krejci

Ani branky útočníků Davida Krejčího a Davida Pastrňáka nezabránily porážce Bostonu na ledě Edmontonu 2:3 po prodloužení. Vedle nich se ve čtvrtečním programu celkem devíti duelů bodově prosadili z českých zástupců už jen forvard Ondřej Palát z Tampy Bay a Tomáš Hertl ze San Jose, kteří si připsali shodně jednu asistenci.

Krejčí s Pastrňákem pomohli Bruins k bodu
Dvaatřicetiletý Krejčí si připsal první trefu v sezoně ve 32. minutě, kdy otevřel skóre. Křížnou přihrávkou jej našel na pravém kruhu perfektně obránce Matt Grzelcyk a český centr zamířil do okryté branky. Krejčí tak v sedmém utkání v sezoně přidal k pěti asistencím na své konto první gólový zápis.

Krejčího trefa proti Edmontonu

Slovenského brankáře Jaroslava Haláka v brance Bruins, který si v utkání připsal 19 úspěšných zákroků, poprvé překonal o dvě minuty později Kailer Yamamoto. Ve svém 14. utkání v NHL se tak dočkal premiérové branky. Ve 48. minutě otočil stav ve prospěch domácích v přesilové hře Ryan Nugent-Hopkins.
V čase 51:26 ukázal opět formu Pastrňák, který prodloužil svou bodovou sérii na šest zápasů. Na pravý kruh mu nabil Brad Marchand a nejproduktivnější český hráč v soutěži přesnou střelou do levého horního rohu branky Cama Talbota zaznamenal svou osmou trefu v sezoně.
Pastrňák se tak osamostatnil na druhém místě pořadí kanonýrů a ztrácí dva góly na vedoucího Austona Matthewse z Toronta. Celkem má na kontě ze sedmi duelů 12 bodů.

Pastrňákův gól proti Edmontonu

Z výhry se ale radovali Oilers. Po 37 sekundách prodloužení rozhodl Leon Draisaitl a druhou asistencí v utkání se na tom podílel kapitán Edmontonu Connor McDavid.
Devils přišli o neporazitelnost
V pátém utkání v ročníku utrpělo první ztrátu New Jersey, které podlehlo doma Coloradu 3:5. Svým třetím hattrickem v kariéře v NHL k tomu pomohl švédský útočník Gabriel Landeskog. Šestizápasová střelecká série kanonýra Avalanche Nathana MacKinnona skončila, na výhře se ale podílel třemi asistencemi. Čtyři body za gól a tři přihrávky si připsal Mikko Rantanen.
Kapitán Colorada Landeskog byl v utkání obratů u všech klíčových branek. Nejdříve v čase 27:08 v přesilové hře otočil stav na 2:1 pro Avalanche a trefami v 47. a 57. minutě se postaral o vedení 4:3. "Hrajeme sebevědomě proti každému, ale toto byl velice těžký soupeř. Byli jediní neporažení v lize, mají velmi dobrou defenzivu a my jsme jim dokázali dát pět gólu," pochvaloval si Landeskog.
I v pátém utkání v sezoně v dresu Devils vyšel naprázdno útočník Pavel Zacha, který se v první třetině popral Nikitou Zadorovem a strávil pět minut na trestné lavici.

Hischier se trefil po přihrávce Zajaca

Penguins vynulovali Maple Leafs
Pittsburgh přerušil sérii pěti výher Toronta a vyhrál na jeho ledě ve Scotiabank Areně 3:0. Poprvé po úvodních sedmi zápasech v sezoně tak vyšel naprázdno také lídr produktivity Matthews, který si dosud v každém vystoupení připsal minimálně dva body.
Gólman Matt Murray ozdobil svou sedmou nulou v kariéře v základní části NHL svůj první start od 8. října, kdy utrpěl při tréninku otřes mozku. Díky 38 úspěšným zákrokům si vysloužil ocenění pro první hvězdu utkání. Předčil Evgenie Malkina, který zazářil třemi body za dvě branky a jednu asistenci. Jubilejní 100. trefu v NHL si připsal bek Kris Letang.
"Je pro nás povzbuzením, jak jsme hráli. Byl to velice solidní výkon. Stál proti nám tým s velkou palebnou sílou a dokázali jsme je velice dobře pohlídat. Vypovídá to o tom, jak výborně jsme hráli jako tým," řekl Murray po teprve druhé výhře Penguins z posledních pěti utkání.

Murrayho skvělý zákrok proti Hymanovi

Další porážka Detroitu
Ani na sedmý pokus v ročníku se nedočkal vítězství Detroit, který podlehli na ledě Tampa Bay 1:3. U úvodní branky vítězů asistoval český útočník Ondřej Palát, po jehož kombinaci s Yannim Gourdem v osmé minutě otevřel skóre Brayden Point.
Red Wings sice ve 27. minutě vyrovnali díky brance Lukea Glendeninga, ale v čase 35:19 se postaral o vítězný gól svou první trefou v sezoně kapitán Lightning Steven Stamkos. Výsledek pečeti 67 sekund před koncem při hře Detroitu bez brankáře Alex Killorn.

Stamkos se dočkal prvního gólu v sezoně

Detroit má stále na kontě jen dva body a nepomohly mu ani změny v sestavě. Kouč Jeff Blashill nechal na tribuně beka Filipa Hronka a do obrany naskočil útočník Luke Witkowski.
V sestavě Red Wings tak nebyl ani jeden český zástupce, protože nehrál opět ani forvard Martin Frk a bek Libor Šulák se ve středu přesunul do Grand Rapids do American Hockey League.
Další zápasy: Hertl asistoval u hattricku Couturea a Voráček opět nebodoval
Po dvou prohrách zabralo San Jose a vítězství nad Buffalem 5:1 zajistil hattrickem Logan Couture. Dovršil jej v čase 58:13 do prázdné branky při hře Sabres bez brankáře díky přihrávce Tomáše Hertla.
Útočník Jakub Voráček z Philadelphie se při svém návratu na ledě Columbusu, kde začínal svou kariéru v NHL, neprosadil. Domácí slavili výhru 6:3 a Voráček od svého pětibodového představení z duelu na hřišti Ottawa Senators (7:4) vyšel potřetí za sebou naprázdno.

Couture zazářil hattrickem proti Sabres

První vystoupení proti svým bývalým spoluhráčům si užil parádně útočník Vinnie Hinostroza, který se dvěma trefami postaral o vítězství Arizony v Chicagu 4:1. Pokazil návrat do sestavy brankáři Coreymu Crawfordovi, který byl mimo hru s otřesem mozku od 23. prosince loňského roku.
Výhru Winnipegu nad Vancouverem 4:1 zařídil obránce Dustin Byfuglien. Při svém návratu po dvouzápasové absenci způsobené zraněním v horní části těla zaznamenal tři body za gól a dvě asistence.
Po dvou prohrách slavili úspěch New York Islanders, kteří vyhráli v Los Angeles vysoko 7:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci zazářil Valtteri Filppula.