San Jose Sharks

Nováček NHL Vegas Golden Knights po dvou výhrách už napotřetí v přípravě na start sezony neuspěl a prohrál na ledě San Jose Sharks 2:5. Brankou a asistencí se na vítězství domácích podílel český útočník Tomáš Hertl. Brankář Petr Mrázek odchytal celý zápas při vysoké porážce Detroit Red Wings na hřišti celku Chicago Blackhawks 1:6. Tři góly mu dal Brandon Saad a třemi asistencemi se zaskvěl slovenský útočník Richard Pánik.

V dresu San Jose debutoval v přípravě obránce Radim Šimek. Pětadvacetiletý dosavadní hráč Liberce na ledě strávil 19 minut a 44 vteřin, připsal si jeden plusový bod, dvě střely na branku a dostal dvě trestné minuty. Šimek jako nedraftovaný volný hráč podepsal s Sharks v květnu roční smlouvu.
V sestavě Vegas poprvé chyběl forvard Tomáš Hyka, který si v prvních dvou testech týmu z Nevady proti Vancouver Canucks (9:4) a Colorado Avalanche (4:1) připsal celkem čtyři body za tři branky a jednu asistenci a bojuje o premiéru v NHL. Útočník Tomáš Nosek, který se uvedl ve Vancouveru třemi body za gól a dvě přihrávky, po minulé absenci za Golden Knights hrál.
V San Jose držel nováček krok do 25. minuty, kdy otevřel skóre v přesilové hře Kevin Labanc. Za devět a půl minuty už Vegas prohrávali 0:4. Další dvě početní výhody využili Joe Pavelski a Jannik Hansen, který těžil z Hertlovy přihrávky, a kanonádu druhého završil Brenden Dillon. Hosté snížili díky Davidu Perronovi a Teemu Pulkkinenovi, ale ve 48. minutě měl poslední slovo z dorážky Hertl.

Mrázek v úterý odchytal za Detroit první polovinu utkání s Boston Bruins a při porážce 2:4 inkasoval z 21 střel dva góly. V Chicagu čelil český gólman 40 pokusům Blackhawks a kapituloval šestkrát. Prohru museli strávit v sestavě Detroitu i útočník Martin Frk a obránci Libor Šulák a Filip Hronek, který si připsal tři záporné body. Za Chicago znovu nastoupil v útoku nováček David Kämpf.
Hattrickem ozdobil svůj návrat do dresu Blackhawks Saad. Střelec večera nejdříve ve 28. minutě zvýšil na 4:0, po snížení Michaela Rasmussena ještě ve druhé třetině vrátil domácím čtyřbrankový náskok a v čase 41:53 dovršil debakl Red Wings. Pánik asistoval u jeho první i třetí trefy a podílel se předtím i na gólu Alexe DeBrincata na 3:0.
Jednička letošního draftu Nico Hischier se střelecky prosadil i ve druhém vystoupení v dresu New Jersey Devils a připsal si vítěznou branku. Osmnáctiletý švýcarský útočník dostal na ledě Montreal Canadiens hosty v 36. minutě do vedení 2:1 a ti nakonec vyhráli 4:1.
Jako jediný český zástupce do utkání zasáhl nováček v barvách Montrealu Jakub Jeřábek, pro kterého to byl druhý duel v přípravě. Šestadvacetiletý bek strávil na ledě 17 minut a 10 vteřin, připsal si jeden záporný bod, dvě trestné minuty a jednu střelu.
Philadelphia Flyers s útočníkem Jakubem Voráčkem a obráncem Radkem Gudasem prohráli na ledě Boston Bruins 1:2. V sestavě vítězů nechyběl slovenský kapitán Zdeno Chára. Jeho krajan Marko Daňo hrál za Winnipeg Jets při porážce na hřišti týmu Minnesota Wild 0:1. Český útočník Radek Faksa byl s Dallas Stars v Denveru u prohry s Colorado Avalanche 1:5.

Už ve čtvrtek brzy odpoledne SELČ v Šanghaji při premiérovém představení NHL v Číně vyhráli Los Angeles Kings nad Vancouver Canucks 5:2.