Jágr dal 27. gól, ale výkon Panthers ho zklamal

Podívejte se na přehled dalších čtvrtečních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Drouin se trefil, Tampa je druhá v divizi

Jonathan Drouin dával svůj první vítězný gól v NHL při návratu do sestavy Tampa Bay Lightning, kteří vyhráli 4-2 na ledě New Jersey Devils.

Drouin byl povolán ze Syracuse v American Hockey League a hrál svůj první zápas od 30. prosince. Lightning (46-30-5) si zajistili druhé místo v Atlantické divizi a výhodu domácího prostředí pro první kolo play off, v němž nastoupí buď proti Detroit Red Wings, nebo Boston Bruins.

U prvního gólu Tampy asistoval Andrej Šustr, v sestavě nechyběl Ondřej Palát (18:48). V týmu poražených se představili Patrik Eliáš (14:53, plus/minus -2) a obránce Vojtěch Mozík (15:51).

Jágrův gól jen mírnil prohru

Už. 27. gól zaznamenal nejstarší hráč NHL a zároveň nejproduktivnější český hokejista sezony Jaromír Jágr. Byla to ale jediná trefa Florida Panthers při porážce 3-1 s Ottawa Senators.

"Nebyl to náš nejlepší zápas, to je jasné," řekl čtyřiačtyřicetiletý Jágr. "Před play off nás čeká ještě jeden zápas před našimi fanoušky (proti Carolina Hurricanes). Musíme podat mnohem lepší výkon. Dva špatné zápasy po sobě, to by nebylo moc chytré," řekl Jágr.

Jiří Hudler odehrál za Panthers 13:17 minuty, Jakub Kindl strávil na ledě 16:05 minuty.

Plekanec zaokrouhlil počet asistencí na 40

Při výhře 4-2 nad Carolina Hurricanes přihrával Tomáš Plekanec na dva góly Montreal Canadiens. Na metu 40. asistencí dorazil třiatřicetiletý český centr potřetí během své zámořské kariéry.

Nashville otáčel proti Coyotes

Zbyněk Michálek asistoval u prvního gólu Arizona Coyotes, kteří ale neudrželi dvougólové vedení a na ledě Nashville Predators padli 3-2 pro prodloužení.

V čase 59:41 srovnal Filip Forsberg a v nastavení rozhodl Roman Josi.

Za hosty na necelých deset minut nastoupil také Jiří Sekáč.

České asistence podpořily Dallas

Aleš Hemský a Radek Faksa si připsali každý po dvou asistencích při výhře Dallas Stars 4-2 nad Colorado Avalanche.

Stars (49-23-9) mají stejný počet bodů jako St. Louis Blues a v sobotu jim stačí porazit Nashville Predators, aby měli jistotu prvního místa v Centrální divizi i v Západní konferenci.

Backlund hattrickem zničil Canucks

Jakub Nakládal asistoval u prvního gólu Mikaela Backlunda, který se nakonec hattrickem podílel na výhře Calgary Flames 7-3 nad Vancouver Canucks.

"Chtěli jsme hlavně poděkovat našim fanouškům, pro které to byla náročná sezona," tvrdil švédský hrdina večera.

Kings v klíčovém zápasem přemohli Anaheim

Góly Milana Lucice a Krise Versteega zajistily Los Angeles Kings důležitou výhru nad Anaheim Ducks 2:1.

Kings (48-28-5, 101 bodů) mají dvoubodový náskok před Ducks (44-25-11) na prvním místě Pacifické divize. Los Angeles si může zajistit první divizní titul od roku 1991 sobotní výhrou nad Winnipeg Jets.

Anaheim má sice hrát ještě dva zápasy a mohl by mít také 103 bodů, ale Kings nasbírali víc výher v základní hrací době a prodloužení než Ducks (46-41).

Pavelec si připsal výhru v přestřelce

Bezstarostný hokej se hrál na ledě San Jose Sharks, kteří neudrželi dvougólový náskok a nakonec podlehli 5-4 Winnipeg Jets, o jejichž vítěznou trefu se 10 vteřin před koncem základní hrací doby postaral Dustin Byfuglien, když jeho střelu do vlastní sítě tečoval Brent Burns.

Ondřej Pavelec v brance hostů si tak připsal 12. výhru v sezoně.