Formule na úspěch. Islanders ji včas našli

Greiss vychytal čisté konto, Islanders povolili Flyers jen 16 střel na branku a postupují. Byli jsme skvělí, ocenil kouč Trotz

NHL.com @NHLdotcom

Greissovo čisté konto

Greiss vychytal v duelu číslo 7 Islanders postup

Thomas Greiss vychytal výhru 4:0 nad Flyers a stal se druhým gólmanem v historii Islanders, který udržel nulu v play off v zápase číslo 7

• 01:17 •

Nechybělo mnoho a už si mohli balit věci a chystat se na návrat domů. Hráči týmu New York Islanders budou během neděle skutečně cestovat, namíří si to však úplně jiným směrem. Na západ. Do Edmontonu.

Klíčový sedmý duel semifinálové série Východní konference zvládl celek z Long Islandu bravurně. Svou typicky strojovou hrou utrápil mužstvo Philadelphia Flyers, vyhrál 4:0 a slaví postup do konferenčního finále.

Pět otázek před 7. utkáním Flyers s Islanders

Ujme se Voráček role lídra? Kdo z brankářů bude lepší? A zopakuje Philadelphia historii?

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Už pět dní čekají hokejisté Tampa Bay Lightning, kdo se stane jejich soupeřem ve finále Východní konference. Hádanku rozluští až sedmý zápas mezi Philadelphia Flyers a New York Islanders, který se hraje v sobotu večer (neděle 1.35 SELČ; Nova Sport 1, NHL.tv).

Sedmý duel? Voráček může ukázat, jakým je lídrem

Flyers a Islanders čeká bitva o všechno, která je může katapultovat k historickému úspěchu

Napsal Lukáš Hron @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Každý k tomuhle bodu dokráčel jinou cestou. New York Islanders v sérii 2. kola o dvouzápasový náskok přišli, Philadelphia Flyers jej naopak heroicky stáhli. Ve výsledku jsou na tom ale oba celky stejně - od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

A pro Islanders i Flyers platí: Pokud se to povede, bude to pro ně historický úspěch.

Nebo si snad myslíte něco jiného?

Oskar Strong. Philadelphia žije dál

Švédský útočník Lindblom naskočil poprvé od prosince, Hart mučil protihráče. A Flyers jsou rázem krok od postupu

Napsal Josef Cafourek / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: Flyers - NYI 5:4 po 2OT

Šestý zápas: Flyers - Islanders 5:4 po 2. prodloužení

Ivan Provorov rozhodl ve druhém prodloužení, zařídil tak Flyers vyrovnání série s Islanders na 3:3 a tím i rozhodující sedmý zápas

• 05:05 •

Znovu šli do zápasu o všechno. Tentokrát ale v mnohem povznesenější náladě. Hráči týmu Philadelphia Flyers dostali před šestým duelem s New York Islanders koňskou dávku energie, do akce se totiž vrátil jejich parťák Oskar Lindblom.

Philadelphia i Vancouver si vynutily sedmé bitvy

Čtvrteční zápasy: Flyers odvrátili i druhý mečbol díky výhře nad Islanders 5:4 po 2. prodloužení, Canucks zdolali Vegas 4:0

Napsal NHL.com/cs

Hokejisté Philadelphia Flyers i Vancouver Canucks i podruhé nepovolili svým soupeřům dovršit postup do finále konferencí a vybojovali ve 2. kole play off NHL rozhodující sedmé zápasy. Ve Východní konferenci v Torontu celek z Pensylvánie podruhé za sebou slavil v nastavení, když o výhře nad New York Islanders 5:4 po druhém prodloužení rozhodl v čase 95:03 ruský obránce Ivan Provorov. Asistenci v dresu vítězů si připsal i český útočník Jakub Voráček. Jediný zbývající kanadský zástupce v cestě za Stanley Cupem vyhrál na Západě v Edmontonu nad Vegas Golden Knights 4:0.

Pět otázek před čtvrtečními zápasy

Flyers s probuzenými oporami se budou snažit vyrovnat, o totéž se pokusí nevyzpytatelní Canucks

Napsal Lukáš Vrkoč @NHL.cz / nezávislý autor NHL.com/cs

Poprvé se to povedlo, tak proč to nezkusit znovu. Philadelphia Flyers odvrátili v úterý první mečbol New York Islanders a nyní (pátek 1.00 SELČ) mají šanci stav série vyrovnat. Totéž plánují i Vancouver Canucks, kterým se zatím na cestě do konferenčního finále podařilo přibrzdit Vegas Golden Knights. Jejich šestý zápas se hraje také ve čtvrtek (pátek 3.45 SELČ).

Lépe začít... A postup je náš, věří Islanders

Musíme se dostat na stejný level intenzity, jako mužstvo, které nemá co ztratit, říká před 6. utkáním kouč Trotz

Napsal Michael Langr @nhlcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Když si představíme New York Islanders jako raketu, i fanoušci Philadelphia Flyers musí uznat, že její kapitán Barry Trotz ji ovládá mistrně. V kokpitu tohoto nevyzpytatelného stroje většinou mačká ty správné čudlíky, přesně ví, co dělá a co funguje.

Prodloužení je naše. Flyers odmítli konec

Philadelphia opět ztratila náskok dvou branek, ale v prodloužení práci dokončila. Daří se nám nepanikařit, říká kouč Vigneault

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Stačilo málo, aby si v torontské 'bublině' začali balit věci a pomalu se chystali na návrat domů. Tenhle scénář ale hráči týmu Philadelphia Flyers odmítli, když v noci na středu udolali New York Islanders 4:3 po prodloužení a v sérii snížili stav na 2:3 na zápasy.

Philadelphia a Vancouver udržely naději

Úterní zápasy: Flyers zdolali Islanders 4:3 po prodloužení, Canucks vyhráli nad Vegas 2:1 a shodně snížili na 2:3 na zápasy

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Laughton udržel Flyers ve hře

Laughtonův vítězný gól v prodloužení

Scott Laughton přesměroval nahození Ivana Provorova od modré čáry a zařídil tak výhru Flyers v prodloužení 4:3, díky níž se udrželi v sérii

• 00:54 •

I po dvou úterních duelech 2. kola play off zůstávají jediným známým semifinalistou Stanley Cupu Tampa Bay Lightning, protože New York Islanders ani Vegas Golden Knights své mečboly neproměnili. Newyorčané podlehli v Torontu v pátém utkání série Východní konference Philadelphia Flyers 3:4 po prodloužení. Na Západě v Edmontonu celek z Nevady nestačil na Vancouver Canucks a prohrál 1:2.

Islanders dál frustrují hvězdy. A postup je blízko

Hráči Philadelphie se při třech porážkách v sérii zmohli jen na tři vstřelené góly. Ještě ale není konec, vzkazují

Napsal Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: Flyers - Islanders 2:3

Čtvrtý zápas: Philadelphia - Islanders 2:3

Brock Nelson dal góly, Thomas Greiss si připsal 36 zákroků a Islanders sahají po postupu z 2. kola play off za stavu 3:1 na utkání

• 05:03 •

Už jen jeden vítězný zápas - a New York Islanders poprvé od roku 1993 ochutnají, jaké je to hrát finále konference. Dvě víkendové výhry pro ně znamenají vedení v sérii 3:1 a dva mečboly, na které se týmu Philadelphia Flyers bude velmi těžce odpovídat.