Hertl

Útočník Tomáš Hertl přispěl v nedělním duelu NHL dvěma asistencemi k výhře San Jose v Anaheimu 4:3 po prodloužení. Gól forvarda Radka Faksy naopak k bodovému zisku Dallasu nepomohl a Stars prohráli v Detroitu 2:4. Radovat se nemohl ani brankář Petr Mrázek, který nezabránil porážce Caroliny s New York Islanders 1:2.

Hertl prodloužil bodovou sérii
Skvělou formu potvrdil Hertl, který bodoval už v šestém utkání za sebou a nasbíral během nich 10 bodů za dvě trefy a osm asistencí. Celkem si polepšil na 12 bodů za čtyři góly a osm přihrávek a produktivnější než čtyřiadvacetiletý odchovanec Slavie je v soutěži už je David Pastrňák z Boston Bruins, jenž má z 11 utkáních na kontě 15 bodů a 10 branek.
Hertl asistoval v Anaheimu u prvních dvou branek Sharks. Ve 3. minutě přihrál na modrou čáru Brentu Burnsovi, jehož střela se odrazila od zadního mantinelu k Loganu Coutureovi a ten z úhlu otevřel skóre.
Po rychlém vyrovnání Joshe Mansona se San Jose znovu radovalo v čase 22:13, kdy Hertl po objetí branky v pádu ještě nepřekonal Johna Gibsona, ale z dorážky se z otočky trefil ve svém osmém duelu v NHL premiérově Rourke Chartier.
Za dvě minuty zvýšil na 3:1 Timo Meier a opět byl na ledě i Hertl, který stínil před brankou. Domácí Ducks ale čtvrtý zápas bez bodu v řadě nepřipustili a Pontus Aberg dvěma góly vynutil v nastavení. Ducks v něm ale museli strávit pátou prohru za sebou protože v čase 62:12 rozhodl svým druhým gólem večera Meier.

Abergův parádní gól po individuální akci

Faksův gól Dallasu nepomohl
Premiérové domácí vítězství v sezoně si mohl vychutnat Detroit, který zdolal Dallas 4:2. Na úspěch v Little Caesars Areně čekali Red Wings do pátého vystoupení a celkově vyhráli z jedenácti utkání teprve podruhé. Nezabránil tomu ani Faksa, který 37 sekund před koncem při hře Stars bez brankáře snížil na 2:3.
Čtyřiadvacetiletý Faksa tečoval střelu Johna Klingberga od modré čáry a prosadil se po pětizápasovém bodovém půstu. V desátém duelu v ročníku to byl pro odchovance Opavy druhý gól a třetí bod.
Dallas v utkání vedl od 12. minuty po brance Gemela Smithe, ale ve druhé třetině vyrovnal Anthony Mantha a trefami ve 45. a 50. minutě nasměrovali Detroit k úspěchu Tyler Bertuzzi s Jonathanem Ericssonem. Výsledek hned 13 sekund po Faksově korekci dovršil do prázdné branky Justin Abdelkader.
"Když jsme se dostali do vedení, hráli jsme sebevědomě a s rozvahou. To je dobré znamení pro tým, který dosud moc nevyhrával," řekl trenér Detroit Jeff Blashill.

Bertuzzi se prosadil po šťastném odrazu

Mrázek prohře Caroliny nezabránil
Pochytal 18 z 20 střel, přesto se brankář Petr Mrázek při svém třetím startu v řadě s Carolinou z výhry neradoval. Hurricanes podlehli na vlastním ledě New York Islanders 1:2 a nenavázali na výhry v Detroitu (3:1) a doma se San Jose (4:3 po nájezdech).
Poprvé inkasoval český gólman ve 4. minutě v oslabení, kdy přihrávku Joshe Baileyho usměrnil z pozice mezi kruhy k pravé tyči Anders Lee. Za domácí sice vyrovnal po 76 sekundách druhé třetiny Teuvo Teravainen, ale v 35. minutě rozhodl střelou z otočky Ryan Pulock. Gólman Islanders Thomas Greiss oslavil jubilejní 100. výhru v NHL.
U jediné branky Caroliny asistoval finský útočník Sebastian Aho, který tak bodoval i v 11. duelu od začátku sezony a vyrovnal klubový rekord Hurricanes/Hartford Whalers. Ron Francis za Hartford v ročníku 1984-85 zaznamenal v úvodních 11 duelech šest branek a osm asistencí. Aho má bilanci čtyř tref a 12 přihrávek.

Pulockův zásah po elegantní otočce

Kings ukončili sérii porážek
Po šesti prohrách za sebou se radovalo Los Angeles, které zdolalo New York Rangers 4:3 a v jedenáctém duelu v sezoně vyhrálo teprve potřetí. V čase 59:05 o tom rozhodl svou první trefou v ročníku po individuální akci obránce Alec Martinez. Projel s puk zpoza vlastní branky až za pravý kruh, odkud překonal Henrika Lundqvista střelou zápěstím na bližší tyč.
První hvězdou utkání byl ale útočník Ilya Kovalchuk, který se na výhře Kings podílel třemi body za gól a dvě asistence. Byl to pětatřicetiletého ruského kanonýra nejvydařenější duel po letním návratu do NHL po pěti letech strávených v Kontinentální lize v Petrohradu.
Tříbodový zápas v NHL prožil Kovalchuk naposledy 15. února 2013 v barvách New Jersey Devils, kdy zaznamenal tři asistence a podílel se na vítězství nad Philadelphia Flyers 5:3.
V barvách Rangers nechyběl útočník Filip Chytil, který v osmém duelu za sebou nebodoval.

Kovalchukova branka v přesilové hře

McDavid trefil výhru
Edmonton dosáhl na třetí vítězství za sebou a o výsledku 2:1 po prodloužení v Chicagu rozhodl po 53 sekundách nastavení kapitán Oilers Connor McDavid. V přečíslení proměnil ideální přihrávku Leona Draisaitla a trefil se ve čtvrtém utkání za sebou.
Chicago vedlo od 12. minutě díky gólu Brenta Seabrooka v přesilové hře. Edmonton ale smazal ztrátu 94 sekund před koncem první třetiny díky gólu Zacka Kassiana.
V sestavě poražených nechyběl útočník David Kämpf, naopak jen na tribuně zůstal obránce Jan Rutta.

McDavidova vítězná branka v prodloužení

Marchessault rozhodl z penalty
Vegas po dvou prohrách zabralo a díky úspěchu proti Ottawě 4:3 po prodloužení zvítězilo počtvrté z posledních šesti duelů. Duel rozuzlil v čase 62:24 z trestného střílení Jonathan Marchessault. Dvakrát se za Golden Knights trefil Alex Tuch.
Vítězství si na ledě užil také útočník Tomáš Hyka, který se po jednom duelu stráveném na tribuně vrátil do sestavy. Forvard Tomáš Nosek se do ní i podruhé za sebou nevešel.