Eberle a Lehner dovedli Islanders k další výhře

Návrat do play off po absenci z minulých dvou let si zatím užívají New York Islanders a pod taktovkou kouče loňského šampiona Washington Capitals Barryho Trotze vedou po úvodních dvou domácích duelech nad Pittsburghem 2:0 na zápasy. Na středeční vítězství 4:3 po prodloužení navázali páteční výhrou po obratu 3:1.

Vítězným gólem a asistencí k tomu přispěl Jordan Eberle, dvě asistence si připsal Mathew Barzal. Český útočník Dominik Simon, který v prvním souboji neodvrátil prohru gólovou přihrávkou, tentokrát v dresu Penguins nebodoval.
New York Islanders - Pittsburgh Penguins 3:1 (stav série: 2:0)
V Nassau Coliseum se dočkali fanoušci první branky až v době, kdy se duel přehoupl do druhé poloviny. Poprvé v sérii se radovali v čase 30:36 z vedení hráči Pittsburghu. Střelou od modré čáry se o pravou tyč trefil Erik Gudbranson.
Důležitou práci odvedl před brankovištěm Patric Hornqvist, který clonil brankáři Robinu Lehnerovi a navíc od Nicka Leddyho inkasoval krosček do obličeje.
[Kompletní pokrytí série New Yorku s Pittsburghem]
"Myslím, že jsme v zápase odvedli dobrou práci, vytvářeli jsme si šance a výbornou hrou v oslabení jsme se drželi v zápase. Měli jsme příležitosti podobně jako v minulém utkání, ale góly dali oni a vyhráli. Musíme se zlepšit," řekl kapitán Penguins Sidney Crosby, který v sérii ještě nebodoval.
Za necelé tři minuty zavelel k obratu vývoje Anthony Beauvillier. Po jeho přihrávce sice ztroskotal na Mattovi Murraym Barzal, ale sám se pak dostal k dorážce před prázdnou brankou a upravil na 1:1.
V čase 47:54 předvedl krásnou akci Eberle. Po Barzalově přihrávce na pravém kruhu si připravil střeleckou pozici a přes padajícího obránce Justina Schultze překonal bekhendem Murrayho.

Eberleho vítězný gól proti Penguins

"Je skvělé, s jakou energií jsme hráli. Převedli jsme celý zápas výborný výkon. Je to jediná cesta, protože každý zápas je čím dál důležitější. Odvedli jsme skvělou prácí a využili domácího prostředí a teď se musíme nachytat na neděli," řekl Eberle.
V 52. minutě pojistil výsledek v přesilové hře z dorážky Josh Bailey. Lehner přispěl k úspěchu 32 zákroky a Islanders vedou v sérii 2:0 poprvé od roku 1983, kdy takto zahájili finále Stanley Cupu proti Edmontonu a nakonec triumfovali 4:0.
Čtyřnásobného šampiona z let 1979 až 1983 nyní táhne formace Anders Lee, Barzal a Eberle, která v sérii zaznamenala už devět bodů za dvě branky a sedm asistencí. "Hrají velmi dobře. Napadají, výborně bruslí a navzájem si vyhoví. Eberleho gól byl fantastický a ohromně důležitý," pochvaloval si Trotz.
Další zápas: Neděle 14. dubna 18:00 SELČ v PPG Paints Areně v Pittsburghu.