Jared Bednar COL

Kouč Jared Bednar podepsal s Colorado Avalanche prodloužení smlouvy o další dva roky. Nově uzavřený kontrakt mu vyprší po sezoně 2021-22.

Avalanche s bilancí 38-30-14 podruhé v za sebou pod Bednarovým vedením postoupili do play off. V něm v úvodním kole Západní konference v pěti zápasech vyřadili Calgary Flames, což byla jejich první vyhraná série od roku 2008, ve druhém však podlehli San Jose Sharks v sedmi utkáních.
"Chtěl bych poděkovat (majitelům) Stanovi a Joshovi Kroenkeovým, (generálnímu manažerovi) Joe Sakicovi a celému klubu Avalanche za to, že mi nadále důvěřují, abych vedl tým," řekl Bednar.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
"Jsem vděčný a zároveň poctěný, že mohu být koučem Avalanche. S tímto mužstvem jdeme správným směrem, má před sebou skvělou budoucnost a já jsem nadšený, že toho mohu být součástí."
Sedmačtyřicetiletý Bednar má po třech sezonách na pozici kouče Avalanche bilanci 103-116-27 v základní části a 9-9 v play off. Colorado ho najalo 25. srpna 2016, aby nahradil Patricka Roye.
"Jared odvedl na střídačce vynikající práci a zasloužil si možnost, aby nadále vedl náš Avalanche," řekl Sakic. "Je to znamenitý kouč, který má plnou důvěru hráčů i celého trenérského týmu. Dovedl náš klub dvakrát po sobě do play off a my jsme nadšeni, že se náš tým posunul kupředu."