Bäckströmova hezká trefa proti New Jersey

Obránci Michal Kempný a Radko Gudas z Washingtonu se jako jediní čeští hokejisté bodově prosadili v pátečním programu čtyř utkání NHL. Shodně asistencí pomohli k vítězství na ledě New Jersey 6:3. Dohromady šest bodů si v dresu Capitals připsali Nicklas Bäckström s Alexandrem Ovečkinem, kteří sehráli 900. společný zápas. V barvách Floridy při výhře nad Dallasem 7:4 opět řádil Noel Acciari, který si připsal podruhé za sebou hattrick.

Duo Capitals slavilo jubileum

Švédský centr Bäckström a ruský kanonýr Ovečkin se stali 21. párem spoluhráčů, kteří společně zvládli 900. utkání základní části NHL a náležitě si vychutnali dosažení této mety. Bäckström poprvé v sezoně zaznamenal čtyři body a díky dvěma gólům a stejnému počtu asistenci dosáhl také na svůj 900. bod v 923. utkání v NHL. Ovečkin si připsal branku a přihrávku.
"Je to skvělé," pochvaloval si dvě zajímavé devítistovky Bäckström, který si polepšil na 239 tref a 661 asistencí. "Je skvělé být součástí tohoto klubu tak dlouhou dobu a hrát s tak skvělým hokejistou jako je Alex. Je to pro mě velké štěstí a užívám si každý moment," doplnila čtyřka draftu z roku 2006.
O branky Washingtonu se podělilo pět hráčů a celkem dvanáct jich z řad Capitals bodovalo. Kempný při výpadu do ofenzivy našel z levého rohu před branku najetého spoluhráče z obrany Johna Carlsona, který po 42 sekundách třetí třetiny zvýšil na 4:2. Gudas přihrál ve 47. minutě na modré čáře Jonasovi Siegenthalerovi, jenž zařídil tříbrankový náskok.
Na 6:2 pro Capitals upravil v čase 55:33 slovenský útočník Richard Panik, pro něhož to byla ve 26. utkání v sezoně třetí branka a čtvrtý bod.

Acciari opět zářil
Druhý hattrick za sebou si připsal útočník Noel Acciari z Floridy a pomohl k domácímu vítězství nad Dallasem 7:4. Osmadvacetiletý Američan čekal na svůj první třígólový zápas do pondělního 210. duelu v NHL a dočkal se ho při výhře nad Ottawa Senators 6:1.
Acciari se od minulého zápasu zařadil do druhého útoku s Jonathanem Huberdeauem a Vincentem Trocheckem a spolupráce jim opět svědčila. Čistý hattrick stihl mezi 28. a 32. minutou, dovršil jej gólem z trestného střílení během oslabení a zvýšil už na 7:1 pro Panthers. Huberdeau si připsal čtyři body za gól a tři asistence.
"Prostě jsem jen střílel na branku," popsal Acciari své představení, při kterém dal první dva góly střelami z první během 32 sekund. Hattrick ve dvou zápasech v řadě dal jako druhý hráč Panthers v historii. Ruský kanonýr Pavel Bure to zvládl 10. a 14. února 2014.

"Je to skvělé pro Noela. Naší lajně to klape a hrajeme jednoduše. Mluvíme spolu, snažíme se, abychom o sobě na ledě věděli a také dobře forčekovali. Bylo to pro nás důležití vítězství," uvedl Huberdeau, který jako druhý v klubových dějinách zaznamenal čtyři body ve dvou duelech za sebou. Napodobil slovenské forvarda Jozefa Stümpela, jenž takto zazářil 16. a 19. prosince 2006.
Z Acciariho výkonu měl radost i Trocheck. "Je to jeden z nejlepších lidí na světě, nemohlo se to stát nikomu lepšímu. Je skvělé sledovat jeho proměnu v Noela Gretzkyho. Doufejme, že to bude pokračovat," dodal Trocheck, autor jedné branky a dvou přihrávek.
Za poražené skóroval dvakrát Tyler Seguin a asistenci si připsal ve svém jubilejním 1000. utkání v NHL Joe Pavelski. Stars chyběl pro zranění v dolní části těla útočník Alexander Radulov.
Nylander a Marnerem řídili výhru
Prvním tříbodovým zápasem v sezoně pomohl k výhře Toronta na ledě New York Rangers 6:3 útočník William Nylander, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Dvěma trefami se podepsal pod úspěch Maple Leafs také Mitchell Marner.
Toronto vyhrálo pět z posledních šesti zápasů a kouč Sheldon Keefe, který převzal tým 20. listopadu po odvolaném Mikeovi Babcockovi, má ze 13 duelů bilanci devíti vítězství a čtyř porážek.
"Jsem rád, že se zlepšujeme. I v zápasech, kde hra nevypadala nejlépe, bylo vidět, že jdeme nahoru," prohlásil Keefe, jehož tým ztratil v Madison Square Garden vedení 2:0, i 3:2, ale třemi góly v závěrečním dějství strhl vítězství nad svou stranu.

Marnerova druhá branka proti Rangers

Maple Leafs se jinak ve třetích třetinách v sezoně dlouhodobě nedařilo. Mají v nich bilanci -14 v gólovém rozdílu a 52 inkasovaných branek v této části zápasů je nejvíce z celé ligy. "Musíme v tom pokračovat, nechat ve třetí třetině nohu na pedálu a nedat soupeřům žádný prostor," prohlásil Marner.
Poprvé po pěti zápasech vyšel v barvách Rangers gólově naprázdno Artemi Panarin. Sérii devíti zápasů bez bodu ukončil Pavel Buchnevich, ale jeho trefa a asistence domácím nepomohly.
Penguins opět uspěli s Oilers
Pittsburgh vyhrál v Edmontonu 5:2 a opět potvrdil, že se mu proti Oilers dlouhodobě daří. Bodoval proti nim popatnácté v řadě, což je jeho nejdelší šňůra proti některému ze soupeřů v klubových dějinách a zároveň nejdelší aktivní v celé NHL. Penguins si při této sérii připsali už 15. výhru a čtyřikrát podlehli v nastavení.
Za Oilers nebodovalo nejproduktivnější duo ligy Connor McDavid a Leon Draisaitl. Lídr McDavid nevylepšil svou bilanci 59 bodů za 20 branek a 39 asistencí ve druhém utkání za sebou. V 57. minutě sice překonal za stavu 2:4 Tristana Jarryho, ale gól nebyl uznán pro nedovolené bránění gólmanovi Penguins.
Draisaitl, který má na kontě 58 bodů (21+37), vyšel naprázdno poprvé po pěti duelech. Navíc měl v utkání stejně jako James Neal v bilanci plus/minus čtyři záporné body.