hertl

Útočník Tomáš Hertl jako jediný z českých zástupců bodoval v nedělním programu tří zápasů NHL. Připsal si asistenci, ale jeho San Jose Sharks prohrálo na ledě New Jersey Devils 2:3. V šestém utkání v sezoně vyšli poprvé naprázdno Carolina Hurricanes a jejich prohře 1:3 na hřišti Winnipeg Jets nezabránil 23 úspěšnými zákroky brankář Petr Mrázek, který inkasoval dvakrát.

Hertlova asistence nestačila
Sharks na ledě Devils dvakrát vedli a u branky na 2:1 z 36. minuty měl podíl Hertl. Jeho kombinaci s Loganem Couturem zakončil Timo Meier. Hertl tak bodoval ve třech z šesti utkání v této sezoně a polepšil si na tři body za dvě branky a jednu asistenci.
Sharks zakončili sérii pěti zápasů venku v řadě a před čtvrtečním návratem na domácí led proti Buffalo Sabres mají na kontě zatím v sezoně jen dvě výhry a pět bodů. "Musíme najít cestu k tomu, jak dát více branek, ať už je to v přesilových hrách nebo ve hře pět na pět. Musíme také těsněji bránit," uvedl kouč Sharks Peter DeBoer.

Palmieri v přesilovce propálil Jonese

Palmieri stále při chuti
Ztrátu New Jersey dvakrát smazal Kyle Palmieri, který nejdříve v osmé minutě využil přesilovou hru a po 37 sekundách třetí třetiny se prosadil z dorážky před brankou Martina Jonese.
Stal se teprve čtvrtým hráčem v historii NHL, který vstřelil více než jednu branku nejméně ve třech duelech na startu sezony. Dalšími jsou Patrick Marleau (čtyři zápasy v ročníku 2012-13), Peter Šťastný (tři zápasy v sezoně 1982-83) a Cy Denneny (tři duely v ročníku 1917-18).
"Nikdy jsem neměl takto podařený začátek v NHL, to je jasné. Ale především máme dva body a tři výhry ze tří zápasů po prvním zápasovém týdnu. Lepší start jsme si nemohli přát a snad nám to vydrží," řekl Palmieri. Duel rozuzlil v čase 43:25 Jean-Sebastien Dea.
Český útočník Pavel Zacha v dresu Devils vyšel i ve třetím duelu v sezoně bodově naprázdno a díky konečnému výsledku jej nemuselo mrzet, že byl na ledě u obou inkasovaných gólů a měl v utkání bilanci -2.

Mrázek si poradil s únikem dvou soupeřů

Carolina poprvé bez bodu
Čtyřzápasová vítězná série Hurricanes se zastavila ve Winnipegu, kde se na první branku čekalo až do 45. minuty. Domácí Jets se ujali vedení v přesilové hře, kdy po přihrávce Blakea Wheelera trefil finský kanonýr Patrik Laine odkrytou branku, kterou střežil Mrázek.
Za tři minuty sice vyrovnal Micheal Ferland, ale v čase 57:51 po akci Joshe Morrisseyho překonal z pravého kruhu přesouvajícího se Mrázka Bryan Little. Při hře bez gólmana ještě potvrdil výhru druhého nejlepšího týmu minulé sezony sekundu před koncem Kyle Connor.
"Každý říká, že Winnipeg je tým, který bude útočit na Stanley Cup. Dokazuje to. Ale nemyslím si, že by nás přehrál. Drželi jsme s nimi krok a měli jsme příležitosti na to, abychom zápas i vyhráli," řekl trenér Hurricanes Rod Brind'Amour. "Jsem s výkonem týmu spokojený."
Devatenáctiletý český útočník Martin Nečas, který za minulých pět duelů vyslal dohromady jen dvě střely na branku, tuto bilanci ve Winnipegu překonal třemi pokusy, ale nebodoval.
V barvách Winnipegu, který načal sérii šesti domácích vystoupení v řadě, chyběl slovenský útočník Marko Daňo. Jets jej v neděli zařadili na seznam volných hráčů.

Silfverberg si najel do úniku a zakončil ho gólem

Anaheim opět zabral
Po porážkách doma s Arizona Coyotes 2:3 po nájezdech a na ledě Dallas Stars 3:5 se vrátili na vítěznou vlnu Ahaheim Ducks. Zvítězili na hřišti St. Louis Blues 3:2 a slavili v šestém duelu v sezoně čtvrtou výhru. Nechyběl u toho český obránce Andrej Šustr.
Ducks dostal na konci první třetiny do vedení z úniku Jakob Silfverberg, který duel kvůli zranění ze závěrečné části nedohrál. Ve druhém dějství strhli vedení na svou stranu domácí díky brankám Alexandera Steena a Tylera Bozaka, jenž využil přesilovou hru.
Třetí třetina ale patřila Anaheimu. Tečí střely Cama Fowlera vyrovnal Ben Street a v čase 54:44 rozhodl v početní výhodě Andrew Cogliano. Trefil se poprvé v sezoně a oslavil jubilejní 100. branku v dresu Ducks. "Bylo příjemné dát konečně gól a pomoci k úspěchu," radoval se Cogliano.