hertl ot 314

Český útočník Tomáš Hertl patřil k hlavním postavám San Jose Sharks při středeční výhře na ledě Edmonton Oilers 4:3 v prodloužení. Dvakrát se zapsal mezi střelce a svou druhou trefou večera ve třetí minutě nastavení rozhodl. Střelecky se prosadil také forvard Radek Faksa a pomohl Dallas Stars k bodu při porážce na hřišti Toronto Maple Leafs 5:6 po nájezdech. Útočník Ondřej Kaše se podílel asistencí na vítězství Anaheim Ducks nad Vancouver Canucks 3:0.

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 3:4 v prodl.
Hertl podruhé v sezoně dokázal vstřelit dvě branky v jednom utkání. Povedlo se mu to i 5. ledna na ledě Ottawa Senators, kde nezabránil porážce 5:6 v prodloužení. Tentokrát se mohl radovat i z výhry, o které navíc sám rozhodl.
Čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie nejdříve v deváté minutě vyrovnal na 1:1, když v přečíslení proměnil přihrávku Logana Couturea. Spolupráci si zopakovali i v prodloužení a Hertl v čase 62:40 překonal gólmana Ala Montoyu z pozice mezi kruhy.
Hertl se s 18 brankami z 67 zápasů posunul o gól před Ondřeje Kašeho z Anaheim Ducks na pozici druhého nejlepšího českého střelce v sezoně. Suverénně vládne s 27 trefami David Pastrňák z Boston Bruins. S 37 body je Hertl třetím neproduktivnějším Čechem za Jakubem Voráčkem z Philadelphia Flyers (75 bodů) a Pastrňákem (68).

Toronto Maple Leafs - Dallas Stars 6:5 v nájezdech
Faksa, který v úterý při porážce na ledě Montreal Canadiens 2:4 ukončil devatenáctizápasový střelecký půst, se prosadil v druhém utkání za sebou. Nyní pomohl k bodovému zisku, který si Stars připsali poté, co předtím vyšli dvakrát naprázdno. Maple Leafs naopak slavili jedenáctou domácí výhru za sebou.
Český útočník v 17. minutě vyrovnal na 2:2, když před brankářem Frederikem Andersenem tečoval střelu Grega Pateryna od modré čáry. Faksa si tak polepšil na 14 branek a 29 bodů ze 68 zápasů v této sezoně.
Hlavní hvězdou večera byla ale útočník James van Riemsdyk, který přispěl k výhře Toronta svým třetím hattrickem v kariéře. "Snažím se na ledě najít správnou pozici, odkud mohu dávat góly. A hraju s chytrými hráči, kteří mě tam umí najít," řekl van Riemsdyk, jenž má na kontě 29 tref, o jednu méně než nejlepší střelec týmu Auston Matthews.
V nájezdech rozhodl Tyler Bozak, jenž se prosadil jako jediný ze čtyř exekutorů. Maple Leafs se museli od poloviny druhé třetiny obejít bez gólmana Andersena, který odstoupil pro zranění v horní části těla za stavu 2:3. K výhře pak dovedl Toronto Curtis McElhinney.

Anaheim Ducks - Vancouver Canucks 3:0
Kaše se podílel 43 sekund před koncem v přesilové hře na gólu na 3:0 a ukončil tak svůj desetizápasový bodový půst. Dvaadvacetiletý odchovanec Kadaně vystřelil z pozice za levým kruhem, gólman Jacob Markstrom sice jeho pokus vyrazil, ale Nick Ritchie před brankovištěm předložil puk před odrkytou branku Brandonu Montourovi.
Pro Montoura to byla druhá trefa v utkání. Brankář Ducks John Gibson si díky 32 úspěšným zákrokům připsal třetí čisté konto v sezoně a celkově 15. v kariéře v NHL.
New York Rangers - Pittsburgh Penguins 4:3 v prodl.
Vítězství Rangers zařídil dvěma góly Mika Zibanejad, který nejdříve v 57. minutě vyrovnal na 3:3 a v čase 62:53 si připal i vítěznou branku. Švédský forvard tak tak dosáhl na hranici 100 branek v NHL, což se mu povedlo ve 398. utkání. U všech branek Rangers byl Chris Kreider, který si připsal gól a tři asistence.
Velkou příležitost rozhodnout v prospěch Pittsburghu měl ale 10,7 sekundy před koncem třetí třetiny Evgeni Malkin, který ale z trestného střílení nepřekonal Alexandara Georgieva.

Vegas Golden Knights - New Jersey Devils 3:8
New Jersey převedlo svou největší gólovou kanonádu v sezoně, když předešlým maximem bylo sedm branek z 12. listopadu z duelu na ledě Chicago Blackhawks (7:5). Devils se radovali se ze třetí výhry z posledních čtyř utkání. Díky ní se posunuli na Východní konferenci na pozici první divoké karty pro postup do play off o bod před Columbus Blue Jackets.
Nováček NHL Vegas, který suverénně vládne Pacifické divizi, inkasoval osm branek podruhé za své působení v soutěži. Poprvé to bylo 14. listopadu v duelu na hřišti Edmonton Oilers (2:8).
1. James van Riemsdyk (TOR): 3 góly, 3 plusové body, 8 střel
2. Tomáš Hertl (SJS): 2 góly, 3 plusové body, 4 střely
3. Chris Kreider (NYR): 1 gól, 3 asistence, 3 střely