gudaska

Tvrdý zadák Radko Gudas nadále sbírá v NHL místo trestných minut body. Na vítězství Philadelphie nad Winnipegem 5:2 se podílel dvěma asistencemi. Útočníci Pavel Zacha z New Jersey a Martin Hanzal z Arizony shodně přihrávkami pomohli k vedení svých celků 2:0, ale nakonec slavili jejich soupeři.

Philadelphia Flyers - Winnipeg Jets 5:2
Gudas si připsal dva body v jednom utkání podruhé v sezoně. V polovině úvodní třetiny vyhodil po pravém mantinelu puk, který v útočném pásmu dojel Matt Read a uvolnil Michaela Raffla. Rakouský útočník byl sám před Connorem Hellebuyckem a zvýšil náskok Flyers na 2:0. Skóre otevřel pouhých 34 vteřin předtím Sean Couturier.
V závěru ještě Gudas za vlastní brankou poslal puk do rohu na Brandona Manninga, který přes celé hřiště trefil při power play Jets prázdnou branku a dovršil výsledek na 5:2.
Gudas zmeškal po disciplinárním trestu za zákrok na bostonského útočníka Austina Czarnika úvodních šest zápasů sezony a vrátil se v jiné roli. Hity rozdává neustále, ale čisté, protože ve 12 utkáních si zatím připsal pouhé dvě trestné minuty. Na kontě má ale už sedm bodů za gól a šest asistencí.
Jednu přihrávku v dresu Winnipegu zaznamenal slovenský útočník Marko Daňo. Po jeho úspěšném souboji u mantinelu vyzval ke snížení na 1:2 Nic Petan Dustina Byfugliena.
Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 6:1
Potřetí za sebou vyšel bodově naprázdno čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr, který si navíc připsal dva záporné body za účast na ledě při inkasovaných brankách. Třetí nejproduktivnější hráč historie NHL bodoval zatím jen v šesti ze 17 duelů v sezoně a má na kontě stále jedinou trefu a pět asistencí.
Hvězdou utkání se stal Connor Brown, který vytvořil čtyřmi body své nové maximum a poprvé v NHL vstřelil dvě branky v jednom duelu. "Byl to jeden ze zápasů, kdy se k vám puk odráží. Dokázali jsme toho využít," pochvaloval si dvaadvacetiletý Brown, který si vylepšil svou bilanci v NHL na 13 bodů z 24 utkání.
"Hodně našich hráčů nehrálo dobře. Absence dvou hráčů v sestavě (útočníci Nick Bjugstad, Jonathan Huberdeau) nemůže znamenat takový rozdíl. Nebyla v našem výkonu žádná bojovnost. Hráli jsme možná dvacet minut z celého utkání a to je málo," zlomil se kouč Floridy Gerard Gallant.
Proti svému bývalému týmu nastoupil v brance Panthers James Reimer, který nezabránil debaklu 24 zásahy. S Floridou podepsal smlouvu v létě a Toronto opustil po šesti letech už 27. února, kdy zamířil do San Jose.

Anaheim Ducks - New Jersey Devils 3:2
Po šestizápasovém půstu bodoval devatenáctiletý Zacha, ale Devils to k prodloužení vítězné série na šest utkání nepomohlo. Přitom po přihrávce českého talentovaného útočníka v 35. minutě zvýšil ránou od modré čáry Kyle Quincey už na 2:0 pro New Jersey.
Jenže ve 38. minutě během 16 vteřin smazali ztrátu Rickard Rakell a Jakob Silfverberg. V čase 56:20 dokonal obrat Ryan Kesler.
Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 3:2 po prodl.
Hanzal si připsal ve 31. minutě šťastnou asistenci, když se brankáře Jacoba Markstroma snažil překonat blafákem do bekhendu, puk mu utekl, ale z mezikruží jej poslal do odkryté branky Anthony DeAngelo a upravil na 2:0.
Canucks ale dokázali ještě ve druhé třetině smazat manko díky gólům Brandona Suttera a Daniela Sedina. V prodloužení rozhodl z trestného střílení Ben Hutton.
Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 1:4
Sabres si připsali šestou porážku za sebou a Tampa Bay naopak potřetí v řadě vyhrála. Podílel se na tom 32 úspěšnými zákroky brankář Ben Bishop. Vítězný gól a asistenci zaznamenal Alex Killorn.
Do sestavy Lightning se zařadil po sedmizápasové absenci způsobené zraněním Jonathan Drouin, který v elitní formaci nahradil kapitána Stevena Stamkose. Ten se ve čtvrtek podrobil operaci utrženého menisku v pravém koleni a měl by být mimo hru čtyři měsíce.

Ottawa Senators - Nashville Predators 1:5
V dresu Predators vyrovnal klubový rekord útočník James Neal, který v 51. minutě zvýšil na 4:1 a skóroval už v šestém zápase za sebou. Devětadvacetiletý kanonýr čekal na svou první trefu v sezoně až do osmého duelu a teď skóroval za šest utkání sedmkrát.
Gólman Pekka Rinne si připal při výhře Nashville 30 úspěšných zákroků a český gólman Marek Mazanec sledoval jeho počínání z lavičky.
Minnesota Wild - Boston Bruins 1:0
Duel rozuzlil 44,5 vteřiny před koncem Mikael Granlund, který z pravého kruhu přihrál před branku Bruins a puk se od brusle obránce Adama McQuaida odrazil za záda Tuukky Raska. Finský gólman nezabránil prohře 28 úspěšnými zákroky.
Už čtvrtou nulu v sezoně si připsal Devan Dubnyk a podruhé se mu to povedlo proti Bruins. Poprvé to bylo 25. října při vítězství 5:0. Dubnyk je s průměrem 1,60 obdržené branky na zápas ve statistikách této sezony druhý za Raskem (1,54).

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 4:2
Slovenský gólman Peter Budaj přispěl k výhře Kings 28 úspěšnými zákroky. Překonali jej ve druhé třetině Darnell Nurse a Oscar Klefbom. Kings tak sice ztratili v polovině utkání dvoubrankový náskok, ale hned za 34 vteřin jim vrátil vedení ve vlastním oslabení Jeff Carter.
Výsledek pojistil ještě ve třetí třetině Devin Setoguchi. Pro Oilers to byla po podařeném vstupu do sezony už pátá porážka za sebou.
Další čtvrteční výsledky:
St. Louis Blues - San Jose Sharks 3:2
Dallas Stars - Colorado Avalanche 3:2
1. Jágr znovu bez bodu
Čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr nebodoval potřetí za sebou a na rozdíl od duelů s New York Islanders (3:2 po prodloužení) a na ledě Montreal Canadiens (4:3 po prodloužení) se nemohl radovat ani z týmového úspěchu. Panthers prohráli v Torontu 1:6.
2. Konec série New Jersey
Devils po pěti výhrách za sebou našli přemožitele. New Jersey sice vedlo v Anaheimu už 2:0, ale Ducks dokázali zápas otočit. Rozhodl o tom v 57. minutě Ryan Kesler.
3. Oilers se dál trápí
Po vydařeném vstupu do sezony nemůže v současné době Edmonton najít cestu k vítězství. Na ledě Los Angeles podlehl 2:4 a připsal si pátou porážku za sebou.
1. Connor Brown (TOR): 2 góly, 2 asistence, 4 plusové body
2. Devan Dubnyk (MIN): 25 zákroků, 4. nula v sezoně
3. Jaden Schwartz (STL): 2 body, 2 góly, 4 střely
Na co se těšit:
Hraje se pět zápasů a rozjetí New York Rangers se mohou dotáhnout na lídra soutěže Montreal Canadiens, pokud uspějí na ledě celku Columbus Blue Jackets. Ten ale dokázal například Canadiens doma deklasovat v této sezoně 10:0.