Czech Roundup Prime

Pouze dva čeští hokejisté se bodově prosadili v sobotním programu jedenácti duelů NHL. Útočník Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi pomohl k vítězství Philadelphie v utkání Stadium Series pod širým nebem nad Pittsburghem 4:3 po prodloužení (
o utkání píšeme v samostatném článku ZDE
). Obránce Michal Kempný si připsal jednu přihrávku při porážce Washingtonu na ledě Buffala 2:5.

Capitals srazil hattrickem Reinhart
Kempný byl u branky, která ještě dávala Washingtonu naději na úspěšný výsledek. Na modré čáře přihrál Christianu Djoosovi, jehož střelu tečoval před Carterem Huttonem Andre Burakovsky a snížil ve 45. minutě na 2:3.
Jenže obhájci Stanleyova poháru sebral naděje Sam Reinhart, který za 87 sekund vstřelil svou druhou branku v utkání a v závěru při hře Capitals bez brankáře dovršil svůj třetí hattrick v kariéře v NHL.

Reinhart zaznamenal svůj třetí hattrick v NHL

Buffalo ukončilo sérii čtyř porážek a navázalo na výkon ze čtvrtečního utkání na ledě suveréna sezony Tampa Bay Lightning, kde podlehlo 1:2 po nájezdech. Na postupové pozice pro play off ztrácejí Sabres z 10. místa Východní konference šest bodů.
"Nikdo po porážkách neslaví, ale v naší pozici to byl úspěch proti týmu, jakým je Tampa. Je pro nás velice důležité, že jsme na to navázali proti mužstvu, které rovněž patří k nejlepším," pochvaloval si Reinhart.
Capitals nepomohla ani další trefa kanonýra Alexe Ovechkina, který si polepšil na 44 branek v sezoně a v čele tabulky střelců zvýšil svůj náskok na druhého Patricka Kanea na pět gólů.
Krejčí nebodoval a Boston prohrál
Poprvé po sedmi vítězstvích za sebou našel přemožitele Boston, který prohrál na ledě St. Louis 1:2 po nájezdech. Přesto natáhli Bruins svou bodovou sérii už na 13 utkání.
Blues ve stejném počtu zápasů zaznamenali dvanáctou výhru poté, co v minulém utkání skončila jejich nejdelší série v klubové historii v podobě jedenácti úspěchů v řadě.
Krejčí v barvách Bostonu vyšel naprázdno a přerušil tak šňůru pěti utkání, v nichž bodoval a nasbíral v nich celkem dvě branky a osm asistencí. Se svým týmem ale mohl vyrazit domů z pětizápového tripu i tak spokojený.
"Devět z deseti bodů, to je úžasné. Jsem opravdu šťastný, jak jsme hráli," pochvaloval si trenér Bostonu Bruce Cassidy. Do sestavy mohl vrátit slovenského útočníka Petera Cehlárika, který minulé dva zápasy vynechal pro zranění v dolní části těla.
Blues dostal do vedení v osmé minutě Alexander Steen a v čase 25:12 vyrovnal Chris Wagner. V nájezdech rozhodla v šesté sérii branka Sammyho Blaise.
McElhinney vynuloval Stars
Carolina opět po týdnu slavila shodnou výhru 3:0 proti Dallasu. Minulou sobotu se pod ni v domácím prostředí podepsal 33 zákroky Petr Mrázek. Tentokrát vychytal stejný výsledek 24 zásahy Curtis McElhinney, který se s českým gólmanem pravidelně střídá v brankovišti Hurricanes.
O branky se postarali Lucas Wallmark, Justin Faulk a Jordan Martinook. Carolina vyhrála osmý z posledních deseti duelů a drží ve Východní konferenci druhou divokou kartu pro play off.
"Jsem na hráče opravdu pyšný. Byl to z naší strany skvělý zápas od začátku až do konce. Každý z týmu k tomu svým dílem přispěl," chválil svěřence kouč Hurricanes Rod Brind'Amour.

Wallmark využil nahrávku od McKegga a otevřel skóre

Luongo vyrovnal Belfoura
Gólman Roberto Luongo pomohl 18 zásahy k vítězství Floridy nad Los Angeles 6:1 a s 484 vítězstvími v kariéře se vyrovnal na třetím místě historické tabulky Edu Belfourovi. Devětatřicetiletý Kanaďan po úmrtí v rodině nastoupil od začátku za Panthers poprvé po čtyřech zápasech.
"Já moc nejsem na milníky. Samozřejmě je hezké se dočkat uznání, ale člověk chce hlavně pomoci k vítězství svého týmu a pokusit se vrátit do hry o play off," řekl Luongo. Florida na postup ztrácí s 22 duely do konce 10 bodů.
Rangers bez opor uspěli
Z výhry nad New Jersey 5:2 se radovali Rangers, kteří v utkání postrádali před pondělní uzávěrkou přestupů tři hráče. Útočník Mats Zuccarello už má novou adresu a zamířil do Dallasu. Na trejd čekají také forvard Kevin Hayes a obránce Adam McQuaid, kteří se mohou po sezoně stát rovněž nechráněnými volnými hráči.

Strome zakončil pěknou souhru v přesilovce

Hrdinou zápasu byl útočník Ryan Strome, jenž oslavil svůj jubilejní 400. zápas v NHL dvěma přesnými zásahy. Rangers rozhodli už v první třetině, protože v 15. minutě vedli 3:0.
Dokonalý obrat Maple Leafs
Ani vedení 3:0 ze 14. minuty na ledě Toronta nestačilo k úspěchu Montrealu, který nakonec podlehl 3:6. Za poražené Canadiens se prosadil slovenský útočník Tomáš Tatar, pro kterého to byl 21. gól v sezoně. Za vítěze dvakrát skóroval Zach Hyman.
"Je úžasné, jakým způsobem jsme zápas otočili a vyhráli. Je velice příjemné otočit stav z 0:3 a ukončit tak sérii proher," prohlásil Hyman. Toronto totiž uspělo poprvé po třech porážkách za sebou.
Útočník Maple Leafs Patrick Marleau odehrál 1636. zápas v NHL a na osmém místě historické tabulky předstihl Scotta Stevense.

Duchene prostřelil bekhendem Jonese

Brankou a asistencí se předvedl v prvním vystoupení v novém domácí prostředí v Columbusu útočník Matt Duchene, který přispěl k výhře nad San Jose 4:0. Za Blue Jackets nastoupil už v pátek v Ottawě, odkud přišel a při vítězství 3:0 nebodoval. Druhou nulu v řadě vychytal Sergei Bobrovsky.
Colorado deklasovalo Nashville 5:0 a třemi body za dvě branky a jednu asistenci zazářil Nathan MacKinnon. První čisté konto v dresu Colorada, kam přišel po loňském triumfu ve Stanley Cupu s Washingtonem, si připsal Philipp Grubauer. Potřeboval k tomu 38 zásahů.
Edmonton bez potrestaného kapitána Connora McDavida slavil výhru nad Anaheimem 2:1. Asistencí k tomu pomohl slovenský obránce Andrej Sekera, který tak ve třetím vystoupení v sezoně po zranění achilovky poprvé bodoval.
Islanders zvítězili ve Vancouveru 4:0 a čtvrtým čistým kontem v sezoně se zaskvěl gólman Robin Lehner, který pochytal 36 střel soupeře.