EDM1

Vítěznou premiéru na lavičce Edmontonu oslavil trenér Ken Hitchcock, jeho svěřenci totiž v jediném utkání úterního programu zvítězili na ledě San Jose 4:3 po prodloužení.

Zkušený trenér převzal trápící se Oilers jen několik hodin před duelem, efekt změny se ovšem v případě kanadského mužstva dostavil okamžitě. Edmonton uspěl po dvou prohrách, v samotném zápase přitom musel neustále dotahovat.
"Trenér nám řekl, že musíme tvrdě bojovat v každé fázi utkání, že si nemůžeme dovolit cokoli vypustit," prozradil kapitán Edmontonu Connor McDavid. "Věřím, že jsme jeho pokyny splnili."

McDavid vstřelil svůj 100. gól v NHL

Lepší vstup do utkání totiž mělo domácí San Jose, do jehož sestavy se po dvouzápasové absenci vrátil uzdravený útočník Tomáš Hertl.
Po pouhých 45 sekundách se prosadil Joonas Donskoi a poslal svůj celek do vedení. O necelých osm minut později sice vyrovnal lídr hostů McDavid, pro kterého to byla jubilejní 100. trefa v NHL, do šatny šli přesto v lepší náladě domácí. Postaral se o to čtvrtou brankou v ročníku Marcus Sorensen.
I na tenhle zásah našel Edmonton odpověď. Přihrávku Kyleho Brodziaka zužitkoval Ryan Nugent-Hopkins a podruhé v utkání srovnal účty.
V samotném závěru druhé části opět udeřili Sharks. Hertl vyslal kolmou přihrávkou napříč středním pásmem do úniku Logana Coutureho, který zamířil přesně. Pro českého útočníka to byla dvanáctá nahrávka v ročníku.
Oilers ale nesložili zbraně a znovu se vrátili do duelu. Produktivní McDavid v úvodu třetí části vybídl ke skórování Drakea Caggiulu a bylo opět vyrovnáno.
Dramatický duel dospěl až do prodloužení, to ovšem trvalo pouze 51 sekund. McDavidova zpětná přihrávka se odrazila od brusle Leona Draisaitla přímo do branky a zajistila Oilers zisk jednoho bodu navíc.

Couture gólově zakončil parádní individuální akci

Trenér Hitchcock si tak mohl odškrtnout vítěznou premiéru v novém působišti, Edmonton poskočil na průběžnou devátou příčku tabulky Západní konference. San Jose zůstává čtvrté.
"Tohle je pro nás šance, abychom konečně vyrazili správným směrem. Změna trenéra je vždycky ta poslední možnost, teď je na nás, abychom odváděli svou práci," zdůraznil McDavid.
Z farmy povolaný útočník Lukáš Radil se v domácí sestavě neobjevil a zůstal po boku beka Radima Šimka jen mezi náhradníky. Na svou premiéru v NHL si tak musí ještě počkat.