hanzal121

Po čtyřech zápasech znovu bodoval, do sítě Los Angeles Kings se trefil hned dvakrát. Přesto nemohl být Martin Hanzal spokojený, jeho tým Arizona Coyotes totiž na svém ledě prohrál 3:4. Mnohem lepší náladu může mít talentovaný útočník Ondřej Kaše, jenž svým prvním zásahem v NHL pomohl mužstvu Anaheim Ducks k triumfu na půdě celku Vancouver Canucks.

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 3:4
Solidní formu potvrdili hráči týmu Los Angeles Kings, kteří zvítězili na ledě celku Arizona Coyotes 4:3 a zaznamenali už čtvrtou výhru z posledních pěti utkání.
Domácím k bodovému zisku nepomohl ani vynikající výkon českého centra Martina Hanzala. Vytáhlý střelec ukončil sérii čtyř duelů bez bodu, proti Los Angeles zapsal hned dva góly. Ani to ovšem nestačilo.
Hanzal otevřel skóre už po patnácti vteřinách hry, kdy mu na trefu v přesilové hře přihrál Radim Vrbata. Druhý gól připojil v závěru první části. Do té druhé už do hostující branky nenastoupil Peter Budaj, kterého vystřídal Jeff Zatkoff.
Kings se povedlo ve druhé polovině utkání dokonat obrat, dvěma zásahy se na něm podílel Jordan Nolan. Rozhodnutí obstaral v čase 55:55 útočník Trevor Lewis, jemuž nahrával slovenský veterán Marián Gáborík.
Arizona se tak po další porážce krčí na poslední příčce tabulky Západní konference, na kontě má stejně jako Colorado pouze 19 bodů. Kings jsou aktuálně šestí.

Washington Capitals - New York Islanders 0:3
Mimořádně cenné vítězství urvali hráči týmu New York Islanders, když zvítězili na ledě celku Washington Capitals 3:0 a zapsali třetí výhru v řadě.
V utkání dlouho dominovali oba brankáři, po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 0:0. V závěrečné části ale hosté nasázeli během necelých pěti minut tři branky a rozhodli o svém triumfu. Gólman Jaroslav Halák se blýskl 38 zákroky a oslavil čisté konto.

Pittsburgh Penguins - Dallas Stars 6:2
Hráči týmu Pittsburgh Penguins potvrdili roli favoritů, když na svém ledě deklasovali celek Dallas Stars 6:2 a upevnili si postavení v popředí tabulky Východní konference.
Hosté drželi s obhájci Stanley Cupu krok pouze do poloviny utkání, v čase 31:21 vyrovnával v přesilové hře na 2:2 Tyler Seguin. Od té doby už ale pálili přesně jen domácí. Hvězdou duelu se stal útočník Sidney Crosby, který vstřelil gól a přidal dvě asistence.
Buffalo Sabres - New York Rangers 4:3
Třetí porážku z poslední pěti utkání utrpěli hráči mužstva New York Rangers, kteří padli na půdě týmu Buffalo Sabres 3:4.
V dresu domácích odehrál parádní duel útočník Jack Eichel, jenž dvěma góly v závěrečné části dokonal obrat Buffala. Mladý střelec má po dvou startech na kontě už čtyři body.
Boston Bruins - Carolina Hurricanes 2:1 po nájezdech
Až k nájezdům doputoval dramatický souboj mezi celky Boston Bruins a Carolina Hurricanes. Ze zisku jednoho bodu navíc za výhru 2:1 se nakonec radovali domácí.
Klíčový nájezd proměnil ve třetí sérii útočník David Pastrňák, na druhé straně naopak neuspěl Jeff Skinner. Carolina v utkání dlouho vedla, 30 vteřin před koncem základní hrací doby však po přihrávce Davida Krejčího udeřil Torey Krug a nastartoval obrat.

Detroit Red Wings - Florida Panthers 1:2 v prodl.
Ani skvělý výkon gólmana Petra Mrázka nepomohl týmu Detroit Red Wings k úspěchu v souboji s celkem Florida Panthers. Z triumfu 2:1 v prodloužení se nakonec mohli radovat hosté.
Mrázek si připsal dohromady 28 úspěšných zákrokům, ve třetí minutě prodloužení ho ovšem překonal útočník Aleksander Barkov a rozhodl o výhře Floridy. Nový kouč Panthers Tom Rowe tak mohl oslavit premiérovou výhru.
Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 2:3 v prodl.
Hráči týmu Philadelphia Flyers zvítězili na ledě celku Ottawa Senators 3:2 po prodloužení a oslavili už třetí triumf v řadě.
Výrazně se na něm podílel český útočník Jakub Voráček, který si připsal dvě asistence včetně té na rozhodující trefu Claudea Girouxe. Kapitán Flyers se trefil po 40 vteřinách prodloužení a zajistil svému týmu zisk jednoho bodu navíc.
St. Louis Blues - Tampa Bay Lightning 5:4
Hattrick útočníka Vladimira Tarasenka nasměroval celek St. Louis Blues k triumfu 5:4 nad mužstvem Tampa Bay Lightning. Blues uspěli ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a figurují na druhém místě tabulky Západní konference.
Tarasenko dvakrát udeřil v úvodních deseti minutách, v čase 48:11 pak vítězným gólem zkompletoval hattrick. V dresu Blues se čtyřmi body za dva góly a dvě asistence blýskl obránce Kevin Shattenkirk. Na druhé straně zapsal jednu nahrávku útočník Ondřej Palát.

Vancouver Canucks - Anaheim Ducks 1:3
Speciální večer prožil talentovaný útočník Ondřej Kaše, který vstřelil svou první branku v NHL a pomohl týmu Anaheim Ducks k triumfu 3:1 na ledě celku Vancouver Canucks.
Kaše se prosadil v čase 34:35, kdy ho přesně našel Ryan Getzlaf. Český útočník navýšil vedení Ducks na 2:0. Canucks sice zásluhou Henrika Sedina snížili, konečnou podobu výsledku ovšem dal hostující Andrew Cogliano.
Další čtvrteční výsledky:
Winnipeg Jets - Edmonton Oilers 3:6
Chicago Blackhawks - New Jersey Devils 4:3 v prodl.
Colorado Avalanche - Columbus Blue Jackets 2:3
1. Večer hattricků
Nejprve Vladimir Tarasenko, po něm i Travis Zajac. Oba útočníci ve čtvrtečním programu oslnili hattricky. Tarasenko popravil Tampu Bay, Zajac řádil na ledě Chicaga.
2. Hladový Eichel
Ve svém prvním utkání v sezoně zapsal gól a asistenci, v tom druhém připojil dva zásahy. Jack Eichel po uzdravení řádí, Buffalu pomohl ke dvěma výhrám.
3. Postrach favoritů
Sice jsou upoutáni na dně tabulky Východní konference, zvučnějších soupeřů se ale New York Islanders nebojí. Ve středu přestříleli Pittsburgh, tentokrát si vyšlápli i na Washington.
1. Vladimir Tarasenko (STL): 3 góly, 1 asistence, 4 střely
2. Travis Zajac (NJD): 3 góly, 6 střel
3. Kevin Shattenkirk (STL): 2 góly, 2 asistence, 2 střely

Na co se těšit:
Na programu jsou pouze dvě utkání. Calgary na svém ledě přivítá Minnesotu, San Jose si to pak rozdá s Montrealem.