kapa

Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 3:4 po 2. prodloužení (Stav série 1:1)
Žádná destrukce, ani úporná defenzíva. Čtvrtý útok Toronto Maple Leafs byl dominantní silou druhého zápasu série prvního Východní konference s Washington Capitals. Hosté už podruhé prodloužení zvládli, když v čase 91:53 rozhodl svou druhou trefou v zápase Kasperi Kapanen a vyrovnal tak stav na 1:1 na zápasy.

Byla to příznačná akce dokumentující fazónu přehlížené formace Toronta. Matt Martin vybojoval puk pro Briana Boylea, který zadovkou zpoza branky zmátl brankáře Capitals Bradena Holtbyho. Kapanen využil momentu, kdy domácí bek John Carlson přišel při předchozím střetu o hokejku a rozhodl.
"Už v prvním zápase jsme hráli dobře, ale nedopadlo to, myslím, že jsme si výhru tentokrát zasloužili," tvrdil Kapanen. "Je to výborný bruslař, který dokáže využít, co mu ti dva velcí připraví," potěšil mladý Fin kouče Toronta Mike Babcocka.
Čtvrtý útok hostů předvedl naprosto neočekávaný výkon a dostal pod tlak hráče Capitals, kteří ale ve druhé třetině šli v přesilovkách zásluhou Alexe Ovechkina a Carlsona do vedení 2:1. Jenže ještě v prostřední části Kapanen srovnal a 14 vteřin před jejím koncem poslal Morgan Rielly hosty v početní výhodě znovu do vedení.
Capitals měli štěstí, že Nicklas Backstrom po sražené střele Dmitry Orlova od modré ve třetí třetině srovnal na 3:3.
Toronto přitom hrálo prakticky od druhé třetiny jen na pět beků, jelikož Roman Polák odstoupil ze zápasu po střetu s Brooksem Orpikem, když si zranil pravou nohu a trenér Babcock prohlásil, že pro něj sezona skončila. "Orpik je tvrdý bek, byla to nešťastná shoda okolností," dodal kouč Maple Leafs.
Ti navíc nemohli počítat ani s dalším zraněným obráncem Nikitou Zaitsevem. Ale svůj úkol splnila defenzíva hostů skvěle. Sedmačtyřiceti zákroky ji navíc podržel dánský brankář Frederik Andersen. Za nerozhodného stavu se série stěhuje do Toronta.
Hrdina zápasu: Kasperi Kapanen (TOR)
Dvacetiletý Fin dvěma góly podtrhnul skvělý výkon čtvrté formace Maple Leafs, na obou jeho trefách se asistencemi podíleli těžkotonážní útočníci Matt Martin a Brian Boyle.