Útočník Jakub Voráček se podílel v pondělním utkání NHL asistencí na výhře Philadelphie nad Floridou 4:1. Po přihrávce třicetiletého kladenského odchovance získal Flyers vedení 2:1 James van Riemsdyk a vstřelil vítěznou branku. V programu celkových šesti utkání bodoval z českých zástupců už jen obránce Michal Kempný, který si připsal přihrávku při porážce Washingtonu s New York Islanders 3:5.

Voráček pomohl k výhře
Čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů slavil se svými spoluhráči Voráček. Poté, co mu ve čtvrtek zhořkl jubilejní 900. zápas v NHL domácí porážkou 0:5 s New Jersey Devils, pomohl v sobotu dvěma asistencemi k vítězství ve Washingtonu 7:2 a proti Panthers byl ve 26. minutě u nakonec rozhodující situace utkání.
Voráček naskočil ze střídačky, na útočné modré čáře se zbavil obránce Aarona Ekblada a v přečíslení předložil puk van Riemsdykovi, který u levé tyče bekhendem pohodlně zasunul puk. Třetí nejproduktivnější český hráč této sezony si polepšil na 43 bodů za 11 branek a 32 asistencí z 56 utkání.
Flyers otočili stav poté, co prohrávali od čtvrté minuty po brance MacKenzie Weegara, na kterou odpověděl v čase 13:58 obránce Ivan Provorov. Po obratu zvýšil 52 sekund před koncem druhého dějství Travis Sanheim na 3:1. V závěru utkání při hře Panthers bez brankáře dovršil výsledek v oslabení kapitán Claude Giroux.
Pod výhru Philadelphie se podepsal 30 úspěšnými zákroky Carter Hart, který se vrátil do hry po devíti zápasech po zranění břišní sval. "Chytil jsem na začátku pár střel a dostal jsem se do toho," pochvaloval si Hart úspěšný návrat.
Philadelphia se s 69 body posunula ve Východní konferenci na pozici druhé divoké karty pro postup do play off o dva body před Carolina Hurricanes. Florida, která prohrála potřetí za sebou, zaostává za Flyers o tři body. Gólman Sergei Bobrovsky ve svém 500. utkání v NHL neodvrátil porážku 30 zákroky.
Ovečkin se sedmistovce nepřiblížil
Meta 700 tref v NHL zůstává kapitánovi Washingtonu Alexandrovi Ovečkinovi nadále vzdálená na dva góly. Po úterním hattricku proti Los Angeles při výhře 4:2 vyšel čtyřiatřicetiletý ruský kanonýr stejně jako v sobotu při prohře s Philadelphií naprázdno i proti Islanders.
V čele boje o Maurice Richard Trophy se dělí se 40 brankami o prvenství nadále s Američanem Austonem Matthewsem z Toronto Maple Leafs. Třetí David Pastrnak z Boston Bruins zaostává o dvě trefy.
Capitals stejně jako v sobotu zápas nevyšel a ve 31. minutě prohrávali už 5:1. Dvakrát za hosty skóroval Anthony Beauvillier a po třech asistencích si připsali Josh Bailey a Brock Nelson.

Beauvillier otevřel skóre proti Nashvillu

Washington ještě ve druhé třetině zkorigoval stav na 3:5, ale Islanders si výhru pohlídali. U druhé branky domácích, kterou vstřelil Lars Eller, asistoval Kempný. Bodoval tak poprvé po deseti duelech.
Pro Capitals to byla třetí prohra z posledních čtyř duelů a na pozici druhého nejlepšího týmu ligy je předstihla Tampa Bay. "Našli jsme na začátku sezony cestu k vítězství v řadě zápasů, které jsme vyhrát možná neměli. Teď je prohráváme," uvedl kouč Todd Reirden.
Kučerov řídil odplatu
Na sedmou výhru za sebou dosáhla Tampa Bay a byla pro Lightning o to sladší, že byla v Columbusu. Klub z Floridy v minulém ročníku suverénně ovládl základní část NHL a získal Presidents' Trophy, ale jeho cesta v play off skončila hned v prvním kole právě s Blue Jackets po porážce 0:4 na zápasy.
O odvetu při výhře 2:1 po prodloužení se postaral dvěma góly Nikita Kucherov. Lightning potvrdili skvělou formu a vyhráli devatenáctý z uplynulých 22 duelů.
Na úvodní Kučerovovu branku ze třetí minuty odpověděl na začátku druhé třetiny Oliver Bjorkstrand a Kučerov znovu udeřil po 31 sekundách nastavení, když zakončil do odkryté branky kombinaci Victora Hedmana a Braydena Pointa.
"Máme dva body a za to jsme šťastní. Snažili jsme se nemyslet na to, co se tady stalo minule," prohlásil Kučerov, který bodoval v jedenáctém zápase za sebou a zaznamenal během této série 10 branek a stejný počet asistencí.

Kučerov oslavil vítězný gól v prodloužení

Rittich vychytal výhru v San Jose
Po dvou porážkách si užil druhý úspěšný zápas v brankovišti Calgary za sebou český gólman David Rittich, který pomohl 34 úspěšnými zákroky k vítězství v San Jose 6:2. Flames stejným výsledkem zvítězili i v sobotu ve Vancouveru.
Proti Sharks pomohly Calgary k úspěchu i tři využité přesilové hry. Třemi body za gól a dvě asistence zazářil Milan Lucic. Proti San Jose uspěli Flames na třetí pokus v sezoně poprvé.

Dokonalý obrat Coyotes
Z teprve druhé výhry z posledních devítí utkání se radovala Arizona, která v Montrealu prohrávala už 0:2, ale slavila po výsledku 3:2. Rozhodl o tom přesně minutu před koncem v přesilové hře Jakob Chychrun. Pro Canadiens to byla třetí prohra z uplynulých deseti duelů.
Montreal vedl 2:0 už v čase 1:52. Po 51 sekundách hry otevřel skóre z dorážky svou premiérovou trefou ve třetím zápase v NHL Jake Evans a vzápětí zvýšil po asistenci slovenského útočníka Tomáše Tatara Brendan Gallagher.
Obrat zahájil v šesté minutě Derek Stepan a o vyrovnání se postaral v čase 36:36 Taylor Hall. V závěru se stalo Montrealu osudným vyloučení Joela Armii, při kterém se Chychrun trefil od modré čáry.

Hallova gólová dělovka proti Montrealu

Canucks zabrali
Po čtyřech porážkách za sebou uspěl Vancouveru, který doma vyhrál nad Nashvillem 6:2. Zabránil tak nejdelší šňůře neúspěchů v sezoně. Čtyři porážky za sebou si lídr Pacifické divize připsal už mezi 5. a 9. listopadem.
Canucks vykročili za ukončením série proher rázně a ve 13. minutě vedli už 3:0. Tři asistence si připsal obránce Quinn Hughes, po gólu a jedné přihrávce zaznamenali za vítěze Elias Pettersson a J.T. Miller.