakovali

Klub z New Yorku sahal po dalším prodloužení série, nakonec však s Lightning padl. Můžeme na sebe být hrdí, řekl Trotz

Napsal Josef Cafourek / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: Tampa - Islanders 2:1 PP

Šestý zápas: Tampa - Islanders 2:1 po prodl.

Anthony Cirelli zajistil vítěznou trefou v čase 73:18 Lightning vítězství ve finále Východní konference nad Islanders 4:2 na zápasy

• 05:03 •

Nejprve úvodní gól, potom v závěru základní hrací doby dvojnásobný trest. Šesté utkání finálové série Východní konference se z pohledu New York Islanders nápadně podobalo tomu pátému.

Cirelli trefil Lightning finále Stanley Cupu

Čtvrteční zápas: Centr třetí lajny Tampy Bay rozhodl v čase 73:18 o výhře 2:1 a celek z Floridy porazil Islanders 4:2 na utkání

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

• 05:03 •

Hokejisté Tampa Bay Lightning slaví potřetí v klubové historii postup do finále Stanley Cupu. V šestém souboji o triumf ve Východní konferenci zdolali New York Islanders 2:1 po prodloužení díky trefě útočníka Anthonyho Cirelliho v čase 73:18 a ovládli sérii 4:2 na zápasy. Soupeř už druhý mečbol celku z Floridy znovu v prodloužení nedokázal odvrátit.

Pět taháků 6. finále Východní konference

Energie Islanders nechybí, proti druhému mečbolu ale budou potřebovat pevné nervy. Uspějí oni, nebo Tampa?

První mečbol Tampa Bay Lightning nevyužili, ale mají ještě dva a postup do finále Stanley Cupu přes New York Islanders na dosah. Naposledy to byla bitva trvající 92 a půl minuty, než ji gólem na 2:1 rozhodl štírek Jordan Eberle. Hokejový maraton není samozřejmě vyloučený ani tentokrát.

Kurs neměníme, hlásí korzáři z Tampy

Play off je maraton. Člověk se snaží to nepřekoučovat, řekl trenér Cooper před šestým utkáním s Islanders

Napsal Michael Langr @nhlcz / nezávislý šéf autor NHL.com/cs

Když si tým Tampa Bay Lightning představíme jako loď plavící se rozbouřenými vodami play off, páté finále Východní konference s porážkou 1:2 po druhém prodloužení od New York Islanders znamenalo náraz pořádné boční vlny. Škuner se zakolísal... Avšak kontrolu nad plavbou rozhodně neztratil. A byla by chyba, kdyby najednou začal měnit kurs.

První mečbol je pryč. Ale Lightning jsou v klidu

Musíme hrát dál úplně stejně, zní z tábora Tampy Bay po porážce v prodloužení

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Rozhodující trefa Eberleho

Eberle rozhodl ve druhém prodloužení

Jordan Eberle zakončil přečíslení dvou na jednoho, v čase 92:30 rozhodl pátý duel finále Východní konference a Islanders snížili v sérii na 2:3

• 01:04 •

Jak v prvním, tak ve druhém kole play off se hokejistům Tampa Bay Lightning podařilo postoupit v pěti utkáních. Nakročeno k tomu měli i ve finále Východní konference: nad New York Islanders vedli 3:1 na zápasy, ten pátý dotáhli k prodloužení a byli v něm aktivnějším týmem.

Esa Tampy si to nejlepší šetří na postupové zápasy

S Columbusem se zaskvěl gólman Vasilevskij, proti Bostonu první útok a Hedman. Kdo si příště pochutná na Islanders?

Už je to tu znovu. Tampa Bay Lightning mají nakročeno k postupu. Výš není kam. V sázce je finále Stanley Cupu. Jakmile má letos tým z Floridy šanci ukončit sérii, se soupeřem už nemá slitování.

Za stavu 3:1 pro Tampu neodolali v prvním kole Columbus Blue Jackets, ve druhém vyšla vniveč i obří snaha Boston Bruins.

S Pointem má první útok Tampy větší lesk

Třináct střel, dva klíčové góly. Elitní formace se po návratu centra ještě víc rozzářila

Napsal Michael Langr / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Palát vybídl Pointa

Palát našel Pointa a ten pojistil vedení

Kučerov si krásně zpracoval puk, našel Ondřeje Paláta a ten nahrál před branku Braydenu Pointovi, jenž se napodruhé prosadil a zvýšil na 3:1

• 00:36 •

Tisíckrát si můžete opakovat, že každý je nahraditelný. Když se ale do akce vrací nejlepší hráč týmu, pak je to okamžitě znát.

Brayden Point po jednozápasové zdravotní absenci ukázal, jak velký je jeho přínos pro Tampa Bay Lightning. Gól, asistence a výhra 4:1 nad New York Islanders jsou toho důkazem. Cíl se za stavu 3:1 na zápasy zase o krok přiblížil.

Palát pomohl Tampě k výhře dvěma body

Nedělní zápas: Lightning zdolali Islanders 4:1 po obratu za 12 sekund. Český útočník dal vítězný gól a přidal asistenci

Sestřih: 4. finále Východu

Čtvrté finále Východu: Lightning - Islanders 4:1

Tampa si poradila s newyorským týmem i díky gólu a asistenci Ondřeje Paláta a po výhře 4:1 je krok od finále Stanley Cupu

• 05:01 •

Ondřej Palát patřil k hlavním hrdinům nedělního odpoledne v Edmontonu, v němž jeho tým Tampa Bay Lightning zdolal New York Islanders 4:1 a zvýšil vedení ve finále Východní konference na 3:1 na zápasy. Český útočník k tomu přispěl vítězným gólem a asistencí a trefil se poosmé v posledních devíti startech.

Pět taháků 4. finále Východní konference

Islanders ukázali sílu a budou chtít vyrovnat. Pomůže je přibrzdit v rozmachu i střelec Palát?

Už se zdálo, že finále Východní konference drží pevně v rukách borci z Tampa Bay Lightning. Jenže outsideři z New York Islanders se vzepjali k srdnatému výkonu a sérii zdramatizovali. A teď budou chtít vyrovnat.