kuzy-holtby-oshie

Úřadující vítězové Stanley Cupu chřadnou. Doslova i obrazně.
Washington Capitals prohráli tři z posledních čtyř zápasů, vždy v nich vstřelili jen jeden gól, a ukázali, kde mohou mít slušné problémy.

Ne, není to post brankáře, prostupná obrana ani jalový útok, jak se může zdát. Jde o marodku. Na té se totiž v posledních dnech objevují opory a na hře šampionů je to pochopitelně znát.
V době, kdy se po dlouhém disciplinárním trestu do sestavy vrátil Tom Wilson - při výhře proti Minnesota Wild se popral a dal gól - začaly kouči Toddu Reirdenovi křížit plány omluvenky od jiných hráčů.
Více k tématu: [Prorok Gartner: Ovechkin odejde jako nejlepší střelec]
Gólman Braden Holtby na poslední chvíli vynechal poslední duel na ledě Winnipeg Jets (1:3) vinou zranění v horní polovině těla.
"Celé to bylo na rozhodnutí v čase zápasu," řekl trenér Washingtonu. "A on nakonec nebyl schopný nastoupit."
Elitní centr Evgeny Kuznetsov opustil stejný duel ještě v první třetině po tvrdém hitu Brandona Taneva a další klíčový útočník T.J. Oshie zůstal otřesen po souboji s Joshem Morrisseyem v závěru.
Když se pak přičte, že je obránce Brooks Orpik stále mimo hru a s nemocí zápolí i český bek Michal Kempný, může z toho být slušná sestava - na ošetřovně místo na ledě.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Další případné (a dlouhodobé) ztráty mohou s ambicemi obhájců titulu pořádně zacloumat. Vždyť už nyní jsou Capitals po středečních zápasech mimo pozice zaručující účast v play off a ani dlouhodobější forma není bůhvíjaká (4-5-1).
Poslední porážka však přišla především kvůli sérii skvělých zákroků Connora Hellebuycka v brance Winnipegu.
"Myslím, že jsme hráli dobře a udržovali si šanci na výhru," shrnul děni v aréně Jets obránce soupeře Matt Niskanen. Tomu zdraví zatím drží.
Absence však znát byly.

Vrána vymetl z pravého kruhu protější růžek branky

"Museli jsme stáhnout útok a hrát vinou zranění v menším počtu," vyprávěl střelec jediného gólu mužstva Jakub Vrána. "To znamená, že chodíte na led také s někým jiným, než na koho jste zvyklí a to samozřejmě není ideální. I tak se ale musíme soustředit na hru a věřit, že co má se stát, stane se."
Kouč Reirden nebyl ani přes další porážku na své hráče naštvaný. Naopak.
"Jsem na ně dneska velmi pyšný. Ani nemůžu jinak, když ztratíte Kuznetsova, gólman Pheonix Copley chytá poprvé v životě druhý zápas ve dvou dnech a ještě nemáte k dispozici nemocného Kempného. Vážně se mi to ale líbilo a třeba první třetina byla z naší strany parádní. Možná i nejlepší za celou sezonu."

Scheifele zakončil v přesilovce parádní kombinaci

K bodům ale nevedla i díky příspěvku kapitána Jets Blakea Wheelera, jenž bodoval pojedenácté za sebou.
Ve Washingtonu zatím netřeba šířit paniku, sezona ještě není ani ve čtvrtině, ale pokud by zdravotní komplikace opor měly být dlouhodobějšího charakteru, minimálně nervozita by se do tábora Alexe Ovechkina mohla začít vkrádat. Zůstat zdravý je přece jen klíčem k úspěchu v každém sportu.
Další utkání hrají Capitals v pátek na ledě Colorado Avalanche, kteří naposledy vyprovodili z Pepsi Center silné Boston Bruins 6:3.
Minimálně Holtby už by měl být k dispozici. Což by byla slušná vzpruha.