Islanders udolali Floridu, prodloužení rozsekl Quine

V obrovské drama se proměnilo páté utkání série play off mezi celky Florida Panthers a New York Islanders.

Oba týmy spolu sehrály nejdelší duel v rámci letošních vyřazovacích bojů, k rozuzlení došlo až v 17. minutě druhého prodloužení, kdy o výhře Islanders rozhodl po přihrávce Marka Źidlického Alan Quine.

"Moc dobře jsme věděli, že to nebude jednoduché utkání," prohlásil po výhře šťastný střelec. "Všichni si museli sáhnout až na dno, což se taky stalo."

Ačkoli měli Panthers po většinu utkání jasnou převahu, do vedení šli hosté. Ve 14. minutě se prosadil Frans Nielsen a svým třetím gólem v sérii zajistil pro svůj tým výhodu.

Ta trvala až do začátku třetího dějství, v čase 41:59 po fantastické přihrávce Alexe Petrovice zakončoval do prázdné branky Aleksandar Barkov.

Dramatický duel tak dospěl až do prodloužení, ve kterém mohl zajistit Floridě výhru právě Barkov. V 68. minutě měl totiž možnost trestného střílení poté, co obránce Islanders Calvin de Haan sevřel ve vlastním brankovišti puk rukou a vyhodil ho z obranného pásma.

Talentovaný finský útočník si však na výborně chytajícího brankáře Thomase Greisse bekhendovou kličkou nepřišel.

"To byl obrovsky důležitý moment," uznal po utkání Calvin de Haan. "Řekl bych, že otočil vývoj celého utkání."

Florida měla i v prodloužení navrch, na gólmana Greisse vyslala celkem 48 střeleckých pokusů. Ujal se ovšem pouze jediný, na druhé straně se naopak prosadil Alan Quine a poslal svůj tým do výhody 3:2 na zápasy.

V dresu Panthers odehrál útočník Jaromír Jágr téměř 29 minut, během kterých si připsal jednu asistenci a čtyři střely na branku. Jiří Hudler pak na ledě strávil skoro 22 minut, body však svému týmu nepomohl.

Na druhé straně dostal příležitost veterán Marek Židlický, který za 24 odehraných minut stihl jednu asistenci, pět hitů a dvě zblokované střely.

Šestý zápas série je na programu v pondělí v New Yorku.