Další důležitý krok směrem k postupu z prvního kola play off Západní konference udělal celek San Jose Sharks, který vyhrál na ledě Anaheim Ducks 3:2 a v sérii se ujal vedení 2:0 na utkání. Jedním gólem se na úspěchu Sharks podílel Tomáš Hertl.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 2:3 (Stav série: 0:2)
Bitva o Kalifornii se začíná výrazně naklánět na stranu Sharks. San Jose totiž zvládlo i druhý duel na ledě Anaheimu a po triumfu 3:2 je postupu do další fáze bojů o Stanley Cup výrazně blíž.
Stejně jako v prvním utkání série dokázali Sharks svému soupeři vstřelit tři góly. Podělili se o ně Marcus Sorensen, Logan Couture a Tomáš Hertl.
"Nemůžeme soupeři povolit, aby nám vstřelil tolik gólů. Pokud to takhle půjde dál, nemůžeme uspět," zlobil se obránce Anaheimu Hampus Lindholm. "Oproti prvnímu utkání jsme se sice zlepšili, ale zejména v našem obranném pásmu to opět bylo špatné."
Ducks při tom odstartovali výtečně. Už po 40 vteřinách hry se prosadil Jakob Silfverberg, který nepříliš razantní střelou zaskočil Martina Jonese a poslal svůj tým do vedení.
Domácí měli i další šance, na druhé straně se ale prosazovali i Sharks. A to střelecky. Třemi trefami vývoj utkání dokonale otočili. Vítězný zásah obstaral Tomáš Hertl, který ve středním pásmu nabral rychlost, vysekl parádní blafák do bekhendu a přesně zakončil.
"Ve třetí třetině jsme si vytvořili několik velkých šancí, ze kterých jsme mohli náskok navýšit," prohlásil trenér San Jose Peter DeBoer. "Nevyužili jsme je, ale nakonec můžeme být spokojení."
Hertl dokázal bodovat podruhé za sebou, v prvním utkání série si totiž připsal asistenci. Na druhé straně byl hodně vidět mladý útočník Ondřej Kaše. Na branku San Jose vypálil celkem třikrát, na ledě strávil přes 15 minut. Bodově se ale neprosadil.
Ducks se stalo už pošesté v historii, že v play off prohráli úvodní dva domácí zápasy. O návrat do série se nyní musí pokusit na ledě soupeře.
Další zápas: Úterý 17. dubna 4:30 SELČ v SAP Center v San Jose.