Hemský pálil, Dallas si veze klíčovou výhru

Aleš Hemský tentokrát nevymýšlel kličky ani kudrlinky, ale vší silou praštil do puku. Český útočník Dallas Stars přispěl gólem v přesilovce k výhře 3:2 na ledě Minnesota Wild.

Tým z Texasu se v sérii prvního kola play off ujal vedení 3:1 na zápasy a o svém postupu do konferenčního semifinále může rozhodnout už v pátek v domácí aréně American Airlines Center.

Kromě Hemského se za hosty trefili ještě Patrick Eaves a Jason Spezza, Antti Niemi předvedl 28 zákroků při svém prvním startu v sérii.

Překonali ho pouze Jason Pominville a Charlie Coyle, brankář Wild Devan Dubnyk měl 19 zásahů.

Vítězná trefa ze Spezzovy hokejky padla v pětigólové druhé třetině. Stars udrželi těsné vedení v posledních 84 vteřinách zápasu, kdy byl vyloučen kvůli vysoké hokejce Antoine Roussel.

Minnesota se ujala vedení po pěti minutách prostřední části. Po střele Erika Hauly se k dorážce dostal Nino Niederreiter a od Pominvilleovy brusle pronikl puk za Niemiho. Pro Pominvillea to byl třetí gól v sérii.

Dallas odpověděl v početní výhodě, když Hemský propálil vše, co mu stálo v cestě.

Nadšení mezi fanoušky Minnesoty pak znovu spustil Charlie Coyle, který přes veškerou snahu obránce Alexe Goligoskiho zkrotil puk a dostal ho za Niemiho.

Jenže Dallas měl odpověď. V další přesilovce Patrick Eaves tečoval střelu Krise Russella a 69 vteřin před koncem třetiny Spezza bruslí dostal za Dubnyka pas Jasona Demerse.

Hemský odehrál za vítěze 12.21 minuty a stihnul šest střel, centr Stars Radek Faksa byl na ledě 15:23 minuty.