Halák zářil, nulou pomohl Islanders k výhře

V duchu šachové partie se neslo utkání mezi New Jersey Devils a New York Islanders. Za celé utkání padl jediný gól, kterým hostující Casey Cizikas rozhodl o těsné výhře hostů 1:0.

Hlavní hvězdou zápasu byl slovenský gólman ve službách Islanders Jaroslav Halák. Ten si dohromady připsal 27 zákroků a čistým kontem výrazně pomohl svému týmu k zisku dvou důležitých bodů.

"Máme dva vynikající gólman, což je pro nás luxus," radoval se útočník Casey Cizikas. "Myslí, že Jaro odchytal neuvěřitelný zápas. Moc nám pomohl."

Poslední duel proti Carolině při tom před týdnem Halák nedochytal, po šesti inkasovaných gólech během dvou třetin ho mezi třemi tyčemi nahradil kolega Thomas Greiss.

"Utkání proti Hurricanes z mého pohledu samozřejmě nebylo ideální, ale takový je hokej," uvědomuje si Jaroslav Halák. "Jsem nadšený, že jsme tentokrát dokázali výhrát. I já osobně už jsem to čisté konto potřeboval."

Islanders o své výhře rozhodli už ve druhé minutě, kdy po přihrávce Nicka Leddyho pálil přesně Cizikas. Celek z New Yorku tak vyhrál druhý z posledních tří zápasů a ve Východní konferenci mu patří čtvrté místo. New Jersey je deváté.