Čtyřmi asistencemi se podepsal český útočník Jakub Voráček pod páteční výhru Philadelphie nad New York Rangers 5:2. Vyrovnal tak svůj osobní rekord v NHL a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Páté vítězství za sebou vychytal Pavel Francouz, jenž k úspěchu Colorada na ledě Caroliny pomohl 45 úspěšnými zákroky.

Voráček vyrovnal osobní maximum
Pátou výhru oslavila Philadelphia, která se posunula na druhé místo Metropolitní divize o bod před Pittsburgh. A hlavní podíl na tom měl Voráček, který potřetí v kariéře zaznamenal v jednom utkání NHL čtyři přihrávky. Povedlo se mu to také 18. února 2013 při vítězství na ledě New York Islanders 7:0 a 20. prosince 2014 rovněž venku při výhře nad Toronto Maple Leafs 7:4.
Proti Rangers se poprvé předvedl v 17. minutě, kdy vyjel zpoza branky a přenechal puk Seanovi Couturierovi, který odpověděl na úvodní gól Jespera Fasta. V čase 33:00 otočil stav z dorážky James van Riemsdyk a byl to jediný gól Flyers, na kterém se nepodílel Voráček. Za 125 sekund už kladenský odchovanec asistoval u trefy Claudea Girouxe.
Ve 43. minutě se prosadil kapitán Philadelphie v přesilové hře podruhé v utkání, když tečoval Voráčkovu střelu z pravého kruhu. A o deset minut později nabil český útočník před odkrytou branku Kevinu Hayesovi, který upravil už na 5:1. V závěru zkorigoval výsledek Brett Howden.
Philadelphia má namířeno k postupu do play off, kde v minulé sezoně chyběla. "Ještě tam nejsme, ale když budeme pokračovat v takových výkonech, můžeme se tam dostat. Všechno musí klapat, to se teď daří. Je potřeba, aby to měsíc a půl vydrželo," řekl Voráček.
Philadelphia je s 23 výhrami nejlepším týmem ligy v domácím prostředí a vyrovnala svou nejdelší vítěznou sérii v sezoně. Pětkrát v řadě zvítězila také mezi 25. listopadem a 3. prosincem.
Rangers zůstávají na 10. místě Východní konference o dva body za pozicemi pro play off. Ztratili v utkání nejen body, ale i ofenzivní oporu Chrise Kreidera, který si ve 13. minutě při blokování střely Philippea Myerse zlomil nohu.

Girard dal z Landeskogovi nahrávky vítězný gól

Francouz dovedl Avalanche k další výhře
Pošesté za sebou se představil při zranění Philippa Grubauera v brance Colorada Francouz a pošesté v řadě Avalanche bodovali. Na páté výhře po sobě se devětadvacetiletý rodák z Plzně podílel 45 úspěšnými zákroky, což je jeho vůbec nejvyšší počet z celkových 30 duelů v NHL.
"Je to jejich styl hokej. Všechno dávají na branku. Pro gólmana je takové utkání zábava. Užívám si každý zápas," řekl Francouz, který má v této sezoně na kontě 28 utkání a v 18 z nich dovedl svůj tým k vítězství.
Avalanche vedli díky dvěma brankám Tylera Josta ze 7. a 33. minuty 2:0. Francouz inkasoval poprvé v čase 45:54, kdy ještě maskou vytěsnil ránu Sebastiana Aha z pravého kruhu, ale z dorážky se prosadil Teuvo Teräväinen. Za 121 sekund jej stejný hráč po rychlém brejku prostřelil mezi betony a bylo vyrovnáno.
V 58. minutě ale rozhodl ve prospěch Colorada po ideální přihrávce Gabriela Landeskoga Samuel Girard. Trefil se z levého kruhu nad vyrážečku Antona Forsberga, který při zraněních Petra Mrázka a Jamese Reimera dostal tentokrát přednost před Alexem Nedeljkovicem.
Avalanche vyhráli venku posedmé za sebou a vyrovnali klubový rekord Colorada/Quebec Nordiques z období mezi 10. lednem a 7. únorem 1999. "Nevím proč, ale cítím, že se nebojíme hrát venku. Bereme to, jako bychom hráli doma a vyhráváme. Je to skvělé hlavně před play off, že se nám daří venku," dodal Francouz.

Stalock uhájil díky 24 zákrokům nulu

Stalock vynuloval Blue Jackets
Dobrou formu potvrdila Minnesota, která vyhrála v Columbusu 5:0 a připsala si pátou výhru z uplynulých šesti zápasů. Posunula se tak na 10. místo Západní konference a na postupové pozice do bojů o Stanley Cup ztrácí už jen bod. Díky 24 úspěšným zákrokům udržel počtvrté v sezoně čisté konto Alex Stalock.
Blue Jackets naopak prohráli desáté z uplynulých jedenácti utkání a komplikují si boj o play off, při kterém drží druhou divokou kartu ve Východní konferenci o dva body před Carolinou.
Wild v sedmé minutě během 34 sekund získali hned dvoubrankový náskok díky gólům Joela Erikssona Eka a Jareda Spurgeona. V polovině utkání během necelých dvou minut zvýšili Ryan Hartman a Zach Parise už na 4:0. V 53. minutě dovršil v přesilové hře debakl Columbusu Kevin Fiala.
"Hrajeme teď tak, že všichni jsou platní na obou stranách hřiště a hrají zodpovědně i bez puku. Funguje to. Máme teď náročný program a bude pro nás výzva u takové hry vytrvat," prohlásil Parise.

Roy si pohrál s Huttonem a vyrovnal

Jízda Golden Knights pokračuje
Už na osmé vítězství v řadě dosáhlo Vegas, které doma porazilo Buffalo 4:2. Pomohl k tomu 32 zákroky při svém debutu v dresu Golden Knights švédský brankář Robin Lehner, který přišel do klubu z Nevady v pondělí výměnou za gólmana Malcolma Subbana, útočníka Stanislava Demina a výběr ve druhém kole letošního draftu.
Vegas, v jehož sestavě chyběl z nespecifikovaných důvodů český útočník Tomáš Nosek, vyrovnalo klubový rekord v počtu výher za sebou ze své nováčkovské sezony 2017-18. Tehdy drželo takto úspěšnou šňůru od 14. prosince do 2. ledna.
Dvěma góly rozhodl Reilly Smith. Buffalu, které ztrácí ve Východní konferenci na Columbus 10 bodů, nepomohla ani branka německého útočníka narozeného v Česku Dominika Kahuna. Ten debutoval v barvách Sabres po pondělní výměně z Pittsburgh Penguins.

Gibson předvedl famózní zákrok proti Rustovi

Penguins opět neuspěli
Sérii porážek nezastavil Pittsburgh, který podlehl na ledě Anaheimu 2:3 a čeká na vítězství už pět utkání. Navíc si při této sérii nepřipsal ani bod, což se jim stalo naposledy při šestizápasové šňůře porážek mezi 29. prosincem 2011 a 11. lednem 2012.
Penguins nebyly nic platné ani dvě branky Jasona Zuckera, který po 76 sekundách druhého dějství odpověděl na úvodní gól Dantona Heinena z 15. minuty.
Ducks ale ve druhé třetině díky trefám Ryana Getzlafa, který využil přesilovou hru, a Brendana Guhleho získali dvoubrankový náskok a Zucker 81 sekund před koncem už jen snížil.