Jakub Lauko

Druhý zápas, druhý zápis do statistik. Velice dobře se v úvodu přípravy jeví útočník celku Boston Bruins Jakub Lauko. Osmnáctiletý talent přispěl v noci na středu jedním gólem k triumfu svého celku nad mužstvem Washington Capitals. Střelecky se prosadili i další Češi Vladimír Sobotka s Dmitrijem Jaškinem, Tomáš Hyka přidal dvě asistence.

Lauko skóroval už ve svém debutu za Boston, trefil se i ve druhém utkání. Rodák z Prahy udeřil v čase 19:03, když ho přesně našel spoluhráč Austin Fyten. K triumfu Bruins 5:2 nad Capitals významně přispěl i český gólman Daniel Vladař. Ten si ve své premiéře za Boston připsal 31 úspěšných zákroků.

Lauko naskočil z trestu a skóroval

Necelou třetinu čekal útočník Vladimír Sobotka na zápis do statistik coby hráč Buffala Sabres. Trefil se totiž hned ve svém prvním duelu a významně pomohl k vítězství 3:2 nad Pittsburgh Penguins. Ke vstřelenému gólu totiž přidal bývalý útočník St. Louis Blues i jednu asistenci.
Pevnější pozici v týmu Vegas Golden Knights by chtěl mít útočník Tomáš Hyka a v úvodu přípravy pro to dělá maximum. Při výhře nejmladšího týmu celé ligy nad celkem Colorado Avalanche připsal dvě asistence. Nejprve pomohl připravit úvodní trefu pro Brandona Pirriho, v úvodu druhé části pak servíroval kotouč Eriku Brannstromovi. Golden Knights duel opanovali 5:1.
Po odchodu Sobotky zůstal v širším kádru St. Louis pouze jediný Čech Dmitrij Jaškin, osaměním ale nijak netrpí. V souboji Blues proti Dallas Stars se blýskl jedním gólem, když v čase 35:49 zužitkoval přesilovou hru. Porážku svého týmu 3:5 ale odvrátit nedokázal.

Sobotka poprvé skóroval za Sabres

Do akce v úterý šel rovněž gólman Petr Mrázek, jenž přes hlavu poprvé přetáhl dres týmu Carolina Hurricanes a během 31 minut pobytu v brance v souboji s Tampa Bay Lightning předvedl devět úspěšných zákroků a neinkasoval ani jeden gól. Skóre duelu otevřel už v páté minutě Slovák Michal Čajkovský.
Hned dva přípravné duely v jeden večer absolvovaly celky Arizona Coyotes a Los Angeles Kings. V jednom z nich na sebe upozornil útočník Richard Páník, který gólem pomohl k triumfu Coyotes 4:2. V barvách vítězů zazářil třemi asistencemi elitní bek Oliver Ekman-Larsson.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Ostře sledovanou premiéru v dresu Toronto Maple Leafs zvládl bravurně útočník John Tavares, jenž přispěl dvěma góly k výhře svého mužstva nad celkem Ottawa Senators 4:1. Tavares udeřil v úvodu první a třetí části, parádní výkon navíc korunoval i jednou asistencí.