Heiskanen dvěma góly rozhodl o výhře Dallasu

Do téhle série nešli v roli favoritů, po prvním duelu si ale hráči Dallasu pro sebe urvali výhodu domácího prostředí. Na úvod série totiž urvali na ledě Nashvillu triumf 3:2 a především díky skvělému individuálnímu výkonu obránce Miro Heiskanena se dostali do lepší výchozí pozice.
Devatenáctiletý bek ve svém prvním utkání v play off v kariéře oslnil. Dal gól, na další nahrál a položil základ pozdějšího úspěchu celku z Texasu, jenž se mohl opřít rovněž o výkon gólmana Bena Bishopa.

Nashville Predators - Dallas Stars 2:3 (stav série: 0:1)
V Bridgestone Areně šlo při tom všechno dlouho podle plánu domácích. Predators udeřili jako první, když v čase 12:12 převzal obránce Roman Josi přihrávku od Ryana Ellise, od hrazení si navedl puk do mezikruží a bekhendovou ranou překonal Bishopa.
Nashville se s vedením v zádech zaměřil především na defenzivu a hlídal si náskok. To se mu ovšem nepovedlo. Dallas po vlažnější první části v té druhé přidal. A na skóre se to hned projevilo.

Teč Radulova dostals Stars do vedení

V čase 32:37 využil přesilovou hru Heiskanen, když svou střelu otřel o nohu protihráče Mattiase Ekholma. Domácí brankář Pekka Rinne byl bez šance.
V závěrečné třetině hosté obrat dokonali. A znovu byl v akci talentovaný finský zadák. Heiskanen vypálil z levého kruhu, Alexander Radulov střelu tečoval (tak jemně, že mu gól byl přiznán a střelec Heiskanen ve statistikách změněn až druhý den) zápěstím a Dallas v čase 46:10 vedl.
"Musíme tenhle zápas hodně rychle hodit za hlavu," prohlásil Roman Josi. "Série je pořád na začátku, její vývoj se může ještě několikrát změnit."
Klíčový úder domácím zasadil v čase 50:39 Mats Zuccarello, jenž se dostal k dorážce střely Bena Lovejoye a pohotově trefil odkrytý kout domácí brány.
"Naši elitní hráči dnes podali skvělý výkon. Mohli jsme se o ně opřít," pochvaloval si hlavní trenér Stars Jim Montgomery.
V tu chvíli se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto. Vzepřít se mu pokusil P.K. Subban, jenž po krásné individuální akci snížil, na vyrovnání už ale Predators nedosáhli.
[Hier findest du alles über die NSH-DAL Serie]
Sice měli v závěru výhodu přesilové hry a déle jak dvě minuty hráli bez brankáře, obětavý výkon hostujících hráčů podpořený spolehlivým Bishopem, jenž předvedl 30 úspěšných zákroků, ale duel do prodloužení nepustil.
"Prohráli jsme první utkání, tím pro nás ale vůbec nic nekončí. Víme, že se musíme zlepšit a já nepochybuji o tom, že se nám to povede," upozornil Rinne.
Další zápas: Sobota 13. dubna (neděle 14. dubna 0:00 SELČ) v Bridgestone Areně v Nashvillu