jaskin_capsule

Český útočník Dmitrij Jaškin pojistil gólem vítězství St. Louis Blues na ledě Columbus Blue Jackets 5:1 a v přípravě před sezonou si připsal druhou trefu. Podruhé za sebou bodoval osmnáctiletý forvard Filip Zadina, který přihrávkou přispěl k vítězství Detroit Red Wings na hřišti Pittsburgh Penguins 3:2.

Jaškin po 76 sekundách třetí třetiny využil přesilovou hru ranou z levého kruhu nad lapačku Sergeie Bobrovskyho a dovršil výsledek utkání. V něm sice Blues prohrávali po trefě Cama Atkinsona, ale ještě v první třetině vyrovnal Chris Butler. V prostřední části nasměroval St. Louis k výhře dvěma trefami Sammy Blais a před druhou pauzou se prosadil také Ivan Barbashev.
Jaškin skóroval také v úterním úvodním testu, v kterém Blues prohráli na ledě Dallas Stars 3:5. V sestavě nechyběl ani v pátečním domácím duelu s Columbusem a při výhře 3:0 nebodoval. Z nedělní výhry se na ledě radoval i forvard Adam Musil, za poražené nastoupil útočník Lukáš Sedlák.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Zadina v sobotu při svém druhém vystoupení za Detroit pomohl k vítězství nad Bostonem 4:3 po prodloužení hned v úvodu premiérovou trefou a o den později zaznamenal i první asistenci. Šestka letošního draftu přihrála ve 25. minutě na gól útočníkovi Michaelovi Rasmussenovi, který vyrovnal úspěšným pokusem z levého kruhu na 1:1.
Red Wings tak odpověděli na gól Ryana Haggertyho z úvodního dějství a do poloviny utkání díky brankám Andrease Athanasioua a Trevora Daleyho otočili stav na 3:1. Za Penguins vzápětí snížil Teddy Bluegger, ale Detroit už těsný náskok udržel.
Na vítězství se podíleli i Libor Šulák a Filip Hronek, kteří byli střelecky nejaktivnějšími beky Detroitu. Šulák vyslal na branku Pittsburghu čtyři pokusy a Hronek tři. Za Penguins nastoupil útočník Dominik Simon.

Scheifele a jeho druhý gól večera

Výhru Winnipeg Jets nad Edmonton Oilers 5:3 zařídili Mark Scheifele a Skyler McKenzie, kteří skórovali shodně dvakrát. V dresu Jets se představil po páteční premiéře proti Calgary (4:3) znovu útočník Kristian Reichel, který je v kempu Winnipegu na zkoušce.
Syn bývalého centra Calgary Flames, New York Islanders, Phoenix Coyotes a Toronto Maple Leafs Roberta Reichla se i ve druhém testu radoval se spoluhráči z výhry, ale sám nebodoval. V obraně Oilers se představil Jakub Jeřábek.