KempnyHischier

Obránce Michal Kempný jako jediný český zástupce bodoval v pátečním programu pěti zápasů NHL a pomohl dvěma asistencemi k vítězství Washingtonu nad New Jersey 6:3. Hlavní hvězdou utkání byl Švéd Nicklas Backstrom, který vstřelil hattrick a navrch přidal ještě asistenci.

Kempný opět bodoval
V pondělním utkání na ledě New York Islanders při výhře 4:1 vyšel sice Kempný poprvé po čtyřech utkáních naprázdno, ale proti New Jersey byl opět produktivní. Za posledních šest utkání tak zaznamenal šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.
Nejdříve ve čtvrté minutě předal puk kapitánovi Alexu Ovechkinovi a sledoval jeho parádní průnik zakončený přihrávkou na Backstroma, který načal svůj podařený střelecký večer. V čase 25:45 byl Kempný u trefy na 3:1. Rozehrál do středního pásma na rozjetého Andreho Burakovskyho, který unikl mezi obránci a pokořil Keitha Kinkaida.
Obhájci Stanley Cupu Capitals vyhráli posedmé za sebou a drží nejdelší sérii úspěchů od období mezi 31. prosincem 2016 a 15. lednem 2017, kdy zvítězili devětkrát v řadě.
Duel patřil Backstromovi, jenž se také podílel na brance Burakovskyho, v polovině utkání svou druhou trefou večera v přesilové hře zvýšil na 4:1 a 23 sekund před koncem pečetil výsledek při hře Devils bez brankáře.
Svůj druhý hattrick v kariéře dovršil díky Ovechkinově přihrávce. Ruský kanonýr už v čase 58:30 sám do prázdné branky zvýšil svou 19. brankou v sezoně na 5:3. Osamostatnil se tak na 15. místě historického pořadí kanonýrů s 626 trefami před Joem Sakicem a Jaromem Iginlou. Přestože mohl při další příležitosti sám vylepšil svůj střelecký účet, dopřál třígólovové představení Backstromovi.
Švédský centr ale považoval za hrdinu zápasu brankáře Bradena Holtbyho, který si připsal 33 úspěšných zákroků. "Udržel nás ve druhé třetině v zápase. Oni tam měli čtyři brejky a on je všechny pochytal. To byl ten rozdíl ve skóre," prohlásil Backstrom.

Backstrom stihl proti Devils hattrick

Barkov zařídil výhru Floridy
Po sérii deseti výher prohrálo Buffalo podruhé za sebou, ale po čtvrtečním ukončení úspěšné série porážkou na ledě Tampa Bay Lightning 4:5 v dalším vystoupení venku bodovalo. S Floridou podlehlo 2:3 až po prodloužení. Rozhodl o tom v čase 62:26 první střelou Panthers v nastavení Aleksander Barkov.
Sabres vedli od 11. minutě díky 20. trefě v sezoně Jeffa Skinnera, který se na druhém místě tabulky střelců odpoutal od Davida Pastrňáka z Boston Bruins a Ovechkina a na jeden gól se přiblížil vedoucímu Patrikovi Lainemu z Winnipeg Jets.
Za domácí vyrovnal v závěru úvodního dějství v přesilové hře Jared McCann. Ve 23. minutě sice opět získal Buffalu náskok v početní výhodě Sam Reinhart, ale v čase 51:26 vyrovnal v další přesilovce Evgeniii Dadonov a Barkov pak dovršil obrat.
"Soupeři vědí o naší sérii a o tom, kde jsme v tabulce, takže se každý z nich snaží hrát svůj nejlepší zápas," upozornil kouč Buffala Phil Housley, že jeho tým je v jiné pozici, než když byl v minulé sezoně poslední v lize.

Ducks potvrdili formu
Pátou výhru z posledních šesti utkání oslavil Anaheim, který zvítězil na ledě Caroliny 2:1 po prodloužení. Po 75 sekundách nastavení o tom rozhodl Ryan Getzlaf, který dovršil obrat Ducks. Hurricanes vedli od konce první třetiny díky brance Andreie Svechnikova, ale tři minuty a 50 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Pontus Aberg.
Český gólman Petr Mrázek po zranění potřetí za sebou sledoval připravený z lavičky výkon Curtise McElhinneyho, který 27 zákroky pomohl Carolině k bodu a při svých předešlých čtyřech startech vychytal výhru.

Getzlaf v prodloužení rozhodl o vítězství Ducks

Vítězná série Avalanche skončila
Poprvé po šesti utkáních našlo přemožitele Colorado, které podlehlo na domácím ledě St. Louis 2:3 po prodloužení. Avalanche sice dotáhli dvoubrankovou ztrátu, ale v čase 61:34 se postaral o teprve druhou výhru Blues z posledních sedmi zápasů obránce Colton Parayko.
St. Louis vedlo v Denveru po první třetině 2:0 díky gólům Vladimira Tarasenka a Alexandera Steena, který využil přesilovou hru. V úvodu druhé třetiny snížil Nikita Zadorov a ve 43. minutě vyrovnal Mikko Rantanen.
Dvaadvacetiletý Fin v čele produktivity vylepšil svou bilanci na 43 bodů za 11 gólů a 32 asistencí z 26 zápasů. Jeho spoluhráč Nathan MacKinnon se neprosadil a zůstává druhý s 41 body.

Parayko rozhodl v prodloužení jednoruč o výhře Blues

Backlund řídil výhru Calgary
Třemi body za dvě branky a jednu asistencí přispěl k vítězství Calgary nad Los Angeles 4:1 Mikael Backlund. Flames povolili vyslat na gólmana Mikea Smithe jen 14 střel a oslavili pátou výhru z uplynulých sedmi duelů.
Vítězný gól vstřelil Johnny Gaudreau a skóroval také Sean Monahan. V dresu Kings se prosadil pouze Adrian Kempe.
V sestavě Los Angeles chyběl útočník Ilya Kovalchuk, který nebodoval v 11 zápasech za sebou. Mimo hru ale nezůstal kvůli výkonnostním důvodům. Vyřadilo jej zranění kotníku.