Predators_Blackhawks_Recap4

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 0:1 (Stav série: 0:1)
V úpornou defenzivní bitvu se změnilo první utkání série mezi Chicagem a Nashvillem. Z triumfu 1:0 se nakonec radovali Predators, jedinou branku utkání vstřelil útočník Viktor Arvidsson. Oba čeští beci Michal Kempný i Michal Rozsíval zůstali mezi náhradníky.

Hvězdou zápasu se stal finský gólman Pekka Rinne. Vytáhlý brankář přiváděl útočníky soupeře k šílenství, dohromady předvedl 29 úspěšných zákroků a oslavil druhé čisté konto v play off.
"Pekka byl vynikající, opravdu skvělý," pochvaloval si trenér Nashvillu Peter Laviolette. "Náš tým ohromně podržel."
Jediná branka duelu padla už v čase 7:52, kdy Arvidsson šikovně tečoval střelu Filipa Forsberga a zajistil tak svému týmu první triumf v sérii.
Chicago za celé utkání nenašlo na výborně bránícího soupeře recept. V play off na svém ledě vyšlo střelecky naprázdno vůbec poprvé od dubna 2012, kdy podlehlo Arizoně 0:4.
"V první třetině jsme hráli velmi dobře my, ve druhé třetině hráli velmi dobře oni. A ve třetí to byl vyrovnaný hokej," popisoval kouč vítězů Laviolette. "Náš nástup byl excelentní. Dělali jsme spoustu dobrých věcí. Ale pak jsme trochu přestali bruslit a pracovat. A když tohle provedeme proti Chicagu, nebude to pro nás pěkná třetina. Pak jsme zase začali mít lepší pohyb a vyrovnali jsme se jim."
Hrdina zápasu:Pekka Rinne
Fantastickým individuálním výkonem dovedl svůj tým k triumfu. Pokryl všech 29 střel soupeře a oslavil čisté konto.
Další zápas série: Neděle 16. dubna v 02:00 SELČ v Chicagu