voracek120616_169

Nejprve David Pastrňák, o den později Jakub Voráček. Českým útočníkům se daří v prodloužení rozhodovat zápasy. Voráček tentokrát rozsekl bitvu mezi týmy Philadelphia Flyers a Florida Panthers. Skvělý duel odehrál útočník Tomáš Plekanec, jeho gól a asistence ovšem celku Montreal Canadiens na výhru nestačily. Dočkal se naopak brankář Petr Mrázek, jenž v dresu Detroit Red Wings předvedl v souboji s mužstvem Winnipeg Jets parádní výkon.

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 3:2 v prodl.
Šestou výhru v řadě oslavili hráči týmu Philadelphia Flyers, kteří na svém ledě udolali celek Florida Panthers 3:2 v prodloužení. Hlavním hrdinou zápasu se stal útočník Jakub Voráček.
Český reprezentant se prosadil 8,6 vteřiny před koncem prodloužení, kdy zužitkoval přihrávku Claudea Girouxe a svým devátým gólem v sezoně rozhodl o výhře Flyers.
"Ještě před měsícem bychom ve třetí třetině inkasovali tři góly," prohodil útočník Philadelphia Wayne Simmonds. "Tentokrát nás podržel gólman, měli jsme i trochu štěstí a výsledek je hned jiný."
Flyers prohrávali poté, co se v závěru první části prosadil Aleksander Barkov. Poté ovšem Simmonds dvěma zásahy skóre otočil a vypadalo to, že Flyers směřují za výhrou. Tu oddálil až do prodloužení Jussi Jokinen, jenž v čase 55:12 vyrovnal a poslal zápas do prodloužení.
Philadelphia se díky další výhře vyhoupla už na pátou příčku v tabulce Východní konference, Florida naopak figuruje až na dvanácté pozici.

Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 4:3 v prodl.
Skvělý obrat předvedli hráči týmu Buffalo Sabres, kteří na svém ledě přehráli celek Edmonton Oilers 4:3 v prodloužení a po dvou neúspěších se dočkali výhry.
Domácí už byli téměř na kolenou, když v čase 59:31 udeřil útočník Evander Kane a poslal duel do prodloužení. To trvalo pouze 57 vteřin, poté totiž v početní výhodě rozhodl o výhře Buffala Rasmus Ristolainen.

New York Islanders - New York Rangers 4:2
Derby newyorských klubů vyznělo pro Islanders, kteří v domácím prostředí udolali Rangers 4:2 a oslavili čtvrtou výhru z posledních pěti duelů.
Islanders si už v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který si v průběhu duelu udrželi. Skvělým výkonem se blýskl slovenský brankář Jaroslav Halák, který předvedl 36 úspěšných zákroků.
Winnipeg Jets - Detroit Red Wings 3:4 v náj.
V obrovské drama se proměnil souboj mezi týmy Winnipeg Jets a Detroit Red Wings. O výhře hostů 4:3 musela rozhodnout až čtvrtá série nájezdů, ve které udeřil veterán Henrik Zetterberg.
Jets vedli po první třetině už 3:1 a zdálo se, že směřují k výhře, hosté ale zabrali. Nejprve snížil Anthony Mantha, po něm se trefil i Thomas Vanek a duel zamířil do prodloužení.
V něm se nerozhodlo, až v nájezdech urvali Red Wings triumf na svou stranu. Gólman Petr Mrázek předvedl 31 zákroků, gólem se blýskl slovenský útočník Tomáš Tatar.

Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 4:0
Suverénní triumf zapsali hráči týmu Chicago Blackhawks, kteří na svém ledě deklasovali trápící se celek Arizona Coyotes 4:0. Hvězdou duelu se stal slovenský útočník Marián Hossa.
Zkušený bruslař zapsal dva góly a byl hlavním hrdinou Blackhawks. V jejich dresu přispěl k výhře jednou asistencí i Richard Pánik, gólman Scott Darling pak vychytal první nulu v sezoně.
St. Louis Blues - Montreal Canadiens 3:2 v prodl.
Ani gól a nahrávka útočníka Tomáše Plekance nepomohla týmu Montreal Canadiens k výhře na ledě celku St. Louis Blues. Domácí brali dva body za triumf 3:2 v prodloužení.
Plekanec nejprve v čase 10:06 připravil úvodní trefu pro Paula Byrona, v závěru druhé třetiny sám navýšil vedení. Domácí ale zásluhou Paula Stastnyho a Jadena Schwartze ve třetím dějství vyrovnali, v prodloužení pak Schwartz dokonal obrat.

Další úterní výsledky:
New Jersey Devils - Vancouver Canucks 3:2
Nashville Predators - Colorado Avalanche 4:3
Dallas Stars - Calgary Flames 1:2
1. Laine jako Crosby
Patrik Laine zapsal v utkání Winnipegu proti Detroitu jeden gól, coby nováček se dostal na kótu 17 zásahů a v čele střelecké tabulky dorovnal hvězdného Sidneyho Crosbyho.
2. Rozžhavení Flyers
Dlouho se trápili, jejich výkony nebyly konstantní. V posledním období ovšem Flyers zažehli motory. Philadelphia vyhrála šest zápasů za sebou a stoupá Východní konferencí vzhůru.
3. Přestřílené Chicago
Blackhawks na svém ledě přehráli Coyotes jasně 4:0, přesto se u nich zopakoval známý jev. Chicago se znovu nechalo v první třetině přestřílet, v sezoně se mu to stalo už 21krát z 28 zápasů.
1. Scott Darling (CHI): 0 inkasovaných gólů, 22 úspěšných zákroků
2. Wayne Simmonds (PHI): 2 góly, 3 střely
3. Evander Kane (BUF): 2 góly, 4 střely
Na co se těšit:
Na programu jsou celkem čtyři zápasy, hlavním tahákem je souboj z Východní konference mezi celky Washington Capitals a Boston Bruins.